Військові цілі Росії в Сирії

5 коментувати
Дамаск і Москва сконцентрували зусилля на двох основних напрямках

Останніми днями світові ЗМІ захлеснула хвиля статей і коментарів про російську участь у сирійській війні. Оцінки даються різні. Західні політологи і експерти попереджають про небезпеку перехоплення Москвою ініціативи. Українські та ліберальні російські обіцяють Путіну «новий Афганістан» та швидку поразку. При цьому мало хто звертає увагу на те, які об'єкти бомблять росіяни. Суто військовий аспект операції залишається в тіні політики.

А звернути увагу є на що. Вже з перших ударів можна зробити висновок про те, як повітряна кампанія буде розвиватися надалі.

Зараз найбільше ударів завдається в провінції Хомс, на північ від однойменного міста. За останні місяці боїв там утворився порівняно невеликий анклав, підконтрольний збірній солянці з різних повстанських груп і «Фронту аль-Нусра» (місцевого підрозділу «Аль-Каїди»). З ряду причин цей анклав стоїть кісткою у горлі в урядової армії.

По-перше, його існування не дозволить Дамаску консолідувати підконтрольну територію. Існування в глибокому тилу вогнища опору весь час відволікає сили і увагу Башара Асада і його генералів.

По-друге, через анклав проходить головна дорога Сирії – стратегічно важливе шосе М5. Це шосе зв'язує південь країни і Дамаск з «північною столицею» – містом Алеппо. Зараз це шосе фактично перерізане повстанським анклавом, що створює величезні логістичні труднощі для урядових військ. Ліквідація цього вогнища опору дозволить Асаду налагодити безперебійне постачання військ по всій лінії фронту і сконцентрувати зусилля на подальшому розширенні підконтрольної території.

Саме тому повстанці, ніяк не пов'язані з Ісламською державою, і стали першою і головною ціллю російської авіації. Можна сміливо стверджувати, що сирійські і російські генерали прийняли рішення знищити відрізаний від постачання і зв'язку з зовнішнім світом осередок опору, щоб перейти до вирішення подальших завдань. Поки анклав не буде ліквідовано, авіаудари проти повстанців, які там засіли, будуть продовжуватися і посилюватися.

При вивченні карти бомбардувань стає зрозумілою і наступна ціль Москви й Дамаска – це провінція Ідліб, яка розташована на півночі Сирії біля кордону з Туреччиною. Зараз ця провінція повністю контролюється «Фронтом аль-Нусра» та її союзниками, загрожуючи позиціям урядової армії в прибережній Латакії, де розташована і російська авіабаза.

Ліквідація опору в цій провінції дозволить не тільки зняти цю загрозу, але й розчистити шлях на Алеппо. У тому випадку, якщо подібна операція увінчається успіхом, всі головні населені центри Сирії опиняться під контролем Дамаска. Наступ на Ісламську державу зі столицею в місті Ракка може початися саме тоді. До цього Асаду не варто навіть намагатися атакувати ІД, оскільки за спиною його наступаючих військ опинилися б величезні території, підконтрольні різним повстанським угрупованням.

Таким чином, можна стверджувати, що першочерговим завданням російської авіації і сирійських наземних військ буде ліквідація повстанського анклаву на північ від Хомса, після чого розпочнеться широкомасштабний наступ на Ідліб.

Про успіх цих операцій судити поки рано, але головні напрями майбутніх ударів зрозумілі вже зараз.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.