2 жовтня: Зустріч у Парижі й Сирія у вогні

4 коментувати
Президенти і канцлерін домовляються в Парижі, в Сирії триває війна, а з космосу прийшло відмінне фото Харона

1. Головна новина сьогоднішнього дня – це, звичайно, зустріч канцлера Німеччини і президентів України, Росії і Франції в Парижі. На момент написання огляду вона ще не закінчилася, тому про її результати поки я написати не можу. Однак те, як вона готувалася, а також супутні їй події наводять на думку, що в Парижі цілком може статися дипломатичний прорив, і війна в Донбасі закінчиться. Інше питання – на яких саме умовах. Але, схоже, ми дізнаємося про це тільки в суботу.

2. Друга за важливістю новина – багатоголоса вимога припинити бомбардування в Сирії, звернена до Володимира Путіна урядами Туреччини, США, Великобританії, Німеччини і ряду монархій Перської затоки. На їхню думку, Москві варто зосередитися на боротьбі проти Ісламської держави, а не на знищенні повстанців, у тому числі підготовлених за участю країн-підписантів звернення. Швидше за все, цей документ ніяк не вплине на дії РФ. По-перше, майже всі підписанти і самі регулярно бомблять, причому зовсім не обов'язково ІД, а по-друге, в Путіна вже є план бойових дій у Сирії, який передбачає, що халіфат буде ліквідований після повстанців. У нинішніх умовах Кремль цей план міняти явно не збирається.

3. У США крім Сирії на порядку денному несподівано виник ще й Афганістан. Через день після завершення запеклих боїв за Кундуз, в яких США були змушені взяти на себе основний тягар (афганська армія в черговий раз довела повну небоєздатність), в Джелалабаді зазнав аварії військово-транспортний літак С-130. 11 людей загинули. Відповідальність за знищення літака взяли на себе таліби, хоча в Пентагоні заявляють, що той впав сам – через несправність. Взагалі, з майже повним відходом американців з Афганістану в 2014 році, країна все глибше занурюється в хаос, і ним користуються таліби, які мріють повернути собі владу.

4. Афганці, незадоволені цим становищем, все активніше біжать в Європу, хоча їх там зустрічають все менш привітно. Останні опитування громадської думки в Німеччині показують зниження рейтингів Християнсько-демократичного союзу Ангели Меркель, налаштованої до мігрантів досить лояльно. При цьому швидко зростає популярність баварського Християнсько-соціального союзу, який виступає за жорстке обмеження потоку приїжджих. Схожі настрої спостерігаються і в інших країнах ЄС. Угорський прем'єр Віктор Орбан сьогодні оголосив, що біженці більше нагадують «армію», ніж гнаних долею нещасних людей. Саме тому, пояснив він, Угорщина і закриває свої кордони.

5. У США сьогодні трапилося чергове масове вбивство, вчинене божевільним. Цього разу трагедія сталася в штаті Орегон, де озброєний молодик у школі вбив 10 учнів і вчителів, після чого покінчив з собою. Подібні події стали настільки частими, що президент США не міг стримати емоцій, виступаючи із заявою з цього приводу. Він знову закликав посилити закони, що дозволяють вільний обіг зброї. Однак, парадоксальним чином, після масових розстрілів попит на зброю у США не падає, а різко піднімається. Люди розуміють, що можливість відстрілятися – це набагато більш ефективний захист від якогось психа, ніж табличка «Зона, вільна від зброї», яка, до речі, висіла і на орегонській школі.

6. Цікаві новини сьогодні прийшли з Швеції, де ООН завершила дослідження проблем расизму. З'ясувалося, що шведи, незважаючи на репутацію виключно ліберального і прогресивного народу, не позбавлені упереджень відносно вихідців з Африки. Зокрема, з'ясувалося, що кількість злочинів на цьому ґрунті з 2008 по 2014 рік зросла приблизно на 40 відсотків. Дослідники не вказали, чи може це бути пов'язано з манерою поведінки приїжджих з Африки стосовно корінних жителів, але констатували, що навіть шведам з їх широкими поглядами є до чого прагнути.

7. Ну і остання новина на сьогодні – це нова інформація від зонда «Нові Горизонти», що вперше в історії людства пролетів неподалік від системи планетоїдів Плутон-Харон. Сьогодні з'ясувалося, що менший з пари – Харон – в минулому пережив доволі складні часи: його кора тріснула по колу, створивши систему каньйонів, які оперізують всю планету. Раніше передбачалося, що Харон – порівняно однорідне тіло, вкрите лише кратерами.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.