30 листопада: Саміт у Парижі і вирішення проблеми біженців

3 коментувати
У Парижі зібрався саміт по боротьбі з глобальною зміною клімату, а Туреччина домоглася скасування шенгенських віз для своїх громадян

1. Головна новина сьогоднішнього дня – це результати саміту ЄС, на якому було прийнято рішення укласти угоду щодо біженців з Туреччиною. Євросоюз пообіцяв виплачувати Анкарі по три мільярди євро протягом двох років і швидке (до кінця 2016 року) скасування шенгенських віз для короткострокових візитів. В обмін на це турки пообіцяли поїти і годувати сирійських біженців у себе і зміцнити кордон (фактично не випускати біженців до ЄС). Крім того, дев'ять країн ЄС на чолі з Німеччиною пообіцяли щорічно і на легальних підставах приймати у себе по 400 тисяч біженців, які накопичуються в Туреччині. Ердогана можна привітати з блискучою операцією: відправляєш в ЄС сотні тисяч біженців, а потім отримуєш від наляканої Європи шість мільярдів, обіцянку приймати ще по 400 тисяч, а також безвізовий режим і переговори про членство. Чистий профіт! У нього є чому повчитися!

2. Тим часом у Парижі зібрався найбільший за останні роки саміт, присвячений боротьбі зі світовою зміною клімату. Заявлена мета заходу – домовитися про скорочення викидів парникових газів, щоб знизити загальносвітову температуру на кілька градусів, а також допомогти бідним країнам боротися з наслідками потепління (посухами, повенями, неврожаями та іншим). Благородно, звичайно, але особисто у мене великі сумніви, що вийде: раніше глобальні домовленості такого роду не працювали. Це, до речі, буде означати, що приблизно через чверть століття 200 мільйонів людей не зможуть жити там, де живуть зараз – їм просто нічого буде їсти і пити. Ця міграційна криза буде набагато серйознішою за нинішню.

3. Путін, природно, на саміт запізнився, пропустивши виступи генсека ООН і французького президента. Справа, мабуть, у тому, що на потепління і тому подібні дурниці йому абсолютно наплювати – він прилетів до Парижа поговорити з Обамою і демонстративно не говорити з Ердоганом. І те, і інше відбулося. Про якісь конкретні результати переговорів, щоправда, не повідомляється. Відомо лише, що йшлося про Сирію та Україну. Подивимося, можливо, якась користь від цієї розмови все-таки буде. Хоча я і тут сильно сумніваюся.

4. Сирія сьогодні і в британському порядку денному. У Лондоні ламають списи щодо того, чи варто починати бомбити Ісламську державу. Місцевий уряд виступає за, опозиція – проти, і хто кого здолає – невідомо. Найпевніше, голосування в парламенті відбудеться вже в найближчі тижні. Саме ІД, до речі, пообіцяла англійцям влаштувати теракти в магазинах під час різдвяних розпродажів, тому є шанс, що потенційна повітряна операція з часом плавно перетвориться в наземну. Хоча, звичайно, не хотілося б.

5. У відносинах Ізраїлю та ЄС сьогодні загострилися суперечності. Єрусалим прийняв рішення істотно обмежити дипломатичні зв'язки з Євросоюзом через рішення останнього маркувати спеціальним способом ізраїльські продукти, вироблені на анексованих територіях – у Східному Єрусалимі, на Голанських висотах і на західному березі Йордану. Ізраїльський прем'єр Нетаньяху назвав це рішення «проявом подвійних стандартів» і взагалі образився. В ЄС поки ізраїльські «антисанкції» не коментують.

6. Сьогодні французькі спецслужби зізналися, що втратили одного з можливих організаторів нещодавніх терактів у Парижі – Салаха Абдесалама. Як повідомили джерела CNN, ця чудова людина якимось чином майнула до Сирії. Судячи з усього, у французів зі спецслужбами все не дуже добре: мало того, що вони самі теракти пропустили, так ще й їх організатору дали втекти. Цілком можливо, що в цій ситуації буде відставка керівництва контррозвідки.

7. Головна українська новина дня – це довгоочікуване призначення головного антикорупційного прокурора країни. Ним став Назар Холодницький, вже повідомив, що збирається насамперед налагодити роботу підлеглих, а також уже чекає компромату на свою адресу. До речі, щодо другого я теж практично не сумніваюся. У мене є така теорія: як тільки з'являється «найголовніше відомство по боротьбі з корупцією», воно відразу починає корумпуватися, до того ж ударними темпами. Адже «головнішого» антикорупціонера немає – кради, скільки влізе! Дуже хочу, звичайно, помилитися, але неспокійно якось на душі.

8. Ну і ще кумедна історія з Італії, де директор однієї з шкіл скасував Різдво, заборонивши школярам відзначати його, співати колядки та декламувати вірші на релігійну тему. На думку директора, це ображає учнів з нехристиянських сімей, а тому не повинно практикуватися в загальній школі. Батьків, правда, такий поворот страшенно обурив, вони звернулися до преси, скандал став загальнонаціональним. Тепер вимагають звільнення директора, хоча формально нічого кримінального він не вчинив: з 1984 року релігія в Італії відділена від держави, тому святкування Різдва у держшколі – не зовсім відповідає букві закону. Але все одно, буде цікаво подивитися, у що виллється цей скандал.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.