Вся Росія в одній розмові учня і директора школи

17 коментувати
Нова хвиля протестної активності в Росії в демографічному сенсі сильно відрізняється від усього, що було раніше. Обличчя протесту стало молодшим

Проти режиму Володимира Путіна масово виступають не тільки студенти, а й школярі, які не дивляться телевізор, отримуючи інформацію з інтернету.

Молодь, позбавлена соціальних ліфтів і перспектив покращення свого життя навіть у віддаленій перспективі, вже майже нічого не боїться. По-перше, нове покоління (до двадцяти п'яти) не пам'ятає Радянський Союз. По-друге, втрачати йому, загалом, нічого: влада давно все вкрала, включаючи надії, – ще у їхніх батьків.

Явне омолодження протесту не вислизнуло від пильної уваги влади. По всій Росії школярів і студентів стали викликати на різноформатні «виховні бесіди», суть яких зводилася до такого набору тез: «Сидіть тихо, не висовуйтеся! Не треба протестувати. Мітинги організовані ворогами РФ на Заході. Крали усі і завжди. Ви нічого не зміните, тільки зробите гірше і собі, і оточуючим».

Але, на превеликий подив, студенти і навіть школярі категорично не сприймають цю маячню, а часом навіть контратакують опонентів. Зараз в російському сегменті інтернету з'явився цілий новий і досить популярний жанр – запис бесід учнів з пропутінськими педагогами, поліцейськими і чиновниками. З почутого, як правило, можна зробити такий висновок: надія на зміни там є, оскільки зростає ціле покоління людей, не заражених вірусом тотальної брехні.

Мені особисто дуже цікавим видався запис бесіди дев'ятикласника з міста Володимир з його директором школи. Нижче – трохи відредагована розшифровка частини розмови, в якій директор пояснює «безглуздість» боротьби з корупцією на прикладі України.

- Янукович був корупціонер жахливий... Там організували переворот. І прийшли там [до влади] не найкращі! Злочинці усілякі... Порошенко, наприклад, мільярдер!

- А можуть прийти і хороші люди.
- Та звідки вони візьмуться?

- І що тепер, залишати поганих?
- А що тепер в Україні діється? Ти знаєш?

- Та при чому тут Україна? Ми в Росії живемо!
- При тому, що все буде ще гірше. Україна втратила Крим? Втратила.

- Ну так, Росія його окупувала...
- Чому окупувала? Ти знаєш історію Криму?

- Колись він був у складі Росії...
- Що означає "колись"?

- Так неважливо все це!
- Все тобі байдуже. Ти дурний демагог!

- Так, я дурний демагог, а у школи дах розвалюється, таргани повзають і світло не скрізь працює.
- Так, я знаю, що є проблеми. Ну і що? Ну і що?

- ...а ви тут людей за мітинги з уроків знімаєте! Що це таке? Займалися б краще школою!
- Ти хто такий?! Ти хочеш мене повчити чи що?!

В цьому діалозі – суть різниці сприйняття російської дійсності різними поколіннями. Директор, який незадовго до цього хвалився швейцарськими годинниками, не бачить нічого жахливого в школі, де повзають таргани та протікає дах, але страшенно боїться українського Майдану і пишається захопленням Криму.

Його учень вимагає вкрутити лампочки і хоче отримати відповіді про сьогодення і майбутнє, а не про повстання декабристів або події 1917 року. Причому таких ось учнів у Росії стає все більше. Тільки на них і надія.

Взагалі, в цій розмові багато чого цікавого. Наприклад, цікавою була реакція директора на визнання учнем в любові до творчості групи «Сатана печет блины». Якщо ви хочете послухати діалог повністю, тисніть сюди.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Іван Яковина
Іван Яковина

Кореспондент НВ, у минулому співробітник онлайн-ресурсу Лента.ру

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.