13 жовтня: Звіт по MH17 і шибениця для Меркель

5 коментувати
В Ірані парламент схвалив "ядерну угоду", в Ізраїлі продовжує закручуватися спіраль насильства

1. Головна новина сьогоднішнього дня – це, звичайно, публікація в Нідерландах офіційного звіту щодо катастрофи рейсу MH17, який впав на окупованій території Донбасу влітку минулого року. Ніяких особливих сюрпризів розслідування не принесло. Літак з 298 пасажирами на борту збили ракетою системи «Бук», яка перебувала на території, контрольованій сепаратистами. Але сьогоднішня новина не стільки про ці факти, які сумнівів і раніше не викликали, а про те, що з'явився офіційний папір з печатками і підписами, який свідчить про російську участь в цій справі. У Кремлі бояться саме такого документа, офіційного, справжнього, від якого не відмахнутися. Саме тому в російських проурядових ЗМІ почалася справжня істерика, за якою дуже приємно спостерігати. Вони там розуміють, що кільце стискається, від відповідальності не втекти. У черговий раз хочу висловити надію на те, що Володимира Путіна і його зграю все-таки посадять.

2. До речі, сьогодні ж недобра для Кремля звістка прийшли з Дамаска. Організована урядом Сирії біля російського посольства демонстрація на підтримку російських бомбардувань завершилася достроково. Справа в тому, що невідомі доброзичливці почали обстрілювати посольський комплекс некерованими ракетами. Демонстрантам, які зібралися на підтримку бомбардувань інших людей, такий поворот подій чомусь не сподобався, вони відразу ж розбіглись. Про загиблих і поранених не повідомляється.

3. Головною новиною дня в Німеччині став скандал, що розгорівся після чергової демонстрації антиіммігрантского руху «Пегіда», учасники якого налаштовані категорично проти дій уряду, який запросив у країну сотні тисяч близькосхідних біженців. Один демонстрант, мабуть, дуже креативний, притягнув на мітинг саморобну шибеницю з двома петлями. Згідно з платиками, що додаються, місця були зарезервовані для канцлера Ангели Меркель та її заступника. Поліції це дуже не сподобалося. Тут же було порушено справу про погрози, авторам саморобної шибениці загрожує великий штраф і в'язниця. У креативників, щоправда, тут знайшлися захисники, котрі нагадують про свободу слова, зборів і висловлювання. Загалом, суперечка переходить у філософську площину.

4. Масові заворушення, що тривають в Ізраїлі й на палестинських територіях вже кілька тижнів, сьогодні отримали трагічне продовження. Двоє арабів, озброєних ножами і пістолетом, у результаті серії нападів вбили трьох ізраїльтян. Взаємна ненависть швидко набирає обертів: сьогодні була навіть зафіксована спроба вбивства ізраїльської дитини її арабськими однолітками. Ні палестинське, ні арабське керівництво нічого не може зробити, щоб заспокоїти ситуацію і лише обмінюється звинуваченнями. Ситуація поки ще залишається під загальним контролем правоохоронних органів, але число нападів поступово зростає, викликаючи зростання гніву суспільства.

5. Іранський парламент сьогодні ратифікував «ядерну угоду», укладену з країнами Заходу, Росією і Китаєм минулого літа. Опір місцевих консерваторів, які виступали проти компромісів, було зламано, шлях до зняття антиіранських економічних санкцій відкритий. Тепер, щоправда, ту ж операцію належить схвалити і парламентам інших країн-підписантів, включно з американським. Від Конгресу, правда, вимагається лиш не проголосувати за заборону цієї угоди.

6. Цікаві новини сьогодні прийшли зі США, де керівництво журналу Playboy оголосило про те, що з наступного року він перестане публікувати фотографії оголених дівчат. Пояснюється це «наміром залучити молоду аудиторію», яку важко привабити такими знімками в умовах функціонуючого інтернету, переповненого порнографією будь-яких форматів. У якомусь сенсі відходить епоха. У Радянському Союзі, наприклад, вищим пілотажем контрабандиста вважалося провезення в країну номера Playboy. Журнал такий був на вагу золота...

7. Новина з хм... спорідненої сфери. Сьогодні було оголошено про найбільшу угоду в історії пивоварних компаній. Бажаючі ознайомитися з корпоративними подробицями, можуть зробити це за посиланням, від себе лише скажу, що йдеться про пивну угоду на 104 мільярди доларів. Чесно кажучи, важко і з деяким трепетом уявляю собі відповідну кількість пива. І тихо заздрю учасникам угоди...


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.