25 березня: БПП перетворюється в ПР, Асад захоплює Пальміру

6 коментувати
Гройсмана висунули в прем'єр-міністри, адвоката грушників знайшли вбитим, а американці вбили другу особу в Ісламській державі

1. Головна українська новина дня – це, мабуть, цілком офіційне висунення Володимира Гройсмана у прем'єр-міністри країни. Незважаючи на гучні заяви про підтримку всього хорошого, які супроводжували висунення, виглядає це висунення черговою підкилимною домовленістю. Не знаю, яким буде рівень підтримки у нового прем'єра, але навряд чи він набагато перевершить одно- або двовідсотковий рейтинг нинішнього голови кабміну. За таких умов ні про які реформи навіть думати не можна буде. Загалом, Партія регіонів, можливо, і померла, але справа її живе і перемагає.

2. За підтвердженням останньої тези і ходити далеко не треба: сьогодні БПП спробував вигнати з парламенту двох своїх депутатів, які відмовилися від участі в «договорняках» - Єгора Фірсова та Миколу Томенка. Не знаю, чи вийде, але сам факт позбавлення від людей з совістю при збереженні в парламенті «рішали» Ігоря Кононенка – явний симптом повернення в часи влади ПР.

3. Сьогодні остаточно підтвердилася інформація про вбивство адвоката Юрія Грабовського, який захищав в суді російських грушників Александрова і Єрофєєва. Як би не ставитися до морального боку його діяльності, але адвокатом Грабовський був хорошим. По суті, він розвалив поспіхом і непрофесійно зліплене звинувачення, поставивши владу в дурне становище. Можливо, саме за це він і поплатився, хоча називаються й інші версії.

4. У Росії своє свято гуманізму і демократії. Володимир Путін призначив Рамзана Кадирова виконувачем обов'язків глави Чечні, надавши йому право висуватися на вибори, щоб, перемігши, стати повноцінним керівником свого емірату, який чомусь іменується «республікою». Зважаючи на те, що деякий час Путін тримав свого васала в невіданні щодо його долі, до Рамзана він має низку питань. Втім, вони не настільки серйозні, щоб зовсім відмовити йому у владі.

5. Сьогодні Європою прокотилася хвиля арештів людей, підозрюваних у причетності до недавніх брюссельських терактів. Десять осіб були затримані поліцією у Бельгії, Франції та Німеччині. Можливо, вони допоможуть прояснити ситуацію з терористичним підпіллям в Європі, яке, судячи з останніх подій, росте і квітне.

6. Якась нездорова активність почалася сьогодні в німецькому Бонні, який вважається містом з однією з найбільш активних салафістських громад Німеччини. Місцева поліція оточила залізничний вокзал після повідомлення про закладену там бомбу. На момент виходу огляду її ще шукали. Найімовірніше, звісно, нічого знайдено не буде, але взагалі симптом дуже нехороший.

7. Серйозного успіху в боротьбі з тероризмом сьогодні досягли американці, які знищили другу людину в ієрархії Ісламської держави – Абдурахмана Мустафу аль-Кадули. Ця людина, відповідальна за загибель незліченної кількості сирійців, іракців і громадян інших країн, була вбита у Сирії в результаті операції американського спецназу. Повідомляючи цю новину, американське командування пообіцяло, що продовжить планомірне знищення лідерів ІД. Це, звісно, втішна звістка.

8. Майже одночасно з цим сирійські урядові війська захопили давню цитадель міста Пальміри, що підноситься над іншими місцевими будівлями. По суті справи, це означає, що остаточне захоплення міста вже незабаром. Шкода, звичайно, що бойовики встигли знищити там безліч абсолютно унікальних будівель античної епохи, та все ж добре, що їх звідти виженуть. До речі, для Башара Асада звільнення Пальміри стане надзвичайно великою перемогою не тільки у воєнному сенсі, але й у піарівському.

9. Ну й остання новина на сьогодні. Громадяни Нової Зеландії на референдумі відмовилися змінювати свій старий прапор на новий – за ініціативу проголосували лише 43 відсотки громадян країни. Відверто кажучи, навіть не знаю, співчувати їм чи вітати: і старий новозеландський прапор дуже красивий, а запропонований новий – і зовсім шедевр дизайну. Але, звісно, це їхня справа. Уважимо вибір.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.