25 лютого: Дмитро Анатолійович Путін

2 коментувати
Лукашенко перейменував російського президента, Туреччину закликали виключити з НАТО, а Австралія включилася в гонку озброєнь з Китаєм

Почати огляд хочу з кумедної події в Мінську, де білоруський президент Олександр Лукашенко, звертаючись до російського колеги Володимира Путіна, назвав його Дмитром Анатолійовичем – ім'ям-по батькові прем'єр-міністра РФ Медведєва. Путіну ця обмовка, судячи з усього, не дуже сподобалася, він відреагував досить уїдливо: «Правильно, гроші ж усе-таки там». Мабуть, він мав на увазі, що саме уряд Росії перераховує кошти на функціонування «союзної держави» РФ і Білорусі. А можливо, Лукашенко просто щось знає або до чогось готується. Відомо, що політичне чуття у «бацьки» відмінне.

2. Іран сьогодні приготувався до виборів у парламент і Асамблеї експертів – спеціальний орган, члени якого обирають верховного лідера країни у разі смерті чинного. Цього року вибори до Асамблеї викликають набагато більше інтересу, ніж навіть парламентські. Справа в тому, що нинішній верховний лідер Алі Хаменеї, за численними чутками, давно та безнадійно хворий. Скільки ще протягне, ніхто, звісно, не знає, але багато хто впевнений, що саме новий склад Асамблеї буде обирати його наступника. Якщо більшість у ній будуть складати відносно ліберальні сили, то з'явиться надія на серйозні реформи в Ірані. Якщо ж знову консерватори переможуть, то країна так і буде животіти в антизахідному, ретроградному і мракобісному болоті.

3. Ескалація напруженості в Південно-Китайському морі йде якимись космічними темпами. Тільки вчора китайці розмістили на спірних островах у його акваторії винищувачі-перехоплювачі, а вже сьогодні Пентагон пообіцяв направити до цих островів свої есмінці, щоб наростити щільність патрулювання «міжнародних вод», які китайці вважають своїми. Судячи з усього, інтенсивність польотів американської авіації в цьому районі також буде збільшена. Дуже здивуюся, якщо в якийсь момент надлишок бойових кораблів і літаків у цьому регіоні не призведе до якогось неприємного інциденту.

4. До речі, Австралія від американців і китайців намагається не відставати. Сьогодні уряд цієї країни оголосив про план збільшити військові витрати на 20+ мільярдів доларів протягом наступних десяти років. Значна частина цих коштів піде на будівництво нових бойових кораблів, які повинні стати противагою китайському флоту, що швидко розвивається. До чого готуються китайці, американці і австралійці, здогадатися, думаю, нескладно.

5. Сьогодні в поважному виданні HuffingtonPost натрапив на колонку відомого оглядача Стенлі Вайсса, в якій він детально обґрунтовує необхідність вигнання Туреччини («Гібрида путінської Росії та ісламістського Ірану») з НАТО. Вайсс ні радикалом, ні екстремістом не є, тому, можливо, його ідеї скоро стануть на Заході мейнстрімом. Головний його аргумент такий: Ердоган може втягнути НАТО в ядерну війну, яка альянсу зовсім не потрібна. Сьогодні, я, до речі, написав велику статтю про те, чому уникнути такої війни буде винятково складно.

6. Греція та Австрія – країни, яким ділити особливо нічого, які досить далеко одні від одної розташовані і мало чим пов'язані – сьогодні зчепились в дипломатичному конфлікті. Справа дійшла навіть до того, що Афіни відкликали свого посла з Відня. Суть конфлікту в тому, що спочатку Австрія обмежила проїзд через свою територію біженців трьома тисячами за день. Це призвело до ефекту доміно – всі країни на південь стали закривати свої кордони для мігрантів. Греція виявилася останньою в цьому ряду, в ній стали накопичуватися десятки тисяч тих, кого на північ більше не пускають. Але і це не все: Австрія запросила лідерів балканських країн у Відень на міні-саміт, присвячений розв'язанню цієї проблеми. Покликали всіх, крім греків, які страждають від цієї ситуації сильніше за всіх. Оскільки обидві країни перебувають в ЄС, конфлікт між ними відразу вийшов на загальноєвропейський рівень. Грекам взагалі зараз не позаздриш – на тлі економічної та міграційної кризи їм ще й погрожують вигнати з Шенгену. На цьому тлі Афіни обіцяють ветувати взагалі всі рішення ЄС, якщо до їхніх проблем ніхто не буде ставитися серйозно.

7. Ну і останнє на сьогодні. Сценарист і режисер Ітан Коен, який написав, зокрема, сценарій класичної сатиричної комедії «Ідіократія», сьогодні офіційно визнав, що фільм з антиутопії перетворився на документальний. Судячи з усього, до таких думок його підштовхнули феноменальні успіхи президентської кампанії Дональда Трампа. «Ідіократія» оповідає про США через 500 років, де внаслідок негативного відбору суспільство (включно з політичною елітою) складається з одних тільки бовдурів, які неухильно ведуть світ до загибелі. Загалом, я всіх нас вітаю з достроковим виконанням пророцтва, зробленого всього лише 10 років тому.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА ЩОДЕННУ РОЗСИЛКУ СЬОГОДНІ В СВІТІ З ІВАНОМ ЯКОВИНОЮ ТА ЧИТАЙТЕ ПРО УСІ ВАЖЛИВІ НОВИНИ ДНЯ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.