24 грудня: РФ перетворюється у Венесуелу і Пекін в облозі

0 коментувати
Путін звинувачує в бідах росіян "спекулянтів", Чапліна віддалили від патріарха, в Іраку і Афганістані урядові армії намагаються взяти міста

1. Головною для України подією минулих доби став Антикорупційний форум у Києві. Всупереч численним прогнозам, він не закінчився оголошенням про створення нової партії. Учасники обмежилися лише заявою про старт якогось руху проти корупції. Судячи з усього, рух цей зараз почне обростати прихильниками і відділеннями по всій країні, щоб все-таки перетворитися в партію у разі оголошення дострокових виборів до Ради.

2. У Росії сьогодні абсолютно несподівано «за боротьбу з корупцією» постраждав чоловік, від якого цього найменше чекали – одіозний протоієрей Всеволод Чаплін, відомий своїми реакційними і шовіністичними висловлюваннями. Його звільнили з посади представника патріарха РПЦ зі взаємодії з суспільством. Схоже, до біди його довела саме це взаємодія: наївшись макдональдсковських гамбургерів у піст, він заявив, що представники Церкви не повинні «обійматися з корупціонерами». Ну ось і результат.

3. В Афганістані повним ходом йде операція зі звільнення від талібів міста Сангін і однойменного повіту на півдні країни. Сьогодні до справи підключилася американська авіація, однак користі поки небагато: бойовики, як і раніше, утримують територію. Взяття Сангіна – справа честі для коаліційних сил, оскільки в ході боїв за нього раніше були вбито не менше ста британських військовослужбовців. Здача його талібам стане серйозним ударом по ідеологічних обґрунтуваннях натівського вторгнення в Афганістан.

4. Майже те саме зараз відбувається і в Іраку, де урядова армія намагається відбити у бойовиків Ісламської держави місто Рамаді. Там сьогодні теж вступила в дію американська авіація, яка завдала 27 ударів. Втім, і там справи йдуть не дуже добре: бойовики, як і раніше, утримують більшу частину столиці провінції Анбар. Втім, успіх має бути невдовзі: іракські генерали ще вчора пообіцяли очистити місто від ворога «за кілька днів».

5. У сусідній Саудівській Аравії сьогодні не менше 25 людей загинули в результаті пожежі у лікарні міста Джазан – столиці однойменної провінції. Найдужче постраждали відділення реанімації та пологове відділення. Подробиці події не повідомляються, проте відомо, що в Саудівській Аравії робота пожежних ускладнена місцевими звичаями. Вони, наприклад, не мають права діставати з вогню жінок і дівчаток (особливо - роздягнених), з якими не є родичами. Згідно з місцевими законами нещасним краще згоріти або задихнутися, ніж вступити в контакт з незнайомим чоловіком. Через це навіть невеликі пожежі в королівстві іноді призводять до значної кількості жертв.

6. Ну і ще трохи про Росію. Схоже, країна впевненим кроком іде в напрямку Венесуели. Сьогодні Путін звинуватив у падінні рівня життя співгромадян «спекулянтів, які необґрунтовано завищують ціни», і доручив уряду наповнити ринок «недорогими, але якісними вітчизняними товарами». Ідея хороша, але є проблема. Боюся, її можна здійснити тільки за умови ліквідації нинішнього режиму на чолі з самим Путіним. Оскільки до його планів це, очевидно, не входить, варто чекати боротьби зі«спекулянтами» силовими методами. Недолік такої стратегії полягає в тому, що в такому разі з магазинів гарантовано зникне їжа, а потім (логічно) і туалетний папір. Власне, саме це і сталося у Венесуелі зовсім нещодавно.

7. Ну і остання новина на сьогодні. У Пекіні різко підвищили заходи безпеки в районах, які часто відвідують іноземці з держав Заходу. За словами місцевої влади, це зроблено через побоювання терактів на Різдво. Подробиць китайці не повідомляють, але, мабуть, якусь інформацію мають, інакше вони не стали б заважати передріздвяній торгівлі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.