5 лютого: «Сирійське Дебальцеве» і майбутнє Яценюка

11 коментувати
Сирійські війська влаштували повстанцям «котел», а в уряді України заговорили про відставку

1. Головні світові новини сьогодні приходили з Сирії, де зараз майже дослівно повторюється дебальцевська ситуація річної давності. На тлі переговорів, що почалися в Женеві (їхнім приблизним аналогом тоді був Мінськ) сирійська урядова армія під прикриттям російської авіації влаштувала повстанцям в Алеппо «котел», який навіть своїми обрисами нагадує дебальцевський. З району, який потрапив в оточення, потягнулися тисячі біженців, а опозиція на знак протесту відмовилася від участі в переговорах. На цьому тлі бомбардування позицій повстанців істотно посилилися, зашморг навколо Алеппо затягується все тугіше. Судячи з усього, до удушення в Алеппо залишилося не так багато часу. Цьому сприятиме і та обставина, що оточення «північної столиці» Сирії автоматично відріже повстанців від кордону з Туреччиною, звідки йде їхнє постачання. Якщо операція сирійської армії вдасться, для повстання це буде стратегічною поразкою руйнівних масштабів. У замітці на цю тему газети The Guardian є карта, на якій видно поточну ситуацію. Територія повстанців відзначена жовтим, сирійської армії – рожевим.

2. Серед сотень тисяч біженців, що рятуються від боїв і бомбардувань у Туреччині, а потім – в Європі, абсолютно точно є агенти Ісламської держави, спрямовані в Європу спеціально для здійснення терактів. Про це сьогодні розповів директор німецької контррозвідки BfV Ганс-Георг Маассен. За його словами, німцям відомі вже сотні людей, прибулих в європейські країни під виглядом біженців, однак їхня реальна мета – організація терактів. Зараз поліція і контррозвідка активно «фільтрують» прибулих у країну сирійців і іракців, виявляючи серед них потенційних терористів.

3. Доки німці зайняті боротьбою з ІД на своїй території, саудівці виявили готовність повоювати проти халіфату на його території. Влада королівства розглядає можливість відправки в Сирію та Ірак «тисяч» своїх спецпризначенців, які повинні будуть воювати проти ІД «в координації з Туреччиною». Ця заява Ер-Ріяда вже викликала великий інтерес з боку НАТО: альянс має намір обговорити можливість залучення у війну наземних сил Саудівської Аравії на своєму наступному саміті. Цікаво, що Туреччина повністю відкидає намір брати участь наземними військами у сирійській війні, хоча російські генерали вчора припустили зворотне. Таке відчуття, що в цій війні наближається момент розв'язки. Не дуже, щоправда, зрозуміло, якою саме вона буде.

4. Тим часом у Києві продовжує розвиватися корупційний скандал у владі. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк сьогодні заявив, що готовий з усім урядом піти у відставку, якщо так вирішить Рада. Депутати, щоправда, нічого вирішувати не хочуть, бо бояться розвалу коаліції, перевиборів і втрати насиджених місць. Вчора після екстреного засідання кабміну була проведена операція в стилі вуду: кілька відставлених міністрів, повставши з небуття, знову зайняли свої пости. Це, як я зрозумів, було обіцяне президентом «перезавантаження». Правда, колишній міністр економіки Айварас Абромавичус сказав, що, попри вмовляння, у цей клуб політичних зомбі повертатися не має наміру. Думаю, він правильно зробив.

5. Абромавичус, до речі, додав, що в уряд пішов би лише за умови зміни прем'єра і призначення суто технічного, а не політичного кабінету без корупції, «смотрящих», відкатів і тому подібного. Пропозиція хороша, але є проблема: її можна реалізувати лише за умови зламу традиції формування уряду, яка склалася понад 20 років тому. А у правлячому класі ніхто на це йти не готовий. Зрештою, ці люди йшли у владу з абсолютно конкретними особистими цілями, від яких їм відмовлятися ніякого сенсу немає в принципі. Тобто спроби відмахнутися, забалакати і спустити на гальмах всю цю ситуацію, безсумнівно, будуть продовжені. У мене, правда, великі сумніви, що це вийде: і громадянське суспільство, і Захід зараз налаштовані дуже рішуче.

6. Дослідження вірусу Зіка, який лісовою пожежею поширюється з Південної Америки по всьому світу, призводять до дедалі похмуріших результатів. Виявляється, активна форма вірусу існує у слині та інших виділеннях людини, що робить його потенційно небезпечнішим, ніж вважалося раніше. Судячи з усього, з настанням літа ця зараза почне активно поширюватися і північною півкулею. До речі, страшно навіть подумати, що почнеться, якщо його занесуть в Індію, Китай, Бангладеш та інші густонаселені, але не дуже багаті країни.

7. Ну і останнє на сьогодні: американські інженери сьогодні закінчили монтаж дзеркал космічної обсерваторії «Джеймс Вебб». Я вже якось писав про цей телескоп, який, перебуваючи в тіні Землі, спостерігатиме за найвіддаленішими об'єктами у Всесвіті. Стисло нагадаю: йдеться про такі гігантські можливості, порівняно з якими орбітальний телескоп «Хаббл» - просто туристичний бінокль. Запуск «Вебба» призначено на 2018 рік. Якщо все пройде нормально, то людство отримає просто неймовірні можливості для вивчення Всесвіту. Думаю, не помилюся, якщо навангую сотні і тисячі дивовижних наукових відкриттів з першого ж дня роботи цієї обсерваторії.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.