15 грудня: Сеня vs Міша і крах економіки РФ

1 коментувати
У Києві розгорається політичний скандал, у Москві підписано нереалістичний бюджет, а нацистський потяг із золотом виявився легендою

1. Головна новина України сьогодні – це продовження конфлікту між Міхеїлом Саакашвілі, Арсенієм Яценюком і Арсеном Аваковим. Сьогодні в адміністрації президента оголосили, що конфлікт – це «особиста справа» його учасників, а тому відеозапис і стенограму ніхто публікувати не буде. Дуже дивне рішення, зважаючи на ту обставину, що суперечка, судячи з усього, була принциповою, люди – публічні, а зустріч – не секретна. Таке відчуття, що від людей просто хочуть приховати щось важливе. На щастя, ряд народних депутатів вже написали офіційні запити в АП з вимогою оприлюднити відео. Подивимося, чи буде дотриманий закон. У мене, правда, таке відчуття, що не буде.

2. З дотриманням законів узагалі все не слава богу. Замість відео з засідання у президента в мережі сьогодні з'явився досить сумнівний запис, на якому Саакашвілі нібито веде розмову з якимось російським олігархом. Оскільки своїм поширенням цей відеозапис зобов'язаний людям з оточення голови МВС, цілком логічно зробити висновок, що відомство як мінімум причетне до його появи. Враховуючи якість та походження запису, можна припустити, що в МВС або фальсифікують відео, або ведуть незаконне стеження за політичними опонентами. Це взагалі чорт знає що.

3. Не менш дивні речі діялися і в Росії, де прокуратура порушила кримінальну справу за фактом «підробки документів», що доводять ділове партнерство дружини заступника генпрокурора з дружинами найвідоміших бандитів Росії. Саме ці документи лягли в основу одного з епізодів розслідування Олексія Навального, який розповів про мафію, яка діє у російській генпрокуратурі. Не вдаючись у тонкощі справи, можу пояснити її суть: якщо правда за прокуратурою, то зовсім недавно Навальний здійснив подорож у минуле, підробив там документи, щоб скористатися ними зараз. Якщо ви думаєте, що це сміховинна маячня, то сильно помиляєтеся. Це сучасна російська юстиція.

4. Ще один приклад – вирок українцю Валентину Виговському, який обвинувачений в РФ у шпигунстві і отримав 11 років таборів. Справа провадилася під грифом «цілком таємно», оскільки ніяких реальних доказів шпигунської діяльності громадянина України, який проживав на території України (в Криму), немає і в принципі бути не може. Проте – реальний термін, причому чималий. Російське «правосуддя» вже навіть не намагаэться клеїти липові справи – людей просто довільно садять. За що? – Секрет!

5. Прекрасне свідчення того, що в Росії влада живе у своєму вигаданому світі – це підписання Володимиром Путіним закону про бюджет на 2016 рік. Документ зверстано з розрахунком ціни нафти на рівні 50 доларів за барель. Простіше кажучи, його неможливо виконати в принципі, оскільки нафта вже впала до 35 і продовжує зниження. Для того, щоб і без того дефіцитний бюджет було виконано, необхідно або переглядати його, або обрушити курс рубля до 100 рублів за долар. Поки ж обрано опцію «не робити нічого», що, природно, призведе російську економіку прямо до катастрофічного обвалу.

6. Серйозних неприємностей зараз зазнає й інша економіка, цілком орієнтована на експорт нафти – хмари згущуються над Ісламською державою. Останні дії американської авіації і курдів призвели до великих втрат території і нафтових ресурсів ДГ, що починає позначатися на бойовому дусі бойовиків. Але це ще не все: Барак Обама сьогодні пообіцяв ще посилити військовий тиск на халіфат, сконцентрувавшись на знищенні його лідерів. «Ви наступні!» - пояснив американський президент. На місці ватажків ІД я б почав хвилюватися.

7. Зате привід для оптимізму сьогодні з'явився у лідерів ісламістів південніше – в Ємені. Справа в тому, що Саудівська Аравія сьогодні оголосила про формування сунітського воєнного альянсу, який, судячи з усього, направить туди війська. Якщо громадянська війна в Ємені продовжиться з участю багатьох країн, у ІД з'являться ідеальні умови для зростання: вона процвітає саме при наявності повного хаосу. Крім того, єменські шиїти, проти яких буде дружити саудівський альянс, були головним опонентом ІД у цій країні. Послабивши їх, Ер-Ріяд автоматично посилить ісламістів.

8. Сьогодні – чорний день для мисливців за скарбами. Польські вчені, ретельно вивчивши всі наявні на цей час наукові дані, дійшли однозначного висновку: нацистський потяг, наповнений золотом, коштовним камінням і творами мистецтва, нібито захований у підземному бункері на півдні країни – всього лише легенда. Такого висновку вони дійшли, вивчивши геомагнітні показники району, де, імовірно, був захований поїзд. На думку фахівців, їхня апаратура обов'язково показала б суттєві відхилення від норми, якби там дійсно був захований цілий склад скарбів. Втім, може бути, вчені просто пускають димову завісу, а вночі, вхопивши лопати, побіжать копати землю в лише їм відомому місці. Цей варіант був би набагато цікавішим!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.