3 жовтня: Ядерний шантаж РФ і бідна Кім

6 коментувати
У Парижі обікрали Кім Кардашьян, в Угорщині провалився референдум з міграції, а в Польщі почалися протести проти скрепів

1. Дивна новина сьогодні прийшла з Росії. Президент Володимир Путін подав у Думу законопроект про повний вихід з угоди із США від 2000 року з утилізації збройового плутонію. Сенс його в тому, що обидві країни спалять в реакторах або поховають 34 тонни радіоактивного металу, якого вистачило б для виготовлення 17 тисяч(!) ядерних боєзарядів. Тепер Росія заявляє, що повернеться до реалізації цієї угоди тільки за умови скасування американських санкцій і відшкодування всіх втрат, викликаних ними. Крім того, Москва вимагає радикального скорочення військової інфраструктури в країнах Східної Європи, створеної після входження відповідних країн у НАТО. Я, чесно кажучи, не дуже розумію, на що сподіваються в Кремлі, викочуючи цей ультиматум, оскільки ніхто, очевидно, виконувати його не буде. Єдине, що спадає на думку, – це що до нього додаються обіцянки передати цей плутоній яким-небудь фрікам на кшталт Ісламської держави. Інших пояснень немає.

2. Польща, яка входить у число тих країн, чийого роззброєння вимагає Путін, швидким кроком рухається в напрямку побудови Росії у себе вдома. Місцевий уряд підтримав народну ініціативу щодо повної заборони абортів у країні. Небезпека прийняття відповідного закону вивела на вулиці польських міст десятки тисяч жінок і чоловіків, які протестують проти обмеження цивільних і репродуктивних прав. Рух, що одержав назву «Чорний протест», вимагає залишити жінкам право робити аборти тоді, коли вони самі (а не чиновники) вважатимуть це за потрібне. У Польщі й раніше були одні з найбільш жорстких законів в області абортів, тому дикість, яку ініціюють консерватори, повинна бути припинена. Місцевих «скрепоносців» давно пора гнати з влади. Бажаю успіхів їхнім противникам!

3. В Угорщині, де теж керують праві, сталася досить амбівалентна подія. Ініційований владою референдум з питання про пропуск у країну біженців, закінчився одночасно і перемогою, і провалом консерваторів. З одного боку, проти прийому біженців з країн Азії і Африки проголосували понад 90 відсотків людей, які прийшли на дільниці. З іншого боку, в голосуванні взяли участь менше половини виборців, що робить референдум юридично нікчемним. Мені тут важливим здається ось що: з питання про міграцію країна дико розділена, майже розірвана навпіл лівими і правими. Як правило, така ситуація йде на користь екстремістам з обох таборів, що досить небезпечно. Не цілком зрозуміло, як саме угорці збираються тепер «зшивати» свою батьківщину. Справа буде непростою.

4. У кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа – нові труднощі. Невідомий доброзичливець, який володіє інформацією про його фінансові справи, відправив газеті The New York Times інформацію про те, що Трамп роками фактично ухилявся від сплати прибуткового податку. Сам мільярдер пообіцяв подати в суд на газету за «використання незаконно добутої інформації». Редактор видання, до речі, вже висловив готовність «сісти у в'язницю за правду». Цього, напевно, не знадобиться: максимум йому загрожує штраф. Але для республіканця проблеми можуть стати серйозними: історично американцям украй неприємно, коли хтось (особливо багатий хтось) узагалі не платить податків. До речі, все, що робив Трамп, мабуть, законно. Украй заплутані американські закони, які жорстко вимагають платити від простих людей, дуже лояльні до мільйонерів та мільярдерів: для них існує величезна кількість лазівок, за допомогою яких вони можуть цілком легально ухилятися від податків. Головне – знайти багато грошей на хорошого юриста.

5. У Колумбії сталася дивна подія. Більшість жителів країни на референдумі висловилися проти припинення півстолітньої війни з повстанцями з марксистського угруповання FARC. Трохи більше 50 відсотків населення оголосили, що не готові підтримати мирну угоду з ними, укладену кількома тижнями раніше. Противники цієї угоди обіцяють укласти «набагато більш вигідну» угоду з бойовиками, не уточнюючи, щоправда, яким чином. Хай там як, тепер Колумбія опинилася в стані «ні війни, ні миру». Угоду укладено, руки один одному опоненти потиснули, але законної сили вона так і не набула. Теоретично, зараз може поновитися війна. Якщо, звичайно, не почнуться нові переговори.

6. Цікава новина сьогодні прийшла з Парижа. Озброєні грабіжники, одягнені у форму місцевої поліції, пограбували квартиру американки Кім Кардашьян (не знаю навіть, як позначити її професію, у США вона, в основному, відома величезною дупою). Бандити, наставивши на зірку телешоу пістолет, змусили віддати їм усі її коштовності на суму в кілька мільйонів доларів. Після цього вони благополучно відчалили, залишивши Кардашьян у «стані глибокого психологічного потрясіння». Сподіваюся, знайдуться її коштовності, а стан прийде в норму.

7. Турецька влада, так і не домігшись екстрадиції із США Фетхуллаха Гюлена, обвинуваченого в організації державного перевороту, від злості і безсилля заарештували його брата – Кутбеддина. Йому тепер шиють «участь у терористичній організації» свого брата. Та обставина, що ніякої організації не існує в принципі, нікого не бентежить. Я припускаю, що нещасний Кутбеддин стане лише заручником у руках турецького президента Ердогана. Його будуть використовувати для тиску на Фетхуллаха. Метод – не новий. У Росії, наприклад, у в'язниці сидить Олег Навальний – брат опозиціонера Олексія. За що його формально посадили, ніхто до пуття не знає. Але неформально все ясно – за брата.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.