19 вересня: Теракти в США і наступ на Дабік

1 коментувати
По мірі наближення турецьких військ до священного для ІД міста зростає активність терористів у США

1. Головна світова історія сьогодні – це пошуки та затримання громадянина США афганського походження 28-річного Ахмад Хана Рахамі. На думку слідства, саме він стояв за недавнім вибухом у Нью-Йорку, в результаті якого були поранені 29 осіб, а також за ще одним терактом у штаті Нью-Джерсі та підготовкою ще кількох вибухів. Провина Рахамі судом поки не доведена, але ФБР і поліція майже не сумніваються в його причетності. Крім того, ведуться пошуки можливих спільників передбачуваного терориста. Якою була його мотивація, поки не повідомляється, але можна майже напевно сказати, що він, найімовірніше, робив все це заради Ісламської держави, яка хвилює зараз дедалі більше незміцнілих умів у мусульманському світі.

2. Ісламська держава взяла на себе відповідальність за різанину, вчинену у місті Сент-Клауд (Міннесота) 22-річним Дахіром Аданом, який називав себе мусульманином. За словами свідків, Адан кидався на людей з ножем, викрикуючи «Аллах Акбар!». Зупинив його офіцер поліції, який перебував у тому ж торговельному центрі у неробочий час. Він дістав свій пістолет і застрелив нападника, поки той не поранив більше людей. Добре, що хоч у когось виявилася з собою зброя, інакше постраждалих було б аж ніяк не менше.

3. За деяким збігом, ці нехороші люди активізувалися одночасно з початком наступу турецьких військ і сирійських повстанців біля міста Дабік, що займає центральне місце в ідеології ІД. На думку ісламістів, битва саме за це місто стане свідченням початку Кінця Світу, після якого всі вони потраплять до раю, а всі «неправильні» – в пекло. Згідно з уявленнями адептів ІД, саме зараз вони мають проявити себе «у всій красі», вбивши якомога більше ворогів, щоб встигнути потрапити в рай після битви за Дабік. Поки, щоправда, бій власне за місто не почався – турки та їхні союзники лише оточують місто. Однак нездорова активність прихильників ІД по всьому світу з наближенням битви тільки наростатиме.

4. Наснага та зростання активності ісламістів йде на користь Дональду Трампу, який погрожує не пускати мусульман у США, а також у сто разів більш активно бомбити їх у Сирії та Іраку. Войовничі промови республіканця на цьому тлі для багатьох звучать набагато переконливіше, ніж заклики Гілларі Клінтон та її прихильників однаково добре ставитись до представників всіх релігій, включно з мусульмани. Хвиля терактів неминуче тягне за собою зростання ксенофобії і збільшення рейтингів Трампа, який останній тиждень випереджає Клінтон майже за всіма опитуваннями.

5. У США вибори відбудуться лише в листопаді, а в Росії вони відбулися минулої неділі. «Єдина Росія» отримала навіть більше місць у Думі, ніж раніше. Тепер у неї конституційна більшість, що дозволяє запросто оголосити Путіна царем, наприклад. Тепер політ законодавчої фантазії кремлівського правителя не обмежений взагалі нічим. Цікаво, правда, ось що: у виборах взяли участь трохи більше третини громадян Росії, що ніби натякає: владу терплять, але не люблять, активних її прихильників зовсім мало – близько 20 відсотків населення, решта в труні її бачили, але розуміють, що виборами нічого не змінити. Судячи з цих цифр, якщо влада в РФ і зміниться, то тільки в результаті перевороту. Інакше – ніяк.

6. Влада, звісно, розуміє це не гірше за мене, а тому активно готується до можливого перевороту або повстання. Як стало відомо сьогодні, у РФ ще до виборів президента 2018 року планується створити Міністерство держбезпеки (МДБ), яке об'єднає в собі ФСБ, ФСО, СЗР та низку інших структур. Повноважень у нового монстра буде не менше, а навіть більше, ніж у КДБ СРСР, а головним завданням суперструктури буде захист Володимира Путіна і збереження його у владі на невизначено довгий період часу. Мотивація, звісно, зрозуміла, але я б хотів зазначити: свого часу КДБ ніяк не допомогло запобігти розвалу СРСР, а МДБ вже існувало, його під завісу своєї кар'єри очолював Лаврентій Берія. Ні до чого доброго це не призвело.

7. Ну й останнє на сьогодні: у вихідні відбулися вибори і в місцевий парламент Берліна. Як і в результаті інших місцевих виборів останнім часом, підсумки голосування стали справжнім розчаруванням для Ангели Меркель. У столиці країни її партія Християнсько-демократичний союз набрала лише 17 відсотків голосів. Хоча вона і стала другою, поступившись лише соціал-демократам, її результат на шість відсотків нижчий, ніж на попередніх виборах. Головним тріумфатором виборів стала ультраправа «Альтернатива для Німеччини», що вперше увійшла до столичного парламенту з результатом 14,2 відсотка. Зважаючи на те, як розвиваються тенденції в німецькій політиці, наступного року Меркель буде дуже складно зберегти за собою посаду канцлера цієї країни. Причому звинувачувати їй доведеться лише саму себе і політику «відкритих для біженців дверей», запропоновану нею у 2015 році.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.