18 травня: РФ і НАТО обіцяють війну, а Венесуела розвалюється

7 коментувати
Демократична партія в США на межі розколу, Венесуела - на межі майдану, а Європа - на межі навали вірусу Зіка

1. Сьогодні хочу почати з подій у США, звідки прийшли досить несподівані результати чергових праймеріз у демократів. У штаті Кентуккі результати Хілларі Клінтон і Берні Сандерса виявилися майже рівними: 46,8 відсотка у неї і 46,3 – у нього. Хоча Клінтон вже оголосила про свою перемогу в цьому штаті, табір Сандерса думає вимагати перерахунку голосів (у разі настільки незначного розриву місцеві закони це дозволяють, а дані з низки округів виглядають підозріло завищеними на користь Клінтон). У штаті Орегон Сандерс впевнено переміг: 55% проти 45% у Клінтон. Особливість цього голосування в тому, що сенатор від Вермонта вперше домігся успіху в штаті, де голосувати на праймеріз можуть тільки члени партії – незалежним виборцям це заборонено. Було б дозволено – його перемога була б нищівною, бо серед незалежних його цифри популярності набагато вищі, ніж у Клінтон.

2. Намір Сандерса добитися перерахунку в Кентуккі вже викликав гучне обурення у прихильників Клінтон, розширюючи розлад у Демократичній партії. Суворо кажучи, відносини між таборами кандидатів ніколи не були дуже добрими, але зараз вони досягли передвоєнного рівня привітності. Справа в тому, що після масштабного і абсолютно неприхованого шахрайства з боку людей Клінтон на з'їзді партії в Неваді прихильники Сандерса почали закидати місцевих партфункціонерів погрозами та прокльонами. Ті неабияк перелякалися і зажадали від сенатора вгамувати розлючених послідовників. Він же відповів, що насильства, звісно, не схвалює, але ось табору Хілларі не завадило б припинити дурити і красти голоси на всіх рівнях. Що тут почалося! Сандерса звинуватили мало не в розв'язуванні кампанії терору і залякування, а також у тому, що він не контролює своїх прихильників. Останнє, до речі, правда: за сенатора голосують дуже волелюбні люди, яких він жодним чином контролювати не може, навіть якби й захотів. Не вони – його підлеглі або міньйони, а він – їхній представник, а не начальник. Взагалі ж масові фальсифікації на з'їзді в Неваді сильнішого удару завдали Клінтон: так, вона отримала трьох додаткових делегатів на липневу загальнонаціональну конвенцію, але в інтернеті прихильники Сандерса почали запеклу кампанію проти неї, обіцяючи за жодних умов не віддавати Хілларі свій голос, навіть якщо альтернативою буде Дональд Трамп. Демократична партія в буквальному сенсі виявилася на порозі розколу.

3. На південь від США – у славній Венесуелі – назріває революція. Місцевий президент Ніколас Мадуро своєю політикою довів економіку країни до майже повного колапсу – брак їжі, ліків, палива, електрики, та взагалі всього. Інфляція там найвища в світі, рівень злочинності та кількість убивств – у першій десятці, жителям багатющої країни буквально нема чого їсти, вони полюють на бродячих тварин, щоб знайти харч. Відповідальність за все це Мадуро поклав на змову зовнішніх і внутрішніх «ворогів» і запровадив надзвичайний стан. Опозиційно настроєний парламент звинувачує у всьому президента і вимагає провести референдум щодо його відсторонення від посади. Мадуро, чий рейтинг впав до абсолютного мінімуму, ясна річ, проти: в цьому разі його не тільки скинуть, але і (найімовірніше) ув'язнять. Проведення референдуму він блокує, тому опозиція вже почала збирати народ на Майдан. Імовірно, у противників президента все складеться: проти Мадуро виступають не тільки традиційні опозиціонери, але і місцеві «86 відсотків», до яких почало доходити, що щось не так, коли в магазинах закінчилася їжа. Чому це важливо? Тому, що з низки політичних і економічних причин Венесуела – це Росія за два-три роки.

4. Всесвітня організація охорони здоров'я сьогодні попередила, що ще одна південноамериканська напасть – вірус Зіка – з настанням літа цілком може поширитися у Європі. Вірогідність цього ВООЗ оцінює як «низьку» та «середню», але не виключає. Вірус, нагадаю, діє так: якщо комар-носій вкусить вагітну жінку, у неї може народитися дитина, яка страждає на мікроцефалію. Ситуація ускладнюється ще й тим, що влітку цього року в Бразилії пройдуть Олімпійські ігри, звідки вболівальники і спортсмени можуть розтягнути заразу на весь світ. Ось такі невеселі новини. (До речі, власне лихоманка, викликана вірусом, не смертельна, у багатьох вона минає зовсім непомітно).

5. Сенат США схвалив законопроект, що дозволяє родичам жертв терактів 11 вересня подавати позови проти Саудівської Аравії. Сенс цієї ініціативи в тому, що останнім часом з'являється все більше доказів участі держслужбовців королівства у допомозі терористам, які підірвали Всесвітній торговий центр в Нью-Йорку та Пентагон у Вашингтоні. Поки, щоправда, незрозуміло, чи зможуть родичі дійсно подати позови. Справа в тому, що президент Барак Обама, не бажаючи сваритися з Саудівською Аравією, вже пообіцяв ветувати закон. Утім, він може і передумати перед закінченням свого строку, перекинувши рішення цієї проблеми на наступного главу держави.

6. Сьогодні з цікавим прогнозом виступив колишній заступник командувача військами НАТО генерал Александр Річард Шіррефф. За його словами, альянс і Росія вже встали на шлях неминучого конфлікту. Генерал упевнений, що приводом до війни стане створення Москвою сухопутного коридору в Крим, а також вторгнення російських військ у країни Балтії. Шіррефф також оголосив, що першою балтійською країною, куди увійдуть російські війська, буде Латвія. Причому, за його підрахунками, це відбудеться рівно за рік – у травні 2017-го. Генерал вважає, що Росія піде на настільки небезпечні дії, здатні призвести до ядерної війни, з причини «ірраціональності» її політичного керівництва.

7. Треба сказати, що думка Шірреффа була зустрінута з неабияким скепсисом. Проте щодо ірраціональності Кремля він, можливо, не зовсім не має рації. Підтвердження – судовий процес проти Петра Павленського, що відбувається зараз у Москві. Художника звинувачують у вандалізмі – мовляв, спалення ним двері будівлі ФСБ на Луб'янці завдало шкоди будівлі, яка має важливу історичну та культурну цінність. Цікаве тут те, як саме звинувачення обґрунтовує згадану цінність. Без цитати не обійтися: «...оскільки в 1930-х роках в будівлі утримувалися під арештом видатні діячі культури». Це вже навіть не цинізм, а якесь знущання. Хоча гебісти абсолютно серйозні у своїх заявах: «Будівля цінна, ми ж тут стільки видатних людей закатували до смерті та розстріляли!».

8. Дуже тривожний дзвінок з дипломатичних кіл. Вікторія Нуланд і Владислав Сурков сьогодні «обговорили підготовку виборів у Донбасі». Не хочу вдаватися в подробиці, але після цих виборів війна на сході стане виключно внутрішньою справою України, а будь-які згадки про російську агресію з міжнародних документів, імовірно, зникнуть. Крим виведуть за дужки, Донбас заморозять – і вуаля! Гарантії, що все буде саме так, поки немає, але ситуація цілком очевидно розвивається саме у цьому напрямку. Бараку Обамі треба закрити і цей конфлікт до закінчення його президентського строку. Тому тиск і на Україну, і на Росію з боку Вашингтона тільки зростатиме.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.