11 лютого: Навальний vs Путін і гравітаційні хвилі

3 коментувати
Навальний пішов судом на Путіна, у США виявили гравітаційні хвилі, а Ердоган пригрозив ЄС новим потоком біженців

1. Головна новина дня – це, безумовно, перше безпосереднє спостереження гравітаційних хвиль – явища, що виникає при зіткненні супермасивних об'єктів (нейтронних зірок і/або чорних дір), передбаченого ще сто років тому Альбертом Ейнштейном. Оскільки гравітація істотно слабкіша, ніж електромагнітна взаємодія, вчені довго були впевнені, що ніколи не створять досить точного приладу для виявлення цих хвиль. Проте вони помилялися. Американський комплекс LIGO, створений спеціально для розв'язання цієї задачі, минулого року пройшов глибоку модернізацію, що і дозволило отримати шуканий результат. Майже півроку дані перевірялися і переперевірялися, поки сьогодні, нарешті, не були оголошені: хвилі знайдено! Вважається, що це дозволить вивести сучасну астрономію на абсолютно новий рівень, дозволивши не тільки бачити, але і «чути» різного роду великі події у всесвіті. Вітаю співробітників LIGO з величезним успіхом. При цьому все-таки хочу почекати хоча б ще одне підтвердження цього відкриття. Бо раптом що...

2. Тим часом у Росії. Опозиціонер Олексій Навальний подав позов до Володимира Путіна, вимагаючи скасувати рішення про виділення мільярда з гаком доларів з Фонду національного добробуту для компанії «Сибур». Справа в тому, що ця компанія значною частиною належить зятю Путіна – Кирилу Шамалову. Навальний пояснив, що є конфлікт інтересів, тому гроші треба повернути – Фонд, зрештою, національного, а не путінського добробуту. У Кремлі відразу зробили здивоване обличчя і оголосили, що ні про які позови знати не знають. Звісно, брешуть. Взагалі, краще за всіх цю історію проілюстрував російський BuzzFeed. Раджу подивитися.

3. До російської теми сьогодні звернувся відомий фінансист Джордж Сорос. Він написав колонку, в якій оголосив, що РФ і ЄС становлять смертельну загрозу один для одного. На його думку, до 2017 року або одне, або інше розвалиться внаслідок внутрішніх та економічних проблем. Мені здається, що Сорос дещо згущує фарби, хоча, як журналісту, було б цікаво подивитися на розвал обох. Якщо вже світ котиться у прірву, то так тому і бути!

4. Євросоюз, за Соросом, може розвалитися через біженців. Зрозуміло, Брюсселю така перспектива не до душі, тому сьогодні в Егейське море, що розмежовує Туреччину і Грецію, були спрямовані сили ВМС країн НАТО, які повинні будуть «боротися з контрабандою людей». Ідея чудова, але марна: зупиняти судна з біженцями кораблі НАТО не будуть, стріляти по них – тим паче. Генсек НАТО видав з цього приводу загадкове: «Мова йде не про те, щоб зупинити і відправити додому [біженців], а про стратегічно важливе спостереження, яке допоможе протистояти торгівлі людьми і злочинним мережам». Яким чином спостереження (навіть «стратегічно важливе») може перешкодити переправленню людей, я от зовсім не розумію. До речі, що таке «стратегічно важливе спостереження»? Все це має вигляд ще однієї імітації активності.

5. Туреччина тим часом дико незадоволена тим, що відбувається. Президент Ердоган сьогодні пішов на прямий шантаж Європи, заявивши, що відправить всіх сирійських біженців, які перебувають у його країні, до Європи, якщо та не допоможе створити на півночі Сирії «безпольотну зону», спрямовану проти російської, очевидно, авіації. Дуже цікаво буде поспостерігати за розвитком цього сюжету. Найімовірніше, європейці на безполітну зону не зважаться, після чого Ердоган пожене біженців,, які сидять у Туреччині, на Захід. Це буде втіленням мрії Путіна, який, як справедливо зауважив Сорос, зовсім не проти наповнити ЄС біженцями, щоб розвалити його.

6. Сьогодні огляд буде коротким, тому остання новина. Північна Корея в стоп'ятсотий раз оголосила війну Південній. Цього разу приводом став повний вихід південнокорейців з вільної економічної зони Кейсонг на півночі розділеної країни. Заводи, які там працювали, завдяки південним технологіям та північній безкоштовній робочій силі були досить прибутковими для обох сторін. Однак експерименти Пхеньяна з ядерними ракетами і бомбами вивели Сеул з себе – економічне співробітництво припинено. Без південнокорейських фахівців і обладнання сіверяни зможуть пристосувати цехи, розташовані на їхній території, в щось корисніше. Наприклад, там спорудять ще один концтабір.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.