11 листопада: Доньки Путіна і протести в РФ

3 коментувати
Путін обріс "Сім'єю", у РФ протестують далекобійники, а Словенія почала будувати паркан на кордоні

1. Подія дня сьогодні – це розвиток історії публікацією агентством Reuters розслідування про доньок Володимира Путіна. Головне у цьому матеріалі – підтвердження інформації про те, що співробітниця МДУ Катерина Тихонова – справді донька свого батька. Хоча Кремль і спробував спростувати ці дані, на тлі залізобетонних фактів агентства відмовки Дмитра Пєскова виглядають просто жалюгідно. Чому прес-секретар Путіна так збудився, цілком зрозуміло: у путінської дочки виявилося не тільки захоплення спортивними танцями, але і два мільярди доларів, а також вілла у Франції. Звідки все це багатство – не дуже зрозуміло. Загалом, можна сміливо стверджувати, що у Путіна з'явилася Сім'я. Не у звичайному, життєвому сенсі слова, а в тому самому, януковичському – з непотизмом, корупцією і всім іншим.

2. Поки окремі любителі рок-н-ролу в Росії обростають мільярдами і віллами, водії-далекобійники організовують акції протесту. Справа в тому, що уряд зобов'язав їх платити за проїзд по деяких дільницях федеральних доріг, що, звичайно, не дуже сподобалося цим людям. Більше того, вони вважають, що абсолютно ідіотська система нарахування штрафів за несплату проїзду буде служити тільки одній меті: збагачення перевіряючих органів і співробітників поліції. За славною російською традицією, організаторів акції з різних регіонів затримала поліція. Втім, здаватися далекобійники не збираються: не з того тіста вони зліплені.

3. У російській Раді Федерації сьогодні пройшла презентація найчистішої форми убозтва, тупості і потворності. У головній ролі виступила відома Валентина Петренко AKA «Людина-праска». Ця дама, яка з незрозумілих причин є сенатором, представила на суд громадськості «карикатуру власного дизайну», що «зображує колектив журналу Charlie Hebdo, який вариться в пекельному котлі». У що це вилилося, я настійно рекомендую почитати в матеріалі «Нової газети». Спойлер: там чудово просто все.

4. Сьогодні в Україні продовжилася млява боротьба за прийняття поправок, які відкривають країні шлях до безвізового режиму з ЄС. Серед цілого оберемка подій у цій історії мою увагу привернуло ось що: фракція «Самопомочі», яка позиціонує себе як «проєвропейська», виступила з черговим розлогим поясненням, чому вони не голосують за поправку, що скасовує дискримінацію людей за ознакою сексуальної орієнтації. Можливо, я щось не розумію, але відчуття ось яке: декому у Львові дуже не хочеться сваритися з місцевими консервативними священиками, тому «Самопоміч» у Києві вже котрий день клеїть дурня. Можу дати скромну пораду: ви б уже визначилися, проєвропейська фракція у вас чи проіранська. А то народ сумнівається...

5. Ще одна важлива українська політична подія – відхід Дмитра Яроша з поста лідера Правого сектора. З пояснень руху не дуже зрозуміло, що там сталося, але, мабуть, причина банальна: у керівництві всі пересварилися, розійшовшись в оцінках пріоритетів ПС. Цілком можливо, що з приходом нового керівника руху відбудеться його реформа. До речі, дуже цікаво, чи піде хтось з ПС слідом за Ярошем. Все-таки він досить значна фігура.

6. Словенія сьогодні пішла за прикладом сусідів, почавши будувати на кордоні з Хорватією паркан з колючого дроту, покликаний захистити країну від неконтрольованого напливу африканців і азіатів, які втікають через цю країну на північ – до Австрії та Німеччини. Причини занепокоєння словенців зрозумілі. Всього за місяць територію цієї країни перетнули майже 200 тисяч чоловік, а на підході ще більше. Судячи з усього, Любляну почав напружувати статус прохідного двору. Тепер надходження мігрантів будуть суворо дозувати. Не думаю, що помилюсь, якщо скажу, що за словенцями підуть хорвати, серби та македонці. В результаті всі біженці почнуть скупчуватися в Греції. Загалом, буде дуже цікаво.

7. Сьогодні відбувся цікавий розвиток подій на сирійському напрямку. Володимир Путін запропонував провести вибори керівництва цієї країни після проведення мирних переговорів і 18 місяців перехідного етапу. Втім, противники Асада вже відкинули цю пропозицію, запідозривши, що Москва просто хоче залишити його при владі. Проте такий-сякий діалог почався, що, ймовірно, не так вже й погано. Подивимося, як буде розвиватися ситуація далі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.