22 січня: Наземні війська в Сирії і Сорос-євроскептик

3 коментувати
Росія умовляє Асада піти, США відправляють війська в Ірак, Венесуела на порозі громадянського протистояння, а Сорос оголосив про кінець ЄС

1. Головною міжнародною новиною сьогодні, мабуть, стала заява міністра оборони США Ештона Картера, який пообіцяв наземну операцію проти бойовиків Ісламської держави. За словами очільника Пентагону, американські війська сконцентрують свої зусилля на відриві іракського театру воєнних дій від сирійського, а також Мосула (іракської столиці ІД) від Ракки – столиці сирійської. Раніше курди вже перерізали головне шосе, що зв'язує ці населені пункти, повернувши собі контроль над самотньою горою Синджар і однойменним містом у західному Іраку. Якщо вони отримають наземну підтримку американського спецназу, територія ІД напевно буде розчленована, що суттєво її послабить. Одна лиш проблема: участь американських наземних військ може призвести до серйозних втрат серед них, а також появи заручників. Тому Пентагону слід бути надзвичайно обережним при реалізації своїх планів.

2. Майже одночасно з цією новиною надійшло повідомлення про те, що Володимир Путін через одного з своїх генералів просив Башара Асада погодитися на добровільну відставку, але отримав «гнівну відмову». Ця новина відразу ж була спростована Кремлем, однак диму без вогню, як відомо, не буває. Напевно переговори щодо цього все-таки йдуть – у мирному відході Асада при збереженні його режиму зацікавлені і США, і Росія, і ЄС. Я думаю, сьогоднішня новина – це «пробна куля», навмисно влаштований «злив» інформації, націлений на вивчення реакції зацікавлених сторін. З огляду на численні зустрічі російських і американських дипломатів, таку можливість виключати не можна.

3. З дуже цікавою заявою сьогодні виступив Масуд Барзані – президент іракського Курдистану – іракської провінції де-юре і незалежної держави де-факто. За його словами, для досягнення міцного миру на Близькому Сході необхідно терміново провести в регіоні нові кордони, які відображали б його реалії, а не інтереси Англії та Франції на початку XX століття, коли й була оформлена нинішня політична карта Близького Сходу. Ясно, звичайно, що Барзані хоче документального оформлення незалежності Курдистану. Але в цілому він має рацію: нинішні кордони країн та регіонів не мають взагалі ніякого відношення до релігійно-етнічних реалій, що й породжує численні конфлікти.

4. Доки ці конфлікти триватимуть, люди з регіону не перестануть втікати в Європу, попри серйозну небезпеку. Сьогодні сталася нова трагедія, пов'язана з біженцями: в Егейському морі перевернулося ще одне вутле суденце з біженцями, відправивши на морське дно 43 людини, включно з 13 дітьми. Поки світ у цілому не вживатиме якихось серйозних заходів для завершення війни в Іраку, Афганістані, Сирії, Ємені та інших країнах, такі випадки неминуче будуть повторюватися, а Європа буде задихатися від потоку біженців і пов'язаних з ними проблем. Діяти треба терміново!

5. Поки ж Європа не демонструє належної рішучості для вирішення нагальних проблем, дедалі більше людей, зокрема вельми авторитетних, пророкують швидку кризу і навіть крах Євросоюзу. Сьогодні до євроскептиків приєднався відомий фінансист Джордж Сорос. На його думку, виключно недолуга і поверхнева підготовка ЄС до прийому близькосхідних біженців призвела до того, що Євросоюз «розвалюється». Сорос вважає, що в цьому винна Ангела Меркель, яка поставила свій політичний капітал на масовий прийом іноземців, але не розрахувала своїх сил і програла. Я з фінансистом у цілому згоден. Витягнути ЄС з болота можуть лише радикальні заходи з обмеження припливу мігрантів.

6. Одним з таких заходів можна назвати останню ініціативу Берліна: допомогти військами і зброєю лівійському уряду в обмін на припинення потоку мігрантів з Африки, які їхали до Італії морем саме з Лівії. Тут, правда, незрозуміло, як ця ініціатива буде реалізована за умов, коли в Лівії не припиняється громадянська війна, там щосили діє ІД, а за владу борються аж два уряди, кожен з яких вважає себе легітимним. Крім того, в самій Німеччині угоду з лівійцями вже назвали «брудною», маючи на увазі, що уряд Меркель свідомо прирікає біженців на страждання в охопленій війною країні.

7. У Венесуелі поглиблюється економічна і політична криза. Парламент, контрольований опозиціонерами, оголосив незаконним запровадження президентом надзвичайного економічного стану. На тлі катастрофічного падіння економіки, повної розрухи у фінансовому та соціальному секторах ворогуючі політичні сили стали на шлях прямого лобового протистояння, яке цілком може закінчитися силовими діями. Справа ускладнюється ще й тим, що на руках у населення країни величезна кількість зброї, яку в будь-який момент може бути використано.

8. Ну й останнє на сьогодні: у Грозному (столиці Чечні) сьогодні відбувся величезний мітинг на підтримку Рамзана Кадирова і його ініціатив щодо російської опозиції. (Він, нагадаю, пропонував запроторювати «шакалів» та «ворогів народу» за грати і в божевільні). Цікаво, що минулого року майже відразу після аналогічного мітингу був убитий опозиціонер Борис Нємцов. Причому все вказує зараз на те, що вбивці були з Чечні, причому тісно пов'язані з керівництвом цієї республіки.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.