29 листопада: У Сеулі йде президент, у Таїланді приходить король

3 коментувати
Вірус Зіка стає дедалі небезпечнішим, Великий бар'єрний риф гине, а Китай і РФ разом ламають свободу слова в інтернеті

1. Найцікавішою мені сьогодні здалася новина з Техасу, де місцеві вчені виявили дуже тривожний факт. Вірус Зіка, про який ми вже багато писали, тепер передається і звичайними місцевими комарами, а не тільки тропічними, які мешкають в амазонській сельві. Раніше вважалося, що для решти світу цей вірус не має великої загрози, оскільки його джерелом були лише південноамериканські комарі, але тепер з'ясувалося, що годяться будь-які. Вірус, нагадаю, веде до розвитку мікроцефалії у дітей, чиї матері перенесли лихоманку Зіка під час вагітності. Якщо ця зараза дістанеться бідних, але жарких країн з дикою антисанітарією і високою народжуваністю, то наслідки можуть бути просто жахливими. До речі, носії вірусу вже з'явилися в Європі, Росії, на Далекому Сході та в інших регіонах світу. Я думаю, глобальна пандемія Зіки – це лише питання часу.

2. Ще одна глобальна загроза, на яку у нас майже не звертають уваги, – зміна клімату в планетарних масштабах. Сьогодні в Австралії було опубліковано доповідь, згідно з якою до 2016 року через швидке зростання температури океанської води загинуло приблизно 20 відсотків коралів Великого бар'єрного рифу – гігантського ланцюга коралових островів, що тягнеться з півночі на південь уздовж східного узбережжя Австралії. У відомій нам історії такого не траплялося жодного разу. На відновлення біорізноманіття в постраждалих регіонах ВБР потрібно не менше 15 років, та й то – за умови, що температурні стрибки повторюватися не будуть. Це, однак, украй сумнівно: в останнє десятиріччя загальна температура планети зростає рекордними темпами. Я б поставив на те, що через 15 років коралів на рифі взагалі не залишиться – загинуть всі.

3. Огляд сьогодні похмурий виходить. У Колумбії розбився літак з бразильською футбольної командою і журналістами на борту. Лайнер прямував в аеропорт міста Медельїн, але не долетів до смуги, впавши у лісистих пагорбах. Майже всі пасажири загинули: з 81 особи, що перебували на борту, врятувалися лише двоє членів екіпажу і троє футболістів (один з них трохи пізніше помер вже в лікарні). У Бразилії оголосили триденну жалобу, а влада зараз з'ясовує, що могло стати причиною аварії. За однією з версій, винна погода: літак сідав уночі, в умовах проливного дощу, грози і сильного вітру. Втім, точну відповідь про причини можна буде дати лише після вивчення «чорних скриньок» літака.

4. Сьогодні стало відомо, що Росія і Китай активно працюють над створенням в РФ аналога китайської «Великої інтернет-стіни» – програмно-технічного комплексу, що істотно обмежує свободу слова в інтернеті. Очікується, що росіяни візьмуть на озброєння не тільки методи роботи китайських товаришів, але і закуплять в КНР високотехнологічне електронне обладнання, необхідне для роботи цензури в Мережі. Схоже, що Китай і РФ намагаються створити власний, закритий інтернет, що вельми нагадує зразки з книги «1984».

5. У Південній Кореї зміна влади виглядає вже майже вирішеною справою. Сьогодні президент Пак Кин Хе оголосила, що дає парламенту країни право вирішити, коли саме вона повинна покинути свій пост, а також визначити дату дострокових виборів. Пані Пак опинилася під вогнем критики, коли журналісти з'ясували, що в роки свого президентства при прийнятті рішень вона орієнтувалася на думку своєї подруги-ворожки, яка, до речі, отримувала десятки мільйонів корупційних доларів. Рейтинг Пак обвалився до лише 4 відсотків, а на вулиці вийшли сотні тисяч корейців, які вимагають її відставки. Схоже, тепер на неї чекає імпічмент, а саму Південну Корею – дострокові вибори глави держави. При нормальному перебігу подій Пак повинна була покинути свій пост у 2018 році.

6. Поки корейці з ганьбою женуть президента, в Таїланді з пошаною призначають нового короля. Сьогодні там почалася процедура приведення його до влади замість батька, який помер у жовтні. Після закінчення необхідної в цих випадках жалоби парламент офіційно запропонував Масі Вачиралонгкорну зайняти трон. Процедура займе ще кілька тижнів, після чого відбудеться коронація монарха, який нині живе в Німеччині. До речі, новий король немолодий. Йому вже 64 роки.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.