28 квітня: Трамп-дипломат і напади на ворогів Путіна в РФ

1 коментувати
Дональд Трамп розповів про майбутню роль НАТО, в Росії психи напали на нормальних людей, в Туреччині під питанням безвізовий режим з ЄС

1. Сьогоднішній огляд почну з цікавого виступу кандидата в президенти США Дональда Трампа, в якому він позначив свої зовнішньополітичні пріоритети у разі перемоги на виборах. Отже, Трамп обіцяє переглянути роль НАТО – відправити альянс на боротьбу з нелегальною міграцією та тероризмом, змусивши при цьому союзників по Альянсу набагато активніше брати участь у його фінансуванні та операціях. Він також має намір поліпшити відносини США з РФ і КНР, провівши саміти з лідерами цих країн. Крім того, він пообіцяв посилити армію США не танками і ракетами, а штучним інтелектом, тривимірними принтерами, хакерами та іншими високотехнологічними штуками. В цілому ж він має намір якомога менше втручатися в справи інших країн, сконцентрувавшись на американському порядку денному. Ну що, теж позиція. Хоча і досить тривожна для нинішніх союзників США в світі.

2. Одним з головних завдань Трамп назвав боротьбу з Ісламською державою в Іраку, Лівії та Сирії, де знову неспокійно. Перемир'я, яке почалося минулого місяця, практично не діє. Сьогодні ударом з повітря в місті Алеппо була зруйнована одна з останніх лікарень, що перебувають під контролем місцевих повстанців. Рахунок вбитих і поранених іде на десятки. У числі загиблих – останній педіатр, який працював у зайнятому повстанцями секторі міста. Турецькі джерела звинувачують в ударі російські ВПС, у Москві цю інформацію не підтверджують. У будь-якому разі, завдання з відновлення контролю над Алеппо, раніше озвучене режимом Башара Асада, поступово виконується – в тому числі, за допомогою бомбардування цивільних об'єктів. Повстанці майже оточені в східній частині міста, причому надій переломити ситуацію у них майже не залишилося.

3. Французький парламент тим часом закликав уряд своєї країни зняти санкції з РФ. У місцевому МЗС відповіли, що «взяли до відома» резолюцію парламентарів, проте виконувати її поки не збираються. Це, звичайно, добре, але щось останнім часом подібних новин стало помітно більше. Таке враження, що спеціально створюється інформаційний фон, який дозволить порівняно легко скасувати ці санкції. Поділюся власною конспірологічною теорією: Захід все активніше уламує Україну піти на поступки, щоб скоріше досягти хоча б видимості завершення війни в Донбасі. Нещодавній візит Вікторії Нуланд і швидкий приїзд Джона Керрі, як мені здається, саме з цієї серії. Хотілося б помилитися.

4. Тим приємніша добра новина, яка прийшла з українського МЗС. Спільними зусиллями українських дипломатів, які працюють в РФ, вдалося видерти з рук російських прикордонників Віру Савченко – сестру незаконно засудженої української льотчиці. Віру хотіли затримати, коли вона покидала територію РФ на тій підставі, що вона «перебуває в розшуку за образу чеченського судді». Однак дипломати зуміли вивезти її спочатку на територію консульства, а потім і в Україну. Історія закінчилася благополучно. До речі, не знаю, що саме сказала Савченко про суддю в Чечні, але правда, мабуть, ще гірше. Чеченське правосуддя – це як смажена вода – просто абсурд.

5. У самій Росії сьогодні сталися два напади на людей, які скептично ставляться до режиму. Спочатку якісь тупі гопники закидали яйцями і залили зеленкою учасників та членів журі конкурсу шкільних творів на історичні теми. Раджу почитати репортаж «Медузи» з місця подій, де, наприклад, наводяться такі слова одного з фріків, які осаджували конкурс: «Ми бісів виганяємо з цих єврейських дітей. Їх обробили, вони ненормальні, їх потрібно лікувати». Другий епізод – це напад на опозиціонера Олексія Навального, якого облили якоюсь синьою їдкою рідиною, що зіпсувала йому половину гардероба і рюкзак. З наближенням Дня перемоги у любителів Путіна традиційно починається повне пекло і зашквар, що не дуже дивно.

6. Чим закінчується такий «патріотизм» і боротьба з опозицією, можна дізнатися з прикладу Венесуели. Сьогодні стало відомо, що там закінчилися гроші на друкування грошей. Традиційно влада країни замовляла купюри місцевої валюти у Великобританії, Франції та Німеччині, однак зараз у скарбниці недостатньо валюти, щоб оплачувати роботу іноземних монетних дворів. В результаті венесуельцям скоро доведеться або переходити на натуральний обмін, або розплачуватися черепашками і камінчиками. Хоча і це під питанням, оскільки купувати і продавати в країні майже нічого: економічна криза і тотальний дефіцит, спричинені політикою влади, повністю вийшли з-під контролю.

7. Туреччина зіткнулася з проблемами, чимось схожими на українські. Місцева влада пообіцяла співгромадянам, що ті ще до кінця року зможуть їздити в Європу без віз – саме це було записано в угоді про розв'язання міграційної кризи. Однак зараз європейці все менш схильні надавати туркам безвізові умови, оскільки уряд країни почав посилено душити свободу слова і пішов в атаку на права людини. Закони, покликані захистити і те, й інше, у місцевому парламенті не проходять, що ставить під загрозу не лише безвізовий режим, але і угоду щодо біженців. Результатом може бути відновлення потоку неконтрольованої міграції в Європу з Туреччини.

8. Ну й останнє на сьогодні – зовсім коротенька, але дуже показова новина. Міністр оборони США Еш Картер заявив, що підтримає зняття обмежень на експорт американської зброї у В'єтнам – країну, з якою лише півстоліття тому США вели довгу і кровопролитну війну. Ця ініціатива – свого роду «привіт» Китаю, з яким у В'єтнаму не дуже добрі стосунки, незважаючи на схожість у державній ідеології. І ось дуже цікаво, коли подібні обмеження будуть зняті і з продажу зброї Україні? І чому це не зроблено досі?


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.