28 січня: Зрада в Києві і громадянська війна в Туреччині

3 коментувати
В українській столиці стахановськими темпами готуються змінювати конституцію, зі Швеції висилають 80 тисяч нелегалів, а в Туреччині почалася громадянська війна

1. Головною новиною сьогодні, мабуть, варто визнати швидкісне ухвалення та підписання нової редакції українського закону про регламент Ради, що спрощує порядок внесення змін до конституції. Вся ця історія, як мінімум, дуже насторожує. Коли на такий важливий закон йде менше тижня, тут явно щось не те. Стійке відчуття, що зрада, яка насувається, підігрівається тією обставиною, що останнім часом про необхідність зміни української конституції найчастіше говорять у Кремлі. Хочеться прямо крикнути: «Астанавітєсь!». Хоча, звісно, зрозуміло: не зупиняться.

2. Так збіглося, що одночасно з цим у суді Євросоюзу було ухвалено рішення про зняття санкцій з 17 українських чиновників часів Віктора Януковича. В ГПУ, правда, заявили, що це не зовсім так: санкції тільки пригрозили зняти, якщо в Україні не розпочнеться серйозне переслідування цих людей за законом. Однак я чомусь суду ЄС вірю трохи більше, ніж доморощеним прокурорам. Можливо, несправедливо. Хоча все це дуже неприємно...

3. Сьогодні з протилежних кінців світу надійшли новини про теракти, що не відбулися. Спочатку в австралійському Мельбурні поліції попався Севдет Рамадан Бесім, що планував вельми екстравагантний теракт з місцевою, так би мовити, специфікою. Судячи з матеріалів суду, він збирався зловити кенгуру, пофарбувати його в чорно-білі кольори прапора Ісламської держави, засунути нещасній тварині в сумку бомбу, після чого випустити її біля поліцейської дільниці. Мета заходу – «винести кілька поліцаїв». На щастя, ні поліцейські, ні кенгуру не постраждали, а 19-річний новатор у царині тероризму вирушить за ґрати.

4. Через кілька годин французька поліція зловила неподалік від Парижа місцевого жителя, який чомусь вирішив погуляти по Діснейленду з двома пістолетами і томиком Корану. Ні національність, ні ім'я незвичайного туриста не повідомляються. Про його наміри теж нічого не відомо, однак у мене є серйозні підстави вважати, що зазначений суб'єкт не на каруселях приїхав туди кататися.

5. Європі, до речі, слід очікувати нової хвилі приїжджих з близькосхідного регіону. Сьогодні стало відомо про масову втечу зі своїх будинків жителів міста Діярбакир (південний схід Туреччини). Найбільше місто регіону перетворилося в зону бойових дій між турецькою армією та озброєними місцевими жителями-курдами. Оголошена комендантська година не допомагає: йде будівництво барикад і укриттів, рахунок жертв протистояння йде вже на сотні людей. Все, що відбувається, більше схоже на громадянську війну, ніж на поліцейську або антитерористичну операцію. Президент Ердоган, який відмовився від перемир'я з курдами ще влітку, напевно, задоволений.

6. Втім, тікати місцевому населенню вже, загалом, нікуди, оскільки Європа все тугіше закручує гайки міграційного законодавства. Сьогодні Швеція оголосила про висилку з країни 80 тисяч осіб, чиї заявки на отримання притулку були відкинуті. Ідея цікава, але можна припустити, що план не вдасться: будь-який біженець, який не бажає міняти Мальме на Алеппо, просто сховається від поліції в одному з численних іммігрантських гетто. Знайти його там все одно буде майже неможливо.

7. Ну і останнє на сьогодні. Одним із найчастіших виправдань необхідності мігрантів в Європі називають «зростаючу нестачу робочих рук». Саме на цю тему сьогодні прийшла новина з Японії, де весь наявний персонал продавців магазину мобільних телефонів замінили роботами. Не дуже зрозуміло, що заважає вчинити точно так само в Швеції і Німеччині, скоротивши потребу цих країн у робочих руках.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.