11 жовтня: Путін vs ЄС і робот-шахтар для космосу

0 коментувати
Путін не поїхав до Франції, британці розглянуть план збивати російські літаки, а Гілларі стала надто популярною

1. Однією з головних новин дня у Європі сьогодні стало скасування візиту президента РФ Володимира Путіна до Франції. Ця поїздка готувалася більше року, її неофіційною метою була демонстрація того, що Кремль не перебуває в міжнародній ізоляції, що його господар, як і раніше, є бажаним гостем у європейських столицях. Однак Франсуа Олланд безпосередньо перед візитом поставив умову: переговори будуть суто офіційними і торкнуться лише теми Сирії. Раніше заплановані протокольні заходи (спільне відкриття президентами «Православного центру в Парижі та низка інших) скасовуються. Путін не захотів їхати до Франції лише для того, щоб вислухати лекцію про те, як не треба бомбити Сирію, і залишився вдома. В результаті ніякого поліпшення його відносин з європейськими лідерами не сталося, що, мабуть, непогано. Не треба європейцям давати йому привід відчути, що «все нормально», а всі його витівки «пробачені».

2. У сусідній Великій Британії також зростає невдоволення російськими бомбардуваннями східної частини міста Алеппо. Сьогодні в британському парламенті запланували провести тригодинні дебати, ініціатори яких хочуть силами НАТО ввести над північною Сирією «безпольотну зону» без дозволу з боку ООН і уряду самої Сирії. На думку авторів ідеї, натівські літаки повинні збивати російські та сирійські, якщо ті спробують скинути бомби на Алеппо. Мотивація парламентаріїв зрозуміла, однак навряд чи ця ідея буде втілена. Річ у тім, що в разі прямого військового протистояння такого роду бомби можуть посипатися не на Алеппо вже, а на Лондон, причому не прості, а ядерні. Російська влада неодноразово доводила на ділі позамежний ступінь своєї неадекватності, тому виключити такий варіант не зможе ніхто. А ризикувати існуванням світу заради жителів Алеппо навряд чи наважиться навіть найпереконаніший гуманіст у британському парламенті.

3. Сьогодні зірвався і ще один візит. Цього разу – з Франції в Росію. Від поїздки до Москви відмовився комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієк. Він заявив, що російська влада дала йому візу лише на 48 годин, відмовилася пускати за межі Москви і обмежила програму його перебування на території РФ. За словами Муйжнієка, за таких умов він просто не зможе виконати свою роботу, тому і не бачить сенсу летіти в Москву. У Росії відповіли, щось на кшталт «не дуже й хотілося». Це, до речі, перший випадок, коли комісар РЄ з прав людини скасовує свою поїздку в країну організації через те, що навіть його власних прав там ніхто дотримуватися не збирається.

4. У кандидата в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон незвичайні труднощі. Згідно з останнім опитуванням громадської думки, вона добряче – на 11 відсотків – випереджає свого суперника-республіканця Дональда Трампа. Але є одна проблема. Половина прихильників Клінтон збираються голосувати за неї не від великої любові, а лише тому, що терпіти не можуть Трампа. Як показує практика, в день голосування (а це буде вівторок) такі люди часто нехтують своїм громадянським обов'язком, оскільки не хочуть підтримувати «типу свого» кандидата. Логіка тут приблизно така: «Навіщо бруднити руки, підтримуючи менше  лихо, якщо його й так, без мене оберуть?». В результаті виборці масово залишаються вдома і на роботі, а перемагає не той кандидат, у кого вища популярність, але той, у кого більш дисциплінований електорат, який голосує «за», а не «проти».

5. Тим часом майже одразу після відмови Путіна від поїздки у Францію з новою силою відновилися бомбардування Алеппо. За повідомленнями з обложеного міста, що надійшли ввечері 11 жовтня, повітря заполонили літаки, бомби рвуться з періодичністю в кілька хвилин. Минулого тижня авіарейди були тимчасово зупинені, щоб, як заявив уряд, «дати можливість жителям міста і бойовикам, які склали зброю, залишити його». Всім, хто залишає Алеппо, влада гарантує безпеку і амністію. Зараз удари сконцентровані в районі Бустан аль-Каср, розташованому на півночі міста. Ймовірно, саме там слід чекати на новий наступ урядових сил.

6. У Пекіні сьогодні відбулося дуже незвичайна для цього міста подія. Приблизно тисяча відставних військовослужбовців вийшли до міністерства оборони країни з мовчазним протестом. Вони просто стояли біля будівлі, відмовляючись говорити з іноземними журналістами (місцеві до них і не підходили). Місце протесту було оточене автобусами і вантажівками, в яких перебували співробітники спецслужб, які відганяли занадто цікавих роззяв від місця подій. Проблема в тому, що китайська армія (найчисленніша на планеті) зараз переживає період скорочення – з 2,3 мільйона осіб до двох мільйонів. Це пов'язано з тим, що наземні війська (танки і піхоту) поступово замінюють авіацією і ВМС, які в силу своїх особливостей вимагають набагато більше техніки і менше живої сили. Офіцерам, яких достроково звільняють, влада не надає ані роботи, ані пенсії, через що вони опиняються на вулиці: вміння керувати танковими батальйонами і/або вести вогонь по площах не дуже котирується роботодавцями – як місцевими, так і іноземними.

7. Дуже важке рішення сьогодні прийняла корпорація Samsung, яка була змушена припинити виробництво і відкликати з продажу всі смартфони Galaxy Note 7, що самозаймаються через несправності акумулятора. Шкода, що недогледіли при проектуванні і виробництві: взагалі-то телефон був досить непоганий. За підрахунками фахівців, корпорації це рішення коштуватиме півтора десятка мільярдів доларів - Galaxy Note 7 був покликаний стати одним з головних її продуктів.

8. Добрі новини для тих, хто зібрався летіти на Марс і взагалі зайнятися колонізацією Сонячної системи. У NASA представили прототип робота-шахтаря, спеціально сконструйованого для роботи в умовах низької і дуже низької гравітації. Судячи з усього, робота цього можна буде використовувати для видобутку руди і мінералів не тільки на Марсі, але й на астероїдах, розробка яких неминуче почнеться вже в першій половині XXI століття. Нова технологія дає надію на те, що підкорювачам космосу не доведеться самостійно мучитися з лопатами і кирками. Можна буде сидіти в комфорті корабля, закинувши ноги на пульт, пити віскі і дистанційно спостерігати за машинами, що копають і збирають руду. Краса!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.