10 березня: Обмін Савченко і крок до Ґаттаки

10 коментувати
Росіяни втратили інтерес до України, в Кремлі думають над обміном Савченко, а в Німеччині готуються до критично важливих виборів

1. Якусь одну подію дня сьогодні вибрати важко, тому почну не з новини навіть, а з анонсу. Провідні політичні сили Німеччини вийшли на фінішну пряму перед вкрай важливими земельними виборами, які відбудуться найближчої неділі. Мешканці відразу трьох регіонів країни вперше зможуть висловити своє ставлення до того, як влада справляється з небаченою міграційною кризою. Головною сенсацією обіцяє стати права, антиіммігрантська партія «Альтернатива для Німеччини», яка, як очікується, отримає двозначні показники підтримки. Строго кажучи, майбутні вибори можуть серйозним чином змінити існуючий в країні політичний ландшафт і навіть призвести до бунту проти Ангели Меркель у її власній партії – Християнсько-Демократичному союзі. Я буду дуже уважно стежити за результатами.

2. Сьогодні двоє російських пранкерів зізналися в тому, що від імені Петра Порошенка направили льотчиці Надії Савченко лист, у якому закликали її відмовитися від сухої голодовки. Адвокати Савченко, через яких і було направлено лист, оголосили, що стали «об'єктом безпардонної спецоперації». Хоч би там що, Савченко почала пити воду і дитячі суміші для харчування, що врятує її від смерті, що здавалася неминучою. Це, напевно, добре. Пранкери, бажаючи зробити гидоту, насправді навіть допомогли.

3. До речі, у Кремлі сьогодні дуже дивно відреагували на пропозицію Києва обміняти Савченко. Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що його начальник «відфіксував» відповідну пропозицію Порошенка. Напевно, це треба розуміти так: почути - почули, а що з цим робити – поки думають. Особисто мені здається, що в очах Кремля цінність Савченко настільки велика, що якщо її і обміняють, то не на нікому не потрібних грушників, а на щось на кшталт скасування санкцій. Вона дійсно здобула всесвітню популярність, тому так просто в Кремлі з нею не розлучаться.

4. З іншого боку, є ймовірність, що російська влада просто тупить, не знаючи, що зараз робити. Я завжди був прихильником теорії, яка постулює, що вони ніякі не «злі генії», а прості трієчники, які виросли в бандитів, які звикли діяти «за ситуацією». Чергове підтвердження цієї теорії прийшло сьогодні з Липецька, де місцевий губернатор Олег Корольов записав відеоролик з привітаннями на адресу жінок з нагоди 8 березня. Мова чиновника, без сумніву, змусила б позеленіти від заздрощів його прямих українських конкурентів, відомих під сценічним псевдонімом «Допа і Гепа». Харківському дуету доведеться ще довго і наполегливо працювати, щоб досягти липецьких висот красномовства. Дуже раджу подивитися.

5. Сьогодні в РФ були опубліковані цікаві результати опитування громадської думки, згідно з яким місцеві жителі майже втратили інтерес до України. Торішня сублімація ненависті виявилася досить швидкопсувною. Всього третина росіян цікавиться справами сусідів, інші перестали стежити за подіями в Україні. Я завжди закликаю скептично ставитися до результатів роботи російських соціологів, оскільки вони майже завжди далекі від істини. Але в даному випадку готовий повірити: падіння економіки і величезний ріст цін кого завгодно змусять забути про закордонні справи.

6. Сьогодні цікаві події відбувалися в парламенті Косово. Місцева опозиція не тільки заблокувала трибуну, але і розпорошила в залі засідань сльозогінний газ, спровокувавши певний дискомфорт для всіх присутніх. Крім того, по залу літали курячі яйця та інші сторонні предмети. Опозиціонери були незадоволені планами коаліції ратифікувати угоду, що розширює права косовських сербів. На думку супротивників угоди, вона призведе до сепаратизму в республіці, яка сама лише нещодавно була сепаратистською. Косовська влада наполягає на ратифікації, оскільки вона є однією з умов інтеграції в ЄС. Ну а поки спільну мову не знайдено, парламент залишається зоною бойових дій.

7. Останнє на сьогодні – всіма улюблені британські вчені. Вони першими в Європі отримали право проводити дослідження в області зміни ДНК людського ембріона. Раніше в світі цим займалися лише китайці, позбавлені етичних рефлексій. Суть досліджень ось у чому: якщо буде знайдений спосіб вирізати з ДНК людини «биті» або просто шкідливі ділянки (наприклад, відповідальні за вроджені хвороби чи схильність до них), а також замінювати їх на корисні і правильні, то в медицині відбудеться справжня революція: людей можна буде «конструювати» ще до народження, роблячи їх сильними, розумними, стійкими до хвороб і так далі. Один з моїх улюблених фільмів – «Ґаттака» – стане реальністю. В цій сфері залишається ще багато технічних складностей, дослідження йдуть важко, але зараз вони хоча б взагалі почнуться. І це не може не радувати!


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.