19 січня: Російські "шакали" і проблеми КНР

0 коментувати
Туск попередив про можливий розвал Шенгену, в Китаї продовжує падати економіка, Кадиров пішов в атаку на російських лібералів

1. Сьогоднішній день видався напрочуд бідним на гучні новини, тому хочу почати з майже особистої історії. У Києві вийшов у гостру фазу конфлікт всередині Громадського телебачення, де я пропрацював півтора року. Ніякою особливою внутрішньою інформацією по темі я не володію, але хочу сказати одне: шкода, що прекрасна ідея була, скажімо так, підмочена. Сподіваюся, що Гро це переживе і буде рухатися далі.

2. Сьогодні відомий турецький дисидент, опозиційний журналіст і видавець Кар Дюнар, відправлений до в'язниці за звинуваченням в «антидержавній діяльності» виступив з нищівною критикою на адресу ЄС, що уклав угоду щодо біженців «з фашистським режимом Ердогана». Цікаво, що це відбулося на тлі хвилі арештів у Туреччині, де влада десятками запроторює до в'язниць активістів, університетських професорів і опозиціонерів, котрі виступають проти війни з курдами. ЄС на критику поки не відреагував.

3. Натомість голова Європейської ради Дональд Туск оголосив, що міграційна криза стала загрозою для існування Союзу взагалі і Шенгенської зони – зокрема. За його словами, якщо прийнятне вирішення кризи не буде знайдено протягом двох місяців, то Шенгену загрожує колапс. Він, до речі, не зовсім не має рації: Швеція і Данія вже запровадили прикордонний контроль. Австрія планує те саме, а в Німеччині запровадження прикордонного контролю вимагають союзники Ангели Меркель по коаліції. Цікаво вийде, якщо Україна отримає безвізовий режим того дня, коли Шенгенська угода припинить працювати. Ось це буде зрада так зрада!

4. Падишах Чечні Рамзан Кадиров виступив з серією звинувачень на адресу російських лібералів, позасистемної опозиції та низки ЗМІ, яких він назвав «ворогами народу», «зграєю шакалів», «купкою мерзенних лібералів», «лакеями», «зрадниками» та іншими образливими словами. Усім цим людям він пообіцяв «суворий суд», психіатричне лікування в Чечні, а також «подвійну дозу уколів». У міру падіння російської економіки Кадиров все більше розпікається і заводиться. Вочевидь, грошей і йому дістається все менше.

5. Проблеми в економіці спостерігаються не тільки в РФ: сьогодні вийшла статистика, згідно з якою економічне зростання в Китаї досягнуло найнижчих показників за 25 років. Оскільки китайська економіка – друга у світі, від її здоров'я значною мірою залежить і глобальне благополуччя. Свідчення тому – лихоманка на американських біржах, невпинна з початку 2016 року. Американці вкрай стурбовані станом китайської економіки, тому навіть Уолл-стріт зараз трясе.

6. Ну і останнє на сьогодні. Ворогуючі угрупованняв в Лівії, зіткнувшись з перспективою потрапити під владу Ісламської держави, яка там зростає, сьогодні за посередництва ООН домовилися створити уряд національної єдності. Ідея чудова, але є проблема: у минулому подібного роду ініціативи моментально розпадалися, а учасники починали активно обстрілювати один одного з усіх видів зброї. Подивимося, скільки протягне нова «єдність».


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.