29 квітня: Маск летить на Марс!

1 коментувати
На 2018 рік призначено перший політ приватного космічного корабля на Марс, в РФ зібралися воювати зі Швецією, а Норвегія відгороджується від біженців

1. Сьогодні хочу почати з новини, яка випадково не потрапила у вчорашній огляд. Мільярдер і винахідник Елон Маск оголосив про початок власної марсіанської програми. Згідно з його планом, вже в 2018 році на Червону планету полетять перші безпілотні космічні кораблі Red Dragon, які почнуть доставляти туди припаси та обладнання, необхідні для створення повноцінної колонії, населеної людьми. У цієї новини відразу кілька важливих смислів. Перший: державні космічні агентства нехай повільно, але поступаються першістю в освоєнні космосу приватним. І це, я вважаю, добре, оскільки приватники завжди все роблять краще, ефективніше і швидше, ніж держава. Другий: це сфера застосування зароблених мільярдів. Одні люди йдуть у президенти, інші – купують яхти і футбольні команди, треті ж – тягнуть людство, що опирається, до зірок. Ну і третій: Маск правильно каже, що існування лише на одній планеті – серйозна небезпека для людей як виду. Якщо ми хочемо вижити, то без колонізації інших світів нам ніяк не обійтися.

2. Тим часом колишня велика космічна держава – Росія – готується воювати. Тепер з країною мирних хіпстерів і буйних іммігрантів. Сьогодні керівник МЗС РФ Сергій Лавров оголосив, що Москва «відповість» на можливий вступ Швеції в НАТО. Якою саме буде відповідь, він не уточнив, згадавши лише про якісь «військово-технічні заходи». Словом, «Отсель грозить мы будем шведу», як казав Петро I в інтерпретації класика. Дожилися.

3. У сусідній з Швецією Норвегії – свої проблеми з Росією. Сьогодні в Осло оголосили про намір побудувати на кордоні з РФ стіну від нелегальних іммігрантів. Мова не про росіян, яким у «гейропу» не дуже-то й хочеться, а про сирійців, які, прибуваючи до Москви з одноразовими візами, добираються до Заполяр'я. Вже там, сірі від незвичного холоду сирійці сідають на велосипеди і крутять педалі в Норвегію (піший перехід заборонено). Оскільки цих велотуристів стало занадто багато, норвежці і вирішили побудувати на своєму кордоні стіну. Загалом, напевно, резонно.

4. Одночасно з цим в Осло придумали дивний спосіб позбутися вже прибулих у країну мігрантів. Уряд ухвалив рішення виділяти по три з половиною тисячі доларів на людину тим іноземцям, хто добровільно погодиться відправитися додому. Мені здається, це може стати непоганим бізнесом: приїжджаєш в Норвегію, отримуєш гроші і безкоштовний квиток додому, після чого повторюєш коло. За п'ять-десять «ходок» можна накопичити на безбідне життя де-небудь в Бангладеш.

5. Сьогодні щось забагато Норвегії. Остання пов'язана з нею новина – досить сумна. У морі біля берегів цієї країни розбився вертоліт, на борту якого були 13 або 14 (дані відрізняються) осіб. Прикордонники і рятувальники продовжують шукати тих, що вижили, однак шансів на це, відверто кажучи, небагато.

6. Сьогодні заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко оголосив, що в планах уряду – розробка і ухвалення вже влітку закону про вибори в окупованих районах Донбасу. Виходячи з того, що саме цього (начебто) останнім часом вимагають західні партнери, їхній тиск дав плоди. Тепер українському громадянському суспільству треба надзвичайно уважно стежити за тим, що саме напишуть у цьому законі. Бо мало там що...

7. У Росії сьогодні почалося масове голодування: працівники міського транспорту в Братську (Іркутська область) вимагають прибрати директора-шахрая, призначивши на його місце нормальну людину. Просять втрутитися Путіна. Я думаю, що даремно. По-перше, йому абсолютно начхати на їхні проблеми, а по-друге, вся вибудувана ним система не може існувати без таких керівників, що обкрадають своїх працівників. Гадаю, братським транспортникам світить звільнення або щось на кшталт того.

8. Наймиліша новина сьогодні прийшла зі США. Газета The Guardian з'ясувала, що близькі радники Дональда Трампа і Теда Круза, які курирують їхні конкуруючі кампанії в Каліфорнії, раніше працювали разом. Тім Кларк і Рон Нерінг кілька років тому давали поради Мануелю Бальдизону – гватемальському політику, який обіцяв щотижня влаштовувати публічні страти з обов'язковою трансляцією на місцевому телебаченні. Мені здається, що у цій новині чудово майже все.

На цьому сьогодні все, всім веселих вихідних і свят! Хай буде з вами Сила!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.