Україні терміново потрібна партія нового зразку

9 коментувати
Українському парламенту (та й суспільству в цілому) гостро необхідна консервативна партія європейського типу

Disclaimer: Я не маю права обиратися в українські органи влади і навіть обирати їх, оскільки є громадянином РФ (хоча й українцем за національністю). Всім бажаючим заявити «ми самі розберемося, а ти займися краще своїм Путіним» рекомендую ознайомитися зі вчорашньою статтею рівно на цю тему.

Українському парламенту (та й суспільству в цілому) гостро необхідна консервативна партія європейського типу. Партія, яка буде відстоювати інтереси бізнесу та середнього класу, більше часу приділяти невисоким податкам, а не високим субсидіям, рахувати кожну бюджетну копійку і не давати уряду витрачати більше, ніж він збирає.

Для такої партії рівність всіх громадян перед законом і дотримання їх базових прав буде самоочевидною цінністю, що не вимагає дебатів і переголосувань. Нормою, як чищення зубів.

На відміну від популістських, олігархічних і вождистських проектів, нині домінуючих в парламенті, у такої партії була б міцна ідеологічна платформа. Нічого винаходити не доведеться, згодиться старий добрий правоцентристський захист інтересів бізнесу та приватної ініціативи плюс максимізація особистих прав та свобод громадян.

У такої партії є і ядро підтримки: як мінімум 15-20% українських виборців готові проголосувати за тих, хто замість халяви обіцяє лише важку працю. Думаю, не помилюся, якщо скажу, що після Майдану таких людей стало ще більше.

Ну і дуже важливо ось що: з'явилися, нарешті, люди, не пов'язані намертво зі старими режимами і партіями, які могли б вести таку партію до успіху. На мій особистий погляд, в список можна внести групу «Єврооптимісти» в Раді, не отруєну гомофобією та клерикалізмом частину «Самопомочі», багатьох людей з Радикального пакету реформ, цілу групу соратників Міхеїла Саакашвілі з Одеської області, екс-міністра Павла Шеремета, прокурора Давида Сакварелідзе і навіть музиканта Святослава Вакарчука.

Це так, для початку. Перші, хто прийшов на розум. Список можна обговорювати, розширювати і скорочувати, деякі, можливо, взагалі не захочуть в чомусь такому брати участь. Але, думаю, для початку згодиться.

Ще раз повторю: я - не громадянин України, але інтерес у мене самий шкурний. Я живу у Львові і хочу, щоб тут (та й у всій Україні) все було нормально. Ну, хоча б як у сусідній Польщі. Ось для цього і потрібна така партія.

Зрештою, як кажуть експерти, нові вибори в Раду можуть відбутися в будь-який момент.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.