12 лютого: Мир у Сирії та рубка кандидатів у США

2 коментувати
В Україну повертаються найтемніші практики залякування 1990-х років, у Мюнхені домовилися про перемир'я для Сирії, а Путін ховається від Навального

1. Я хотів почати сьогоднішній огляд з першої угоди щодо Сирії, укладеної в Мюнхені, але не буду. Сьогодні в Києві сталося дещо незвичайне, що прямо відсилає до найпохмуріших часів в історії незалежної України. Журналістці «Нового времени» Христині Бердинських, яка пише про корупцію, що поглинула країну, сьогодні надійшла погроза: анонімний абонент пообіцяв їй повторення долі Георгія Гонгадзе, якщо вона продовжить писати про махінації в «Київгазі». Що хочу сказати: залякати журналістів не вдасться. Не ті вже часи. Більше того, сподіваюся, що замовників і виконавців цієї погрози скоро знайдуть і покарають. Вважаю, для влади це має стати справою честі, якщо вона не хоче отримати кучмоподібну репутацію. Ну і справи «Київгазу», вважаю, повинні бути остаточно з'ясовані компетентними органами: очевидно, там є деякі, скажімо так, темні місця. Ну а взагалі, дуже бісить, що навіть після революції така погань продовжує «сидіти на потоках» і погрожувати людям, які роблять свою справу.

2. Що стосується угоди щодо Сирії, то вона дуже далека від ідеалу, в ній повно протиріч і просто нездійсненних умов. Строго кажучи, її навіть називають не «перемир'ям», а «домовленістю про припинення ворожих дій». Млинець вийшов зовсім глевким. Ані повстанці, ані дипломати, ані серйозні ЗМІ у встановлення миру не вірять. Однак у документа є одна унікальна для сирійського конфлікту риса: він існує. Американці, які виступили головними лобістами його підписання, виконали титанічну роботу, змусивши сторони просто говорити одна з одною. Головна мета – запустити хоч якийсь діалог – досягнута. Тепер, ймовірно, перервані переговори в Женеві відновляться, а через деякий час буде укладено вже повноцінне перемир'я. Але це – оптимістичний прогноз. Реальність може виявитися набагато менш райдужною.

3. Тим часом у США триває президентська передвиборча кампанія. Там щодня діється купа всього, тому я, мабуть, в кожному огляді тепер буду давати якісь новини з передвиборчих полів. Отже, сьогодні відбулися дебати у демократів. Хілларі Клінтон та Берні Сандерс зійшлися на темі фінансування кампаній і зовнішньої політики. На мій погляд, обоє показали себе непогано, але Берні все-таки був трохи впевненішим: після недавнього тріумфу в Нью-Гемпширі може собі дозволити. Цікаво, що найяскравішою подією дебатів став не вислів когось із кандидатів, а питання модератора – чорношкірої журналістки Гвен Іфілл. Спочатку вона констатувала, що в США скоро білих людей буде менше, ніж представників інших рас, а потім запитала: чи хочуть кандидати розповісти, як вони збираються піклуватися не тільки про афроамериканців і латиносів, а й про білих? І Сандерс, і Клінтон впали в ступор – вони явно не очікували такого питання. Журналістка зірвала оплески. Ще одна важлива подія дня – публікація останнього опитування у штаті Невада, де Клінтон останні місяці лідирувала з відривом у 20+ відсотків. Так ось. До справжнього шоку її команди, та і багатьох політичних оглядачів, тепер вони з Сандерсом йдуть урівень – на 45 відсотків. Причому опитування проводилося ще до праймеріз у Нью-Гемпширі, які, безсумнівно, додали Сандерсу очок. Це означає, що справи у колишнього держсекретаря йдуть зовсім погано.

4. Сьогодні російська влада зазнала прикрої поразки: Інтерпол оголосив, що політик Михайло Ходорковський не буде оголошений у міжнародний розшук. Незважаючи на всі зусилля Москви, екс-олігарх був визнаний переслідуваним за політичними мотивами, а тому його розшук «не відповідає правилам організації». Загалом, путінським слідчим знову вказали на кричущий непрофесіоналізм. Кремлю залишається втішатися лише тим, що позов іншого опозиціонера Олексія Навального – до Володимира Путіна російський суд не прийняв до розгляду, пославшись на недоторканність останнього. Навальний, нагадаю, звинувачував президента РФ у тому, що той «подарував» більше півтора мільярдів доларів компанії свого зятя. Тут, правда, особливої новини немає: якби суд почав розгляд, то сонце зійшло б на заході, а в Москві зникли б затори. Хоча ні, щодо заторів я погарячкував – вони не зникнуть ніколи. Навіть у розпал Другого пришестя вулиці будуть забиті.

5. Сумні новини прийшли з Великобританії, де було оголошено про припинення випуску паперової версії щоденної газети The Independent. Судячи з усього, останній друкований випуск буде наприкінці березня, після чого видання повністю піде в мережу і буде продане новим власникам приблизно за 33+ мільйони доларів. Чесно кажучи, для мене ця газета завжди була дещо більш лівою, ніж мені подобається, та, однак, я її регулярно читав – рівень надвисокий. Втім, читав я її все одно в інтернеті, а там вона залишається.

6. Невеселий день сьогодні і для Греції. Сьогодні чиновники ЄС офіційно пригрозили виключити її з Шенгенської угоди, якщо вона протягом трьох місяців «не поліпшить прикордонний контроль». Греків, звісно, шкода: вони не винні, що опинилися першою країною на шляху з Азії в Європу для мільйонів біженців. Тепер у них два виходи: повертати всіх, хто до них прибуває, в Туреччину, або пересилати людей поромами відразу в Німеччину, яка обіцяла «прийняти всіх і подбати про всіх», чим і спровокувала нинішню кризу. Перше, напевно, ефективніше, але друге – набагато веселіше! Цікаво, як викручувалася б із ситуації Ангела Меркель, яка вдавала з себе великого гуманіста весь останній рік.

7. До речі, скоро і в самій Туреччині буде зовсім непогано. Керівництво країни, зіткнувшись з браком російських туристів, оголосило, що буде розвивати «алкогольний туризм», для чого будуть істотно знижені акцизи на міцні напої. Так що для біженців з'явиться варіант дістатися до хорошого життя якщо не фізично, то хоча б емоційно: хильнув – і життя налагодилося. Хоча такий підхід, звичайно, загрожує різного роду ускладненнями – від медичних до соціальних. З ініціативою, до речі, виступило місцеве міністерство культури. Повністю підтримую таку роботу!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.