15 жовтня: "Суперструктура" в космосі і кубинці в Сирії

0 коментувати
Біля далекої зірки знайшли незрозумілий феномен, у Сирії виявили кубинців, а на дружину Пєскова настукали в американську податкову

1. Головну новину сьогоднішнього дня я виявив у цілком серйозній газеті The Washington Post. Йдеться про наукове відкриття, яке повністю може перевернути наше уявлення про Всесвіт. Астрономи, які займаються пошуком планет біля інших зірок, наштовхнулись на абсолютно аномальну поведінку однієї з досліджуваних систем. Зірка KIC 8462852, розташована в 1481 світловому році від нас, відрізняється від усіх інших досліджених на даний момент: час від часу її світність скорочується на значення, які наша наука толком пояснити не може. Зафіксовано зниження яскравості на 15 і на 22 відсотки. Якщо б навколо зірки оберталася велетенська планета, на зразок Юпітера, яскравість зірки скорочувалася б максимум на 1 відсоток, причому регулярно. Але в цьому випадку незрозуміло що закриває майже половину диска зірки. Вчені встановили, що це не пил, не зіткнення планет: у старої зірки вони фактично неможливі, тим більше малоймовірно їхнє повторення.

Зараз найчастіше звинувачують групи комет, що обертаються навколо зірки по еліптичній орбіті, однак самі вчені визнають, що це теж малоймовірно: для комет знадобилася б просто неймовірна кількість, причому літати вони повинні «щільним строєм», чого комети зазвичай не роблять. Ситуація ускладнилася ще й тим, що орбітальна обсерваторія «Кеплер» зламалася, а необхідні для вивчення зірки вимірювання здатна робити тільки вона. На цьому тлі з'явилася версія про те, що навколо зірки побудована або будується «сфера Дайсона» - мегаструктура, навколишнє світило для її збору енергії. Створити щось подібне здатна тільки цивілізація, яка дуже, дуже перевершує нашу. Зазвичай серйозні вчені та видання відкидають будь-які версії непояснених явищ, що включають інопланетян. Однак зараз вони задумалися. За умови існування інших розвинених цивілізацій таке пояснення було б цілком логічним. Зараз система KIC 8462852 сильно зацікавила радіоастрономів, вони будуть перевіряти її на наявність незвичайних сигналів у різних діапазонах частот. Крім того, в 2018 році, як очікується, на орбіту буде запущено телескоп Джеймс Вебб, який стане найпотужнішим засобом спостереження за космосом в історії людства. Можливо, він дозволить нам розгледіти, що ж коїться біля зірки, яка, за космічними масштабами, розташована зовсім поруч з нашою Сонячною системою.

2. До земних справах. Сьогодні президент США Барак Обама викликав справжню сенсацію, пообіцявши не виводити з Афганістану американські війська до закінчення свого президентського терміну (тобто до січня 2017 року), хоча раніше запевняв, що закінчить американську участь у цій війні. 5500 військовослужбовців, які допомагають місцевому уряду контролювати ситуацію, залишаться в Афганістані на невизначений термін. Білий Дім, схоже, засвоїв урок, нещодавно викладений бойовиками руху «Талібан». Вони захопили і тиждень утримували місто Кундуз на півночі країни, яке вдалося звільнити тільки за активної участі американського спецназу і з допомогою авіаударів. Фактично, сьогоднішнє рішення рівноцінне визнанню: якщо США підуть з Афганістану, уряд впаде і до влади прийдуть таліби – як це було після виведення радянських військ. Цікаво, як це рішення будуть коментувати республіканці, які вічно дорікають Обамі стосовно «поспішного» виведення військ з Іраку, що обернувся колапсом цієї країни.

3. Тим часом, улюблений телеканал республіканців Fox News – оголосив, що до війни в Сирії долучилася ще одна далека країна – Куба. За американськими даними, в Сирію спрямовані кубинські спецпризначенці, танкісти та інші фахівці, які будуть воювати на боці Башара Асада і Росії. Все, звичайно, може бути. Кубинці раніше брали участь у громадянській війні в Анголі, наприклад. Але, відверто кажучи, у відправку їх до Сирії віриться важко. Куба зараз не настільки багата, а крім того, вона з усіх сил зараз намагається поліпшити відносини з Вашингтоном. Але взагалі, якщо ця інформація підтвердиться, то сирійську війну дійсно можна буде вважати світовою!

4. Поки російські літаки борознять простори сирійського неба, опозиціонер Олексій Навальний не злазить з мудрого російського керівництва. Сьогодні він взагалі перейшов усі межі, настукавши американцям на їх світлість Тетяну Навку – дружину найбіднішого і найчеснішого з прес-секретарів світу – Дмитра Пєскова. За версією молодят, неприборкувані витрати пари, що обчислюються десятками мільйонів доларів, оплачуються з кишені казково багатої дружини. Але тут є невелика заковика: вона є податковим резидентом США, а тому зобов'язана була сплатити податки з чесно зароблених сум. З якоїсь причини вона цього не зробила, а американська влада вкрай злісно ставиться до податкових ухильників. Строго кажучи, Навці за такі фокуси може загрожувати в'язниця. Подморгувань і фраз типу «ну ви ж все розумієте» американські податківці не цінують, тому справа для обраниці вусатого Ромео може взяти дуже серйозний оборот.

5. Італійський робітничий клас сьогодні святкує серйозну перемогу над капіталістами. Головна судова інстанція країни – Вищий касаційний суд – прийняла рішення на користь працівника, звільненого за перегляд порно в обідню перерву. На думку суддів, нічого страшного співробітник компанії FIAT не зробив, тому його треба відновити на роботі. Відтепер італійці на абсолютно законних підставах на роботі в обід можуть не тільки жувати піцу з лазаньєю, але й подивитися кіно про кохання, так би мовити. Не сумніваюся, що за дослідження цього феномену незабаром візьмуться місцеві вчені. Якщо ж ні, то їхні британські колеги точно не втратять шансу.

6. Завершу огляд приємною для України новиною: сьогодні 177 країн світу проголосували за надання Україні статусу непостійного члена Ради безпеки ООН, що складається з 15 країн – 10 непостійних і п'яти постійних, які володіють правом вето. Звичайно, ООН поступово втрачає свою важливість, перетворюючись з дієвого органу підтримання міжнародної безпеки на клуб за інтересами, де улюблене заняття – накидання зрозуміло чого на вентилятор без будь-яких реальних наслідків. Однак все одно ООН залишається важливим інструментом донесення своєї позиції делегаціям тих країн, де про Україну і не чули в минулому.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.