11 березня: Таємниця Лєсіна і революція в РФ

10 коментувати
Яковина представляє свою теорію зникнення Михайла Лєсіна, російський СК знайшов у Москві сліди революції, а Сирії запропонували федералізацію

1. Найзагадковішою новиною минулої доби стало повідомлення американської влади про те, що колишній міністр преси Росії Михайло Лєсін, знайдений у номері вашингтонського готелю приблизно півроку тому, помер не від серцевого нападу, як говорилося раніше, а від ударів по голові якимсь тупим предметом. У мережі з'явилася гора конспірологічних версій події – від вбивства другом-геєм до роботи чеченських кілерів. Я ж дотримуюся найоптимістичнішої. Впевнений, що у пана Лєсіна все добре, він живе під захистом американського правосуддя десь на Гаваях і розповідає ФБР, де Путін ховає свої мільярди. Тіла вбитого ніхто не бачив, про причини його смерті довго не повідомлялося, тому, думаю, в цій історії закінчення набагато світліше, ніж здається багатьом.

2. Дрібнішою конспірологією зайнята і російська влада. Сьогодні місцевий Слідчий комітет оголосив, що знайшов ознаки підготовки зовнішніми силами «кольорової революції» в РФ. Список доказів такий: знайдені у опозиціонерки розписки про отримання грошей і ручка з відеокамерою (добре, не телефон). Що ж, цікаво. Але, як людина, яка пройшла український Майдан, можу відповідально заявити: підготувати «кольорову революцію» в будь-якій країні може лише одна людина – диктатор, який захопив у ній владу. (Ну і його міньйони, мабуть). Тому Слідчий комітет не там шукає. Краще б Путіна заарештували за узурпацію влади.

3. Президент України тим часом пообіцяв «повернути Донбас протягом року». Чесно кажучи, хотілося б зрозуміти, як саме. Справа в тому, що Петро Порошенко вже багато разів обіцяв різні прекрасні речі – на кшталт безвізового режиму і долара за 15 (якщо не плутаю) гривень, але насправді розвивається та цвіте тільки корупція. Моє ставлення до цієї заяви цілком співзвучне колонці Петра Олещука на сайті Нового Времени. Почитайте, раджу.

4. Цікавий поворот сьогодні отримала історія з урегулювання сирійського конфлікту. З'ясувалося, що світові держави зараз всерйоз розглядають ідею федералізації цієї країни. В принципі, це розумно: люди, які відрізали один одному голови, нескоро зможуть забути старі образи і примиритися, тому є резон у тому, щоб вони жили окремо один від одного відповідно до власних правил. Хоча б деякий час. Однак у ідеї тут же з'явилися супротивники – сирійські опозиціонери категорично проти. Найпевніше, справа тут у тому, що проти навіть не вони, а Туреччина, яка як вогню боїться появи в Сирії курдської автономії, що переходить в незалежну державу. Цікаво буде подивитися, у що це все виллється.

5. Після закриття балканськими країнами своїх кордонів для біженців, які прибувають з Туреччини на північ, у нещодавно транзитній Греції стали накопичуватися величезні маси людей, яким просто нікуди йти. Що ще гірше, жити їм теж ніде, та і їсти часто нічого. Ситуація набуває загрозливих масштабів, причому люди з Туреччини продовжують прибувати. Що робити в цій ситуації, поки ніхто не знає. Все розвивається у напрямку гуманітарної катастрофи. Дуже раджу ознайомитися з репортажем звідти – правда цікаво.

6. Сьогодні Кім Чен Ин – керівник Північної Кореї наказав своїм холопам «наростити можливості ударних ядерних сил» своєї країни. Для цього помираючим від голоду корейцям наказано проводити більше ядерних випробувань і ракетних запусків. Це, звісно, дратує сусідів, але нічого путнього вони зробити, на жаль, поки що не можуть. Залишається сподіватися на «кольорову революцію» в найбільш закритій країні світу. Інших варіантів її порятунку від божевільного диктатора я особисто не бачу.

7. Ну і останнє на сьогодні. Вельми незвичайна новина прийшла з казахстанського Байконура, де сьогодні встановили російську ракету з європейськими зондами для дослідження Марса – одним орбітальним і одним – таким, що спускається. Очікується, що найближчими днями все це добро відправиться до «червоної планети». Незвичайного тут відразу два: співпраця РФ і Європи, а також запуск хоч чогось наукового в російській ракеті. Путін так вставав з колін, що в процесі майже знищив всі дослідження космосу, які в СРСР були цілком на висоті. Останній апарат з цієї серії – «Фобос-грунт» – внаслідок невдалого запуску замість Марса вивчає глибини Тихого океану. Тому вдвічі цікавіше, чи вийде цього разу.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.