16 серпня: Російські Ту-22 в Ірані і надактивний Китай

3 коментувати
Китай зближується з Сирією, лається з США і запускає квантовий супутник, СК РФ взяв на роботу архангела Михаїла, а Мустафа кличе людей на мітинг протесту

1. Новиною дня для мене сьогодні стала інформація про розміщення російських дальніх бомбардувальників Ту-22М3 на іранській авіабазі Хамадан (північний захід країни). Зроблено це було з логістичних міркувань: літати на бомбардування Сирії з Ірану на 60 відсотків ближче, ніж з Росії, а авіабаза Хмеймім у самій Сирії не годиться для дальніх бомбардувальників – занадто коротка там смуга. Проте важливість цієї події, радше, політична: Ісламська Республіка Іран вперше дала дозвіл на розміщення іноземних військ на своїй території. Це свідчить про надзвичайно високий рівень співпраці іранців і росіян. Літаки, до речі, вже почали здійснювати бойові вильоти в район міст Алеппо і Дейр аз-Заур. Опубліковано навіть відео їхньої роботи. Чесно кажучи, мене не дуже вразило: забагато промахуються. Для порівняння ось відео роботи американських пілотів. Це теж Сирія – місто Манбідж біля турецького кордону, щойно звільнене від бойовиків ІД.

2. З огляду на все, сирійцям, за яких вже воюють іранські наземні війська і російська авіація, незабаром надійде ще й китайська допомога. Офіційний представник Народно-визвольної армії Китаю Гуан Юфей відвідав Дамаск, зустрівся там зі своїми місцевими колегами, після чого державні ЗМІ КНР оголосили, що НВАК має намір підвищити рівень співпраці з сирійськими колегами. За умов війни, що вирує в Сирії, «співпраця», ймовірно, означає військову допомогу з боку Китаю, явно зацікавленого у випробуваннях своєї бойової техніки в польових умовах. Поки, правда, повідомляється, що китайська армія надаватиме сирійській гуманітарну(!) допомогу. Я думаю, всі ми приблизно уявляємо собі, що це таке.

3. Власне в китайців теж є проблеми. До постійних суперечок навколо Південно-китайського моря додалося ще й невдоволення КНР будівництвом у Південній Кореї одного з комплексів американської ПРО. Китай, що володіє скромним ядерним арсеналом (близько 240 зарядів) вважає, що будівництво ПРО, здатної ліквідувати всі його ракети ще на злеті, не дуже в'яжеться з концепцією ядерного паритету. Американці, які намагаються заспокоїти Пекін, заявляючи, що система ПРО спрямована проти неадекватної Північної Кореї, яка пуляє ракетами направо і наліво. Втім, переконати китайців поки не вдалося, тому напруження у двосторонніх відносинах потроху зростає.

4. Китайці, слід сказати, не тільки скаржаться, але й активно готуються до можливих неприємностей. Сьогодні вони запустили «перший у світі супутник квантового зв'язку». Судячи з усього, цей виріб покликаний стати пробною кулею в справі переведення всіх китайських комунікацій на принципово новий рівень шифрування. Суть квантового кодування в тому, що будь-яке повідомлення доступно тільки для сторони, яка його приймає. Спроба його перехопити і дешифрувати призведе до саморуйнування переданих даних. В ідеалі, це буде дуже надійним зв'язком, на сто відсотків захищеним від прослуховування. Як там станеться насправді, я навіть не знаю. По-моєму, китайці поки видають бажане за дійсне.

5. Мешканці та влада портового міста Басра на півдні Іраку зіткнулися з незвичною для себе проблемою. Місцеву молодь охопила справжня епідемія вживання кристалічного метамфетаміну. Зілля активно варять у сусідньому Ірані і мішками тягають в Басру через дірявий кордон. Цей вид заробітку став настільки вигідним, що контрабандисти полишили навіть нафту, якою займалися раніше. Тепер всі сили кинуті на постачання Басрі метамфетаміну. Тут треба зазначити, що іслам категорично забороняє вживати спиртне, а ось про курильні кристали у священних текстах нічого не сказано. Молодь, бажаючи якось розслабитися, з задоволенням і масово поповнює лави наркоманів. Місцевій владі можна лише порадити з огляду на надзвичайну ситуацію хоча б тимчасово зняти заборону на пиво. Все-таки воно куди краще і безпечніше за всіляку хімічну гидоту.

6. Близька за духом новина прийшла з Росії, де місцевий патріарх Кирило «призначив» архангела Михаїла (того, який зображений на гербі Києва) «святим покровителем» Слідчого комітету РФ. Уявляю собі картину: сидить Михаїл, чекає на Страшний суд, нудиться від неробства. А тут раз – вказівка від Кирила: візьмись-но, брате, за допомогу СК РФ. І архангел, підбадьоривши себе, починає творити добро (ну або що там роблять архангели). Боюся, правда, що якщо Михаїл всерйоз зверне увагу на Слідчий комітет Російської Федерації, подивиться на «подвиги» його співробітників і почитає документи, які вони там ліплять, то йому доведеться припекти цю контору своїм вогненним мечем. Щоб уникнути беззаконня і перешкодити гріху, який там квітне.

7. Моторошна історія трапилася сьогодні в Південному Судані. Співробітники іноземних благодійних організацій, які прибули туди допомагати бідним і знедоленим, самі опинилися в дуже кепській ситуації. Солдати урядових військ, вирішивши відсвяткувати розгром опозиції в столиці, попрямували в квартал, де проживають співробітники благодійних організацій з країн Заходу. Всіх жінок, які трапилися під руку, вони багато разів ґвалтували (одній нещасній це довелося пережити 15 разів), всіх чоловіків били до напівсмерті, в одного навіть вистрілили (він залишився живий). На відчайдушні благання про допомогу не відгукнувся ані миротворчий контингент ООН, розташований за півтора кілометра від місця подій, ані посольства західних країн у Джубі. Весь той час, поки урядові солдати відпочивали і розважалися, не було вжито жодних дій, щоб врятувати співробітників НКО. В ООН вже відреагували на подію, висловивши глибоке співчуття. Не ходіть, діти, в Африку гуляти.

8. Ну й останнє на сьогодні. Довго не міг розібратися в протистоянні НАБУ і ГПУ, однак сьогодні все-таки, як мені здається, багато що зрозумів. Сьогодні з'ясувалося, що автомобіль Audi Q7, на якому пересувається Києвом слідчий ГПУ Дмитро Сус (один з головних героїв конфлікту), з 2015 року за документами належить 85-річній Марії Юрчик, яка мешкає в місті Хмельницькому. Я страшенно радий за цю поважну даму, але все ж тут відчувається якийсь підступ. Можу, звісно, помилятися, але чесність і непідкупність пана Суса у зв'язку з автомобільним поворотом цієї історії виглядають дещо сумнівно. До речі, завтра о 10 ранку біля стін ГПУ відбудеться мітинг на підтримку НАБУ. Ініціатор заходу, якщо я все правильно зрозумів, депутат Мустафа Найєм, який одного разу вже покликав людей вийти на Майдан.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.