13 січня: Обама проти раку і ЄС проти Польщі

3 коментувати
Президент США поставив своїй країні глобальні цілі, в РФ завели справу на кривдника атеїстів, а в Туреччині ловлять терористів ІД

1. Головною міжнародною подією доби стало звернення президента США до Конгресу – останнє для Барака Обами на цій посаді. Наступне буде зачитувати вже новий президент, якого оберуть на початку листопада цього року. Обама, як політик, за моїми відчуттями, стрімко росте: це його звернення було дійсно зразком того, як справжній лідер ставить перед країною цілі на багато років вперед і визначає моральні орієнтири для суспільства. Його заклик побороти рак, знищити середовище для розвитку тероризму і ксенофобії – це справді сильно. Добре б його працевлаштувати в Україні, коли він закінчить свій термін у США. Гірше точно не буде – нам дістанеться політик з величезним досвідом і глобальним баченням світу. Ну а що? Він зовсім не слабкіший від Саакашвілі, при всій повазі до одеського губернатора. В будь-якому разі, раджу подивитися, послухати, почитати Обаму. Це видатна промова.

2. Одне з його досягнень на посту президента – початок нормалізації відносин з Іраном, зіпсованих ще 35 років тому, – сьогодні дав перші плоди. Десять американських військових моряків, чиї катери зламалися і прибилися до іранського берега, сьогодні були передані США – без зайвих вимог і розмов. Противники Обами, котрі вже почали радіти тому, що він отримав нових заручників в Ірані, дуже засмутилися – замість скандалу вийшло підтвердження проникливості та стратегічного бачення президента. Раніше подібні інциденти закінчувалися тяганиною і взаємними приниженнями на кілька місяців. Зараз – не минула й доба. Краса!

3. Ще одна перемога Обами – це поступове всихання Ісламської держави, що загрожує останній повною ліквідацією в найближчому майбутньому. Однак перед смертю ІД пустилася берега. Вчора був вибух у Стамбулі, сьогодні – напад біля пакистанського консульства в афганському Джелалабаді, в якому загинули щонайменше 10 осіб. Ісламісти чимдуж намагаються розгойдати ситуацію, щоб домогтися введення західних військ до Сирії та Іраку. Однак, Обама вже заявив, що цього не буде. І правильно зробив. ІД можна порішити саме довгим задушенням, а ніяк не лютим наскоком.

4. У Брюсселі сьогодні сталася безпрецедентна подія: ЄС почав розслідування щодо того, «чи зберігається в Польщі верховенство закону». Ця подія була викликана очевидним наступом на підвалини польської демократії, розпочатим однопартійним урядом «Права і Справедливості». По суті справи, ЄС засумнівався в тому, що Польща залишається справді демократичною країною. В теорії, за результатами розслідування Варшаву можуть позбавити права голосу при розв'язанні загальноєвропейських проблем. Поки що цього ніхто не хоче, але ситуація може змінитися, якщо ПіС продовжить гнітити у своїй країні демократію і свободу преси.

5. До речі, про вчорашній теракт у Стамбулі надійшли цікаві новини. Місцева поліція затримала більше 60 осіб, багато з яких іноземці. Зокрема, серед них є троє росіян. Консул РФ в Анталії вже підтвердив цю інформацію. Влада підозрює затриманих у зв'язках з Ісламською державою, яка і взяла на себе відповідальність за стамбульський вибух. Цікаво, як там далі будуть розвиватися події.

6. Новини з країни див. Сьогодні на жителя Архангельська завели кримінальну справу про (увага!) «Розпалювання ненависті до атеїстів». Нібито він щось таке «розпалювальне» написав у себе на сторінці в соцмережі. Це, прямо скажемо, нове слово: раніше органи ставали на захист віруючих, чиї почуття в РФ постійно ображені загальною недосконалістю світу. Втім, як атеїст, хотів би звернутися до російської поліції: дайте спокій цьому діячеві. Я (і, думаю, багато моїх одновірців) все йому пробачаю. Нехай розпалює, скільки влізе! Садити його вже точно не треба.

7. Сьогодні у Швеції мав розвиток майже «кельнський» скандал. Прем'єр-міністр Стефан Левен заявив, що «глибоко розсерджений» тим, що поліція ретельно приховувала факти масових домагань і зґвалтувань мігрантами шведок на вуличних музичних фестивалях у 14 і 15 роках. Це, звичайно, дуже цікаво, оскільки самі поліцейські стверджують, що саме уряд Левена просив їх не педалювати цю тему, оскільки вона могла зіграти на руку його політичним супротивникам – правій партії «Шведські демократи». Загалом, забрехалися вони там остаточно. Якщо шведи на наступних виборах Левена попросять на вихід, то правда буде цілком на їхньому боці.

8. Ну й остання новина – найважливіша на сьогодні. Здається, американські вчені, які працюють в центрі LIGO, зуміли виявити гравітаційні хвилі, існування яких було передбачене теорією відносності. Якщо це виявиться правдою, то це, окрім іншого, відкриє нам абсолютно новий погляд на Всесвіт. Астрономи зможуть бачити те, про що раніше і не мріяли. Різниця буде як після винаходу телескопів, до яких ми просто не могли дивитися на небо, а після їх появи зазирнули в найглибші куточки Всесвіту. Від нових перспектив просто переймає дух. Ще раз: якщо це правда, то вченим з LIGO час готуватися до отримання Нобелівських премій.

До речі, користуючись нагодою, хочу привітати всіх з наближенням Старого Нового року! За старою традицією власного винаходу, він для мене навіть важливіший від нового НР, оскільки всі бажання, загадані з 13 на 14 січня збуваються! Всіх благ!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.