Українське завдання Вайно

18 коментувати
Українське завдання Вайно
Звільнення керівника адміністрації президента РФ свідчить про майбутню зміну підходів у зовнішній політиці Кремля

Замість стовідсоткового «силовика» ще радянської закалки – генерала Сергія Іванова, який працював у КДБ, міністерстві оборони, ФСБ, який курував силові і розвідувальні структури, адміністрацію Володимира Путіна очолив порівняно молодий (44 роки) кадровий дипломат Антон Вайно.

Широкому колу він майже не знайомий. Етнічний естонець, онук першого секретаря Естонської РСР, був класичним представником радянської «золотої молоді»: закінчив МДІМВ, працював у посольстві Японії, звідки перебрався прямо в апарат президента і уряду, де в основному займався організацією роботи Путіна з іноземними лідерами.

За словами тих, хто знає нового главу адміністрації, людина він спокійна, розважлива, добре освічена та дуже коректна. Цілком собі естонський типаж. При цьому вміє досягати поставлених цілей, хоча дуже вже «пробивним» і не здається.

Його раптове підвищення, в числі іншого, покликане допомогти Путіну добитися головної задачі на сьогоднішній момент – позбутися санкцій і вирватися з міжнародної ізоляції. Переважно силові методи, живим втіленням яких був Іванов, за останні два роки істотних результатів не дали. Настав час тихої дипломатії.

Швидше за все, вже на вересневій зустрічі G20 в Пекіні Росіяспробує постати перед світом не лютим грізлі, а добродушним косолапим

Вайно, який особисто знає багатьох світових лідерів, їх начальників протоколу, вищих дипломатів і чиновників, повинен переконати світ, що Росія – країна миролюбна, спокійна, яка шукає компромісу, готова працювати з будь-якими, навіть найскладнішими партнерами. При цьому Україну він, зробивши сумне обличчя, повинен буде виставляти у протилежному світлі – державою безладу, корупції, терору, ненависті і неготовності вести просту людську розмову. Власне, такою, якою її представив сам Путін, коментуючи останні події в Криму.

Оскільки адміністрація президента – структура дуже закрита, дипломатія через неї ведеться також непублічна – особисті зустрічі, розмови в кулуарах, за столом у ресторані, на міжнародних форумах. Різкий Сергій Лавров буде займатися своєю ділянкою зовнішньополітичної роботи, ввічливий Антон Вайно – своєю, причому більш важливою. Але вести будуть одну і ту ж справу. Як злий та добрий слідчий.

Захід, на який останнім часом обвалилася гора проблем найрізноманітнішого характеру, на брутальні методи роботи Іванова наполегливо, стиснувши губи, не реагував. У справу зараз підуть не загрози, а поплескування по плечу і довірчі промови на зразок: «Старий, далася вам ця Україна! Там же повний хаос. Так ми відразу вирішимо всі проблеми, ви тільки санкції скасуйте». Для Європи, що хитається від Брексіта, підйому правих, грецького дефолту, відірваного Ердогана та мільйонів біженців, така пропозиція може виявитися занадто великою спокусою.

Швидше за все, вже на вересневій зустрічі G20 в Пекіні Росія спробує постати перед світом не лютим грізлі, який обирає обід з числа сусідів, а добродушним косолапим майже плюшевого характеру.

І ще невідомо, який з них небезпечніше.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.