Відмінниця Клінтон vs хуліган Трамп: нічия

5 коментувати
Було нудніше, ніж я припускав. Обидва кандидати намагалися поводитися «по-президентськи», триматися впевнено і не дозволяти собі занадто яскравих висловлювань

Насамперед треба сказати, що сприйняття результатів дебатів (якщо під час них не відбулося чогось надзвичайного) – справа суто суб'єктивна. Це постійно відбивається і в результатах опитувань, організованих різними ЗМІ на своїх сайтах: праві політики майже завжди перемагають на консервативних сайтах, ліві – на ліберальних. Відповідно, думок тут рівно стільки, скільки й людей.

Для мене дебати між Дональдом Трампом та Гілларі Клінтон  закінчилися внічию. Підкреслю, що оцінюю я не стільки фактичне наповнення півторагодинної дискусії (про це можна почитати в десятках вже опублікованих статей), скільки загальне емоційне відчуття від цього шоу, що почалося далеко за північ за київським часом.

Перше, що хочеться відзначити: було нудніше, ніж я передбачав. Обидва кандидати намагалися поводитися «по-президентськи», тобто – триматися спокійно, впевнено і не дозволяти собі занадто яскравих висловлювань.

Якщо для Клінтон така манера поведінки вельми комфортна, їй тут і тренуватися не треба, то Трамп помітно нудився такою роллю. Було видно, що у нього язик свербить наговорити купу гидот, але він змушений бути галантним – у міру можливостей. Республіканець нагадував усім відомий тип людини, який весело і невимушено говорить з використанням нецензурних виразів, але мукає, сопе, шморгає носом і чухає потилицю, вимушений дотримуватися пристойності.

Він, звичайно, кілька разів зривався, ввертаючи щось єхидне в загальний хід дискусії. Але в цілому Трамп виконував роль веселого двієчника, який розбив скло. І ось тепер стоїть понуро перед класом, видавлюючи з себе досить нескладну версію події.

Трамп виконував роль веселого двієчника, який розбив скло

Якщо продовжувати аналогію, то його суперниця була дзвінкою відмінницею-ябедою, з переможною усмішкою, що у фарбах і деталях розповідає вчительці (її роль виконував модератор – оглядач NBC Лестер Холт), як недолугий однокласник виколупав цеглу, обмазав її якоюсь гидотою і жбурнув у вікно кабінету директора.

Трамп огризався відповідно до цієї ролі: називав Гілларі «вреднюкою» і «задавакою», наполягаючи, що взагалі-то він хлопець хоч куди: недавно врятував пташеня, що випало з гнізда. Але ось те-се, сам не зрозумів, як з цим вікном так вийшло... А ось Клінтон – «скнара», не ділиться цукерками і взагалі вірити їй не можна, адже вона постійно секретничає і все перебріхує, не так діло було.

Клінтон виглядала явно впевненішою за суперника, її промова була краще вибудувана, вона наводила різного роду деталі й уточнення. Але при цьому мене не полишало відчуття, що вона торохкотить ретельно завчений текст. «Так! Я готувалася!», – з торжеством вимовила Клінтон, коли Трамп нагадав, що в останні дні, на відміну від суперниці, він зустрічався з виборцями, а не з політконсультантами.

Акуратна відмінниця-всезнайка з кирпатим носом, зрозуміло, завжди знає уроки краще, ніж кострубатий шибеник, що курить за гаражами і стріляє з рогатки. Однак часто буває так, що в класі всі дружити хочуть саме з другим, підсвідомо не довіряючи першій. Щось подібне часом відбувається і в політиці – справжній лідер повинен знати, як повести за собою людей, а не тільки (і не стільки) володіти знаннями в різних сферах.

Саме тому я б не став віддавати однозначну перемогу жодному з кандидатів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.