4 листопада: Коаліція приречених і "неможливий" двигун

7 коментувати
У Раді та кабміні триває гризня, на суді по Корбану сталася бійка, в Москві показали гігантський паноптикум

1. Головні новини сьогодні – українські. Парламентська коаліція нинішнього формату у Верховній Раді доживає свої останні дні. На думку багатьох спостерігачів та учасників політичного процесу, партії «Самопоміч» і «Батьківщина» вже морально готові до переходу в опозицію. Коли і якщо це станеться, у коаліції формально залишаться лише прем'єрський НФ і президентська Солідарність. Ця конфігурація також не виглядає надто життєздатною: стосунки Яценюка й Порошенка дуже далекі від ідеальних. Мені здається, що в нинішніх умовах зміна уряду і дострокові парламентські вибори – не найгірша ідея, оскільки нинішній кабмін явно не витягує ні по реформах, ні по боротьбі з корупцією.

2. Тут, до речі, хочеться відзначити момент, який мене вразив. Упродовж буквально однієї доби прем'єр-міністр Яценюк і мер Києва Кличко виступили з дивними заявами. Перший оголосив, що не буде розслідувати корупційні звинувачення на адресу своїх соратників, оскільки вони [соратники] «все заперечують». ОК. А київський мер повідомив, що не буде брати участь у публічних дебатах з претендентом на свій пост Бориславом Березою, «через щільний графік роботи». Мені чомусь здається некрасивим, коли такі поважні люди відкрито намагаються робити зі співгромадян ідіотів. Ризикну припустити, що бездіяльність Яценюка може пояснюватись якимись таємними домовленостями, а несподівана зайнятість Кличка – неочевидними комунікаційними талантами. Простіше кажучи, з моєї точки зору все виглядає так, ніби перший «прикриває кореша», а другий – просто говорити не вміє.

3. Про тих, хто вміє говорити. Сьогодні відбувся вельми насичений обмін думками в суді по справі Геннадія Корбана, який, безсумнівно, – оратор вищого класу. Підтримати його в суді прийшли соратники-укропівці, яких категорично не влаштувало те, що відбувається в залі. Коли їхні словесні аргументи вичерпалия, в хід пішли кулаки. У залі з'явилася міліція, яка не без проблем виштовхала геть групу підтримки Корбана, який поневіряється в неволі. В чому саме його обвинувачують, я, до речі, так і не розібрався. Все одно цей суд з тієї категорії, що, якщо треба – посадять, незважаючи на порятунок кошенят і повні груди орденів.

4. Втім, циркова вистава в Печерському суді Києва за своїм розмахом і зашкваром все одно поступається сьогоднішньому маршу прихильників Путіна в Москві. Там на Тверській вулиці зібрався різнокаліберний народ під психоделічними гаслами, які свідчать про важку душевну хворобу та/або глибоко змінену свідомість їх автора(ів). Людей на це зібрання набирали по оголошеннях в інтернеті приблизно такого змісту: «Участь у мітингу. Оплата – 300 рублів + коньяк». По заплутаних відповідях переважної більшості учасників на питання журналістів про мету їхньої присутності, було ясно, що головний спонукальний мотив – «...і коньяк». Загалом, там усе по-старому.

5. Сьогодні було оголошено надзвичайний стан у досить незвичному для таких новин місці – на Мальдівах. Річ у тім, що місцевий президент запроторив у в'язницю єдиного свого потенційного суперника на виборах 2018 року. Коли невдоволений народ почав збиратися «на майдан» глава держави напустив на людей банди «тітушок» (так-так, там вони теж є!) і призупинив дію кількох статей конституції, що гарантують громадянські права (тобто там зараз приблизно українське 16 січня 2014 року). Народ хвилюється, а президент збирається застосовувати силу. Навряд чи Абдулла Ямін знайомий з Віктором Януковичем, але йому не завадило б ознайомитися з біографією українського екс-колеги. А заодно поцікавитися, чи є рейси Мале-Ростов. Раптом що...

6. Приклад нормальної поведінки уряду, що опинився в складній ситуації, продемонстрував сьогодні румунський кабмін. Десятки тисяч місцевих жителів вийшли на вулиці Бухареста, протестуючи проти влади, яка допустила недавню пожежу в нічному клубі, де загинули понад 30 осіб. Уряд відразу все зрозумів і в повному складі пішов у відставку. Ніяких там стогонів про «куля в лоб» або «на переправі коней не міняють», не було. Визнали, що облажались, встали і пішли. Так, я думаю, і повинно бути.

7. Вкрай сумні новини сьогодні прийшли з Південного Судану, де з моменту заснування держави йде громадянська війна. Там розбився вантажний літак Ан-12 з вірменським екіпажем на борту і десятками пасажирів з числа місцевих жителів. Крім того, багато людей загинули і на землі – літак впав на житлові будинки. Про причини катастрофи поки нічого не повідомляється, але, ймовірно, вона була спричинена технічною несправністю. Літаку, який розбився, було більше 40 років, а в Африці досить важко підтримувати таке рухоме майно в робочому стані. Ось і сумний результат.

8. Ну і остання новина на сьогодні – про дослідження, що цікавить мене вже рік-півтора. Мова про розробку електромагнітного ракетного двигуна, який, у разі успіху, відкриє нам дорогу не тільки до інших планет, але, можливо, і зірок. У нього, правда, є одна невелика проблема: принцип його роботи прямо суперечить Закону збереження імпульсу, оскільки для нього не потрібне паливо. Але, незважаючи на гадану «антинауковість», його дослідженням зайнята ціла лабораторія НАСА. Гроші й ресурси витрачаються з дуже вагомої причини: незважаючи ні на що, дослідні зразки створюють тягу, тобто – працюють! Як це відбувається, зараз ніхто толком не розуміє. Так от, новина в тому, що в НАСА провели чергові дослідження. Прототип надійно ізолювали від зовнішніх впливів, які, як багато хто вважав, і створюють видимість тяги. Включили. І він знову почав тягнути. Для багатьох вчених це схоже на чортівню. Тепер, як очікується, його виведуть на орбіту, перевіривши в космосі. Якщо він і там буде працювати, то в космонавтиці може відбутися справжній переворот: ми отримаємо можливість зробити крок набагато далі у всесвіт, ніж зараз. У всякому разі, я на це дуже сподіваюся.

На цьому сьогодні все, читайте мої щоденні огляди, підписуйтесь на них у формі під текстом і не сумуйте! Хай буде з вами Сила!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.