16 лютого: Вистава в Раді і вторгнення в Сирію

3 коментувати
Рада не оголосила уряду вотум недовіри, Шокін пішов з посади генпрокурора, а китайці почали шукати інопланетян

1. Головна подія сьогоднішнього дня не відбулася лише за годину до публікації цього огляду. Верховна Рада, що весь день кипіла ненавистю на адресу уряду і прем'єр-міністра, набравшись сил і рішучості, хоробро провалила голосування щодо вотуму недовіри до кабінету міністрів. Здається, це означає, що нинішній уряд буде і далі радувати українців блискучими результатами своєї роботи. Якщо я все правильно розумію, то недоброзичливці не зможуть повторити спробу звалити Яценюка і його команду до початку нової парламентської сесії – тобто до вересня. Ну, якщо тільки не трапиться Майдану чи чогось на кшталт цього.

2. Друга за важливістю новина дня – це вихід у відставку генерального прокурора України Віктора Шокіна. За реакцією людей, яким довіряю особисто я, це дуже позитивна подія, яке дає надію на розблокування багатьох гучних корупційних справ і встановлення законності. Тут, звісно, багато чого буде залежати від того, хто прийде на зміну пану Шокіну, що, своєю чергою, залежить від президента Петра Порошенка. Будемо сподіватися, що Захід, який, напевно, наполіг на відставці старого соратника президента, дав зрозуміти, що новий генпрокурор повинен бути прямою протилежністю старому. Я тут відчуваю стриманий оптимізм.

3. Уряд сьогодні встиг ухвалити одне важливе рішення. Міністерство інфраструктури домовилося з Москвою про взаємне повернення всіх вантажних автомобілів, які застрягли на територіях України і Росії після оголошення країнами заборони на перетин «ворожими» фурами своїх кордонів. Приблизно по 600 чоловік з обох сторін зможуть хоча б повернутися додому, а не замерзнуть у степах, лісах і на прикордонних пунктах. Чи зможуть вони працювати як раніше – питання, оскільки ні Київ, ні Москва поки не збираються скасовувати взаємну заборону на в'їзд фур на свою територію.

4. Тим часом Росія домовилася про замороження обсягів видобутку нафти з Саудівською Аравією. Поки це істотним чином не позначилося на нафтових цінах, проте більшість експертів вважає, що в довгостроковій перспективі це призведе до зростання котирувань. Для України це, безумовно, не найкращі новини. Хоча останнім часом з хорошими новинами в цілому досить сутужно.

5. З досить песимістичною заявою сьогодні виступив голова Європейської ради Дональд Туск. За його словами, якщо Брюссель не зуміє узгодити з Лондоном нові умови перебування Великобританії в складі Євросоюзу, то сама ця організація буде майже приречена на швидкий розвал. Процес може початися вже наступного року, коли у Великобританії пройде референдум з питання про збереження членства в ЄС. Зараз більшість британців налаштовані на вихід із союзу, тому повністю виключати виконання пророцтва Туска не можна.

6. Тим часом події стають дедалі гарячішими в Сирії. Сьогодні турецьке керівництво офіційно закликало США і своїх союзників по НАТО почати наземне вторгнення в Сирію, «щоб покласти край громадянській війні». Насправді незабаром це може статися і так – режим Башара Асада та союзні йому курди добивають останні осередки повстання. Але Анкарі таке завершення війни не підходить, оскільки повстанці – її союзники, а Асад і курди – найлютіші вороги. Щось мені підказує, що європейці і американці не дуже палають бажанням втрачати своїх солдатів за інтереси президента Ердогана, але чого на світі не буває – а раптом?

7. Все-таки не втримаюся від доброї новини. У Китаї почалося будівництво найбільшого у світі радіотелескопа, діаметр якого становитиме понад 500 метрів. За своїми технічними характеристиками він буде перевершувати все, що було створено в цій області людством до цього. Китайці, наприклад, сподіваються з його допомогою знайти в космосі сліди інших цивілізацій. До речі, щоб побудувати циклопічний прилад, здатний стежити за найвіддаленішими обширами всесвіту, китайський уряд зігнав з обжитих місць майже десять тисяч осіб. Їм дали по півтори тисячі доларів за втрачені будинки і майно – і відправили на всі чотири сторони. Наука по-китайськи вимагає жертв.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.