4 травня: Тріумф Трампа та отруєні стріли

1 коментувати
Тед Круз вийшов з боротьби за республіканську номінацію, Трамп фактично став переможцем, Берні здолав Хілларі, а астрономи знайшли три схожих на Землю планети

1. Головні новини дня сьогодні генерував американський штат Індіана, де завершилися «чергові вирішальні» праймеріз президентських перегонів. Цього разу події і справді були драматичні. Перемога Дональда Трампа в цьому штаті повністю закрила всі можливості для перемоги його найближчого переслідувача – Теда Круза. Засмучений техаський сенатор звернувся до своїх прихильників із гіркою промовою про те, що знімається з перегонів. Бідолаха був настільки пригнічений і вирваний з похмурої реальності, що випадково стусонув ліктем у фізіономію власній дружині, яка вилізла на сцену, щоб хоч спробувати втішити невтішного муженька.

2. Трамп між тим світився від щастя. Перемога в Індіані майже гарантувала йому обрання кандидатом від республіканців. На радощах мільярдер навіть похвалив Круза за бійцівські якості, хоча до цього найпристойнішим його епітетом на адресу сенатора було слово «брехун». Тут важливо відзначити ось що. 2 травня були опубліковані результати опитування громадської думки, згідно з яким Трамп вперше випереджує Хілларі Клінтон у загальнонаціональних масштабах. (Раніше вона незмінно перемагала його з перевагою в 5-10 відсотків). Утім, опитування соціологи провели ще до перемоги мільярдера в Індіані. У міжнародній пресі вже почали з'являтися сповнені легкої паніки матеріали на тему «А що коли Трамп і в листопаді переможе?!».

3. А от Клінтон пережила вкрай неприємний момент. За всіма опитуваннями, в Індіані вона мала перемагати з відривом у п'ять-сім відсотків. Але в результаті програла, поступившись Берні Сандерсу аж шістьма відсотками. Сенатор від Вермонта, якого вкотре всі вже скинули з рахунків, знову оголосив, що здаватися не збирається і влаштує Клінтон справжній бій у решті штатів, головним чином – у Каліфорнії. Його задум такий: не дати Клінтон можливості зібрати необхідну кількість простих делегатів на праймеріз. Після цього він має намір на з'їзді в липні переконати «суперделегатів» в тому, що саме він має стати кандидатом від демократів, бо шанси на перемогу над Трампом у нього набагато вищі, ніж у екс-держсекретаря (сенатор випереджає мільярдера на 15-20 відсотків). Звісно, ймовірність здійснення цього сценарію невелика, але Сандерс – це людина, яка ніколи не здається. Якщо пообіцяв боротися до кінця, то так і буде.

4. Ще одним «джокером» в американських передвиборних розкладах залишається Джон Касіч (Кейсик), який, на відміну від Круза, не став кидати боротьбу за республіканську номінацію. Якщо він зуміє перемогти Трампа в усіх праймеріз, то (чисто теоретично) мільярдер може залишитися і без жаданих 1237 делегатів перед партійним з'їздом у Клівленді (зараз у нього 1047 делегатів). Це принциповим чином змінило б весь розклад у республіканців, відкривши губернатору Огайо невелику лазівку до партійної номінації. Хоча шанси на такий результат надзвичайно малі, повністю ігнорувати їх не можна. Тепер, коли в перегонах залишилися тільки дві людини, які виступають проти Трампа, республіканці можуть мобілізуватися, щоб в єдиному пориві зупинити того, кого вже називають «головною загрозою партії».

5. Ну й останнє про вибори в США сьогодні. Всі звикли, що боротьба за президентство там традиційно йде між демократами і республіканцями. Однак цього року кампанія там украй неординарна: обидва лідери перегонів потерпають від дефіциту likability. Простіше кажучи, вони активно не подобаються більшості виборців. Трампа терпіти не можуть 63 відсотки американців, Клінтон – 55 відсотків. З такими невеселими показниками ніхто ніколи не ставав президентом. За цих умов республіканці, які не бажають підтримувати «помаранчеве чудовисько» (Трампа) все більше цікавляться Лібертаріанською партією, а демократи, які страждають на алергію на «продажну стареньку» (Клінтон) розглядають варіанти голосування за «зелених» або соціалістів. Збоку це здається початком ерозії двопартійної системи в США.

6. Тепер – про високе. Міжнародна команда астрономів повідомила про успіх у пошуку придатних для життя планет біля червоних карликів - найменших, найтьмяніших і «найхолодніших» зірок, що за своїми розмірами лише трохи перевищують наш Юпітер. Біля однієї з таких зірок вчені знайшли аж три планети завбільшки із Землю, умови на яких потенційно придатні для життя. Щоправда, у цих планет є свої особливості. По-перше, вони завжди звернені одним боком до своєї зірки (приблизно як Місяць до Землі). Через це на світлому боці має бути завжди спекотно, на темному – вічна зима. По-друге, рік там триває лише кілька наших днів: зірка мала і тьмяна, необхідну кількість тепла планети можуть отримувати тільки на дуже невеликій відстані від неї. Ну і виглядає там все досить похмуро: багряне світло від величезної червоної зірки на небі створює відповідний антураж. Але в принципі там, ймовірно, можна жити. Сподіваюся, ми про це якось дізнаємося: зірка «лише» в 40 світлових роках від нашого Сонця, що за галактичним мірками – сусіднє село.

7. Тим часом на іншому цивілізаційному полюсі сталася подія, яка, можливо, не дуже й важлива, але несе в собі якийсь темний символізм. У Камеруні сільські жителі, озброєні луками з отруєними стрілами, застрелили терористку-самогубицю, що прямувала в їхнє село. Лучників насторожила те обставина, що жінка, обмотана поясом з вибухівкою, відмовилася зупинитися на вході в населений пункт. Від поранень і отрути невдаха-терористка загинула на місці. Серед озброєних луками камерунців втрат немає. Мені здається, якось так, в стилі «Шаленого Макса», і виглядатимуть конфлікти майбутнього на нашій планеті, якщо весь світ не візьметься за голову і не звернеться до науки замість безупинного винищення собі подібних.

8. Ну й останнє на сьогодні: 4 травня все прогресивне людство відзначає День Зоряних воєн. Дата свята обрана не випадково: англійською 4 травня (May the Fourth) співзвучне побажанню «Хай буде з тобою Сила» (May the Force be with you). З нагоди свята одна з головних зірок останньої серії космічної саги Дейзі Рідлі записала відеозвернення до любителів цього всесвіту і громадян, які до них долучаються. Подивитися можна ось тут! Від себе теж щиро вітаю згадані категорії громадян. Хай буде з усіма нами Сила!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.