18 серпня: "Втрачене десятиліття" для РФ і розкуркулення в Туреччині

0 коментувати
Туреччина серйозно посварилася з США, Сєчін образився на новини про свою яхту, а "Літаюча Ж@па" вперше відірвалася від землі

1. Почати хочу з інформації, підтвердження якої може стати першим сигналом про підготовку виходу Туреччини зі складу НАТО. Сьогодні з'явилася інформація про те, що США нібито почали вивозити свій ядерний арсенал з турецької авіабази «Інджирлік» в Румунії – на базу американської ПРО. Бухарест моментально спростував ці дані, однак ані Туреччина, ані США ситуацію не коментують. У ситуації, коли Анкара оголосила, що з Вашингтоном «не може бути ніяких компромісів» з приводу екстрадиції Фетхуллаха Гюлена (заклятого ворога Реджепа Ердогана), такий захід обережності з боку американців цілком зрозумілий. Турецька влада поводиться все менш передбачувано, вона нещодавно на деякий час навіть заборонила США приймати і відправляти літаки зі згаданої бази. Ядерна зброя – це занадто серйозна річ, щоб ризикувати можливістю її потрапляння в руки людини, котра явно втрачає адекватність. До речі, румуни можуть не брехати щодо того, що бомби у них не зберігатимуться: база цього разу може використовуватися як тимчасовий, а не кінцевий пункт призначення.

2. Тим часом власне в Туреччині почалася нова хвиля репресій проти потенційних опонентів Ердогана. Після вчителів, військових, поліцейських, журналістів і держслужбовців президент взявся за бізнесменів. Як мінімум 200 підприємців, включно з низкою найбагатших, сьогодні були затримані, а їхні активи – вилучені на час розслідування їхньої причетності до липневого невдалого заколоту. За словами Ердогана, мета цієї кампанії – припинити роботу в Туреччині підприємств і компаній, пов'язаних з тим-таки Гюленом. Оскільки ніяких «членських квитків» в організації Гюлена немає, звинуватити в зраді і «розкуркулити» можна абсолютно будь-якого бізнесмена. А його власність – роздати своїм, «перевіреним» людям. До речі, саме це відбувалося в Росії в середині 2000-х, коли Володимир Путін почав «закручувати гайки», формуючи свою сумнозвісну «вертикаль».

3. Один з таких путінських дружків – Ігор Сєчін, який вкрав цілу нафтову компанію ЮКОС, сьогодні шалено образився на журналістів. Він подав до суду позов з вимогою знищити весь наклад «Нової газети», у якому було опубліковано розслідування про те, на що він витрачає накрадене. Старому та неймовірно мерзенному Сєчіну не сподобалося, що вся країна дізналася про його захоплення юними блондинками і дорогими яхтами – у статті «Нової» розповідалося, що якась молода особа – Ольга Рожкова, котра лише нещодавно змінила прізвище на Сєчіна – проводить час на яхті під назвою «Свята принцеса Ольга», вартістю за сто мільйонів доларів. На думку чоловіка «святої принцеси», публікація цієї інформації ганьбить те, чого у нього вже давно немає – «честь і гідність». До речі, сама Ольга Сєчіна кілька днів тому теж подала до суду на «Нову», але поскаржилася не на топтання честі і гідності, а на втручання в особисте життя. Суд, щоправда, залишив її позов без руху – вона його склала з такими неймовірними помилками, що навіть статус її чоловіка не дозволив дати справі хід.

4. Найавторитетніший економічний університет Росії – Вища школа економіки – сьогодні представив результати свого дослідження, названого «Коментарі про державу і бізнес». Якщо дуже коротко, то результат роботи такий: зусиллями Путіна, Сєчіна, а також усіляких там «принцес» та їхніх яхт, останні 10 років стали «втраченим десятиліттям» для Росії та її економіки. За дуже коректними формулюваннями криється досить похмура картина: паразити, які присмокталися до країни при владі, не дають розвиватися бізнесу, оскільки зайняті лише грабунком і збереженням власної влади. Доповідь в цьому сенсі схожа на вирок злочинній групі, яка захопила владу заради збагачення. Я, хоч і не ВШЕ, але завжди дотримувався аналогічної точки зору щодо суті російського режиму.

5. Президент України Петро Порошенко сьогодні виступив з промовою, яка підтримала курс долара і в РФ, і в Україні. Він оголосив, що «не виключає» можливості повномасштабного російського вторгнення і, як відповідь, оголошення військового стану і початку нової хвилі мобілізації. Крім того, він вилаяв Путіна за вихід з Нормандського формату переговорів і за спроби зірвати Мінський процес. Загалом, як мені здається, нічого особливого нового він не сказав, але долар все одно відчутно зріс в обох країнах – трейдери дуже побоюються чергової ескалації конфлікту. Втім, президенту видніше, що та коли казати.

6. Так збіглося, що свою тривожну промову у Львові Порошенко виголошував майже одночасно з прес-конференцією керівників НАБУ і ГПУ в Києві. Цей захід мені здався досить дивним, оскільки у світлі останніх подій або Юрій Луценко, або Артем Ситник повинні дати по шапці своїм підлеглим (або навіть особисто піти у відставку). Ну не може бути такого, щоб обидва вони мали рацію, це суперечить елементарній логіці! Однак, судячи з усього, на них натиснули з метою продемонструвати Заходу «єдність» влади. Вже не знаю, чи вийшло. Особисто у мене склалося враження, що при можливості ці дві високоповажні особи з задоволенням віддали б один одного під слідство. І це – як мінімум. Все-таки, гадаю, в цій ситуації, як у давньому фільмі «Горець» – «залишитися повинен тільки один». І від того, хто саме залишиться, залежатиме як майбутнє усієї правоохоронної системи, так і країни загалом.

7. Ну й останнє на сьогодні, я б сказав – символічне. Сьогодні вперше піднявся в небо найбільший в світі літальний апарат – дирижабль Airlander 10, який тут же через свої форми отримав неформальну назву «Летюча Ж@па». Строго кажучи, його офіційну назву майже відразу всі забули, бо «народна» значно веселіша й несе в собі безліч різних пікантних конотацій. Апарат, довжина якого перевищує сто метрів, наповнений гелієм. Він може перевозити приблизно 10 тонн вантажу (або пасажирів), якщо вимірювати їх тоннами. Ну що ж, в добру путь, Ж... тобто я хотів сказати, Airlander!


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА ЩОДЕННУ РОЗСИЛКУ СЬОГОДНІ В СВІТІ З ІВАНОМ ЯКОВИНОЮ ТА ЧИТАЙТЕ ПРО УСІ ВАЖЛИВІ НОВИНИ ДНЯ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.