1 квітня: Порошенко і Путін відбиваються від звинувачень у корупції

13 коментувати
NYT вилаяла Порошенка за корупцію, Путін відрікся від мужика, який дарує квартири та будинки його коханим, а ФБР запустила транснаціональне розслідування

1. Головна подія дня – це незапланована зустріч президентів США і України, що відбулася у Вашингтоні на саміті з ядерної безпеки. Ключовою фразою звіту про зустріч я б назвав цю: «Обама підтвердив готовність надати третій транш кредитних гарантій у розмірі мільярда доларів по завершенні процесу формування уряду в Україні». У перекладі з дипломатичної на звичайну це означає: грошей дамо тоді, коли у вас закінчиться бардак. Причому, треба вважати, що з точки зору Обами уряд має бути не казна-який, а всерйоз націлений на реформи. Взагалі, у мене мало сумнівів, що практично всю зустріч американський президент пояснював, що просто необхідно зробити прямо зараз, а український пояснював, чому це неможливо. Згаданий мільярд – це, мабуть, головний важіль тиску на Київ, наявний у розпорядженні Вашингтона.

2. Впевненість ця з'явилася не з повітря, а завдяки газеті The New York Times, що надрукувала нищівну для української влади редакційну колонку з красномовним заголовком «Непотоплювана українська корупція». У колонці сказано, що якщо «породжений старою системою» Петро Порошенко буде і далі кружляти, йдучи від реальної боротьби з корупцією, то Захід поставить на ному хрест і припинить допомогу. Стаття, витримана в ультимативному тоні, містить і конкретну вимогу: відновлення на посаді Давида Сакварелідзе, звільненого в останній день роботи Віктора Шокіна. Тут треба розуміти: NYT певною мірою виконує роль прес-служби адміністрації США. Те, що у Білого дому на умі – у NYT на язиці. Недооцінювати цю колонку та її меседж ні в якому разі не можна.

3. У пандан до вищесказаного. Відомий журналіст-розслідувач Дмитро Гнап оголосив, що 3 квітня відразу в кількох українських ЗМІ буде оприлюднено результати ретельного розслідування «офшорних таємниць політиків вищого рівня». Судячи з того, що свої запитання журналісти адресували президентському прес-секретареві Святославу Цеголку (який, здається, вирішив їх проігнорувати), розслідування «з назвами конкретних фірм» зачіпає безпосередньо главу держави. Гнап також повідомив, що міжнародний журналістський консорціум опублікує не найприємніші дані і про двох інших президентів. Судячи з недавньої істерики в Кремлі, Порошенко опиниться в одній компанії з Володимиром Путіним.

4. Цікаво, що згідно зі щойно опублікованою офіційною декларацією президента України, за минулий рік сума на його рахунках підросла на 111 мільйонів гривень, склавши 451 мільйон. Це, безсумнівно, дуже непоганий результат, враховуючи ту обставину, що сам президент бізнес зовсім закинув, денно і нощно думаючи про ввірену йому країну та її народ. Та що там «непоганий» – це просто видатний результат! Мої вітання!

5. Суміжна чи ж пак смішна, в якомусь сенсі новина сьогодні прийшла з РФ, де президент Володимир Путін підписав «Національний план протидії корупції на 2016-2017 роки». (Бгг!) Всередину я не заглядав, але впевнений, що Путін просто накалякав там чортиків, танчики і себе на коні з шаблею. Взагалі, треба віддати належне: 1 квітня – ідеальний день для публікації дворічного плану боротьби з собою, своїми коханками, друзями і родиною. Завжди можна сказати: «Так ми ж пожартували! А ви що, повірили?! Га-га-га!».

6. Тема корупції у вищих російських чиновників взагалі не має великого успіху, не хочуть вони її обговорювати. Сьогодні Дмитро Пєсков оголосив, що в Кремлі не мають уявлення, хто такий Григорій Баєвський, який обдаровує дорогими квартирами і будинками близьких Путіну жінок. А саму історію про те, що бізнес-партнер путінських друзів Ротенбергів раптом почав виявляти турботу про милих президенту дам, Пєсков назвав «інформаційною атакою». Тут, правда, неясно: якщо Путін і справді не знає, хто такий Баєвський і не має відношення до згаданих жінок, то яка ж це атака? Ну а якщо знає і має, то корупція є.

7. Вчора я писав про гігантський корупційний скандал, який розпочався з публікації виданням Huffington Post розслідування про діяльність компанії Unaoil (Монако), яка працювала корупційною прокладкою для західних корпорацій, які бажають отримати доступ на ринки, що розвиваються. Так ось, вже сьогодні в офіси цієї компанії в Монако та інших країнах світу прийшли слідчі. Поки рано говорити, що саме вони там можуть знайти, але є ймовірність, що незабаром полетять дуже важливі голови в різних корпораціях. Справа набуває серйозного характеру - нею вже зайнялося ФБР.

8. Ну і останнє на сьогодні: російський слідчий комітет порушив вже другу кримінальну справу на депутата Курської обласної думи Ольгу Лі, відому жорсткою критикою на адресу Володимира Путіна та всієї існуючої в Росії системи. Раніше її звинувачували в наклепі, а відсьогодні – ще і в екстремізмі. Тут слід зазначити, що Лі, відома численними суперечливими заявами, - єдиний регіональний депутат в Росії, яка не боїться шкварити путінський режим у стилі найжорсткіших іноземних його критиків. Відверто кажучи, я не дуже розумію, чому вона досі на волі. Але, судячи з активності СК, цей недолік незабаром буде усунуто. До речі, якщо подивитися один із записаних Лі відеороликів, то неважко зрозуміти, чому у курських чиновників волосся дибки стає на голові та інших місцях від її заяв.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.