23 лютого: День Рамзана

1 коментувати
Кадиров став головним героєм доповіді про ситуацію в його еміраті, республіканці схопилися за Неваду, а Відень визнано найкращим містом світу

1. Безумовним героєм сьогоднішнього дня став чеченський падишах Рамзан Кадиров. Російські опозиціонери презентували в Москві доповідь про ситуацію в Чечні, згідно з якою цей регіон РФ за внутрішнім своїм змістом мало чим відрізняється від близькосхідної Ісламської держави. Опозиція там заборонена, всі жителі платять оброк в особисту казну падишаха, який утримує персональне військо з 30 тисяч багнетів, що підтримує режим його особистої влади. При цьому на повний хід іде ісламізація всіх сфер життя: дозволено багатоженство, в лікарнях виганяють джинів (Навіщо, до речі? Я про джинів знаю майже все, вони бувають цілком симпатичними), поліцейські звітують про кількість намазів і відвідин мечеті тощо. Ба більше, користуючись повною безкарністю, люди Кадирова, згідно з доповіддю, розправляються з політичними противниками і просто неугодними людьми.

2. Кадиров, до речі, дуже цікаво поставився до публікації. Строго кажучи, доповідь першим опублікував він: опозиціонерів у цей час ганяли московські поліцейські, які мали намір зірвати презентацію. Так от, чеченський лідер розмістив доповідь на своєму сайті, супроводжуючи текст своїми коментарями. Якщо звести їх усі докупи, то вийде, що Ілля Яшин і його товариші нічого нового і цікавого не сказали, а сама доповідь – лише «балаканина». Схоже, що Кадирову абсолютно наплювати на доповіді про себе. Він, як і Володимир Путін, живе вже в якійсь іншій реальності, звідки не видно опозиціонерів, які метушаться внизу .

3. Ну і третя «кадировська» новина на сьогодні частково підтверджує мою останню тезу. Як у казці про Золоту рибку, чеченському ватажку набридло бути «столбовою дворянкою», тепер йому треба дечого цікавішого. Сьогодні він зізнався, що йому набридло керувати Чечнею, займаючись господарськими питаннями, душа просить дій. Він повідомив, що вже придумав собі веселіше заняття, а тепер тільки чекає відмашки від начальства. Рамзан Кадиров хоче стати полководцем, а саме: «створити і очолити дивізії», які будуть їздити по всьому світу, воюючи з ворогами Путіна там, де це знадобиться. Дуже цікава думка, до речі.

4. Доки Кадиров не приступив до втілення своєї мрії, залишилося невелике вікно можливостей, аби домовитися щодо Сирії. Сьогодні і Дамаск, і опозиція дали офіційну згоду на виконання «плану припинення ворожих дій», написаного росіянами і американцями. Якщо все піде нормально, то вже з 27 лютого на більшій частині території Сирії припиняться бойові дії та авіаційні бомбардування. Проблема тільки в тому, що «нормально» все навряд чи піде: в тексті угоди є величезні логічні дірки, якими, без сумніву, спробують скористатися обидві сторони конфлікту. Зараз залишилося дочекатися 27 числа, щоб зрозуміти, наскільки серйозно уряд і опозиція налаштовані на мир.

5. Однією з таких «дірок» вже сьогодні скористалася Туреччина. Влада цієї країни офіційно оголосила, що збирається «відповідати» на обстріл своєї території курдами з Сирії. Мається на увазі ось що: як громили сирійських курдів, так і продовжимо громити, перемир'я нам не указ. Зважаючи на ту обставину, що в нещодавньому вибуху в Анкарі Ердоган прямо звинуватив сирійських курдів, то можна не сумніватися: між турками і курдами точно ніякого перемир'я не буде.

6. В Україні волею президента сьогодні з'явився новий державний орган – Рада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова. Що це за звір такий, поки ніхто до пуття не знає, але всі знайомі мені журналісти відразу напружилися. Старий рефлекс – як тільки держава лізе «захищати», «регулювати» або «вдосконалювати» що-небудь, то цьому чому-небудь, мабуть, скоро настане гаплик. Гадаю, всі журналісти погодяться: не треба нам ніякого спеціального захисту. Просто не заважайте працювати – і цього буде досить!

7. Сьогодні грецький уряд викликав на килим посла Австрії – країни, яка різко обмежила число біженців, які прямують через її територію з Балканського півострова в Німеччину та інші країни північної Європи. Це викликало ефект доміно у країнах на південь від Австрії: всі вони стали закривати кордони або обмежувати прохід для біженців. Зокрема, Македонія закрила кордон для афганців. Як наслідок, у Греції стали накопичуватися десятки тисяч людей, яким на північ шлях закритий, а додому вони повертатися нізащо не хочуть. Греки, які самі потерпають від перманентної економічної кризи, якось розвозять нещасних азіатів по різних таборах, однак довгострокового розв'язання проблеми ані вони, ані ЄС не можуть запропонувати. Здається, Греція незабаром самочинно перетвориться в один величезний табір біженців.

8. Втім, для Австрії сьогодні є і хороші новини. Її столиця – Відень – офіційно визнана найкомфортнішим містом світу. На сором мені, я там ніколи не бував, але тепер вже точно поїду. Тим більше, кажуть, що вона чимось нагадує мій улюблений Львів. Київ, якщо комусь цікаво, посів у цьому списку 198 місце, Москва – 206, а найнезручнішим для життя містом світу став Багдад, що, мабуть, не дивно.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.