18 листопада 2018, неділя

У Трампа готують щось дуже нехороше

4 коментувати

Останнім часом у США дуже часто і на досить високому рівні звучать слова, яким, я вважаю, не має бути місця в цивілізованому суспільстві

Дивіться: під час передвиборної кампанії 2016 року на мітингах Дональда Трампа учасники постійно разом дружно скандували "lock her up!", Тобто – "саджай її!". Йшлося про його суперницю на виборах – Гілларі Клінтон.
Як ми самі непогано знаємо, своїх політичних суперників і суперниць зазвичай саджають вкрай неприємні персонажі, Віктор Янукович, наприклад. Це, звичайно, не означає, що всі противники авторитарних диктаторів – ангели з крилами, але саджати їх в демократичних країнах якось не прийнято.

Трамп же сприймав такі заклики з великим задоволенням. Він явно не має нічого проти відправлення Гілларі Клінтон до в'язниці. (До речі, я особисто вважаю, що вона і справді, шахрайка, але все одно я проти її посадки при Трампі. У цивілізованих країнах так не робиться). "Саджай її – це перше".

Друге – "Вороги народу". Цей вислів в історії людства постійно вживався тільки в трьох випадках. У нацистській Німеччині так називали євреїв і циган. У сталінській Росії – взагалі всіх, хто хоч напівнатяком був проти режиму. Ну і зараз ось Дональд Трамп опинився у цій чудовій компанії.

Він постійно називає ліберальну пресу, та й американських лібералів в цілому – "ворогами народу". Очевидні асоціації, які тут таки спадають на думку, його не бентежать. А на його мітингах учасники вимагають посадити вже не її (Гілларі), а їх усіх. Відчуваєте, правда, як ця історія розвивається?

Третє – теорія змови Q (або Qаnon), про яку я вже розповідав. Мільйони прихильників цієї теорії вважають, що в найближчому майбутньому Трамп і таємна організація Q разом почнуть масові арешти і посадки членів злісної світової закуліси. Причому вони точно знають, про кого удетьсяі: це всі ті люди – Клінтони, журналісти, банкіри та просто американські ліберали.

Ця доріжка може дуже далеко завести

Четверте – для масових репресій суспільство повинно жити у відчутті небезпеки. Люди повинні думати, що вороги десь тут, за рогом. Або навіть під ліжком сидять і підступи планують. Створити таку атмосферу в США дуже складно, майже неможливо. Це здорова країна. Але робота в цьому напрямі вже йде. На тижні в місті Портленд (штат Орегон) відбувся марш правих і ультраправих активістів, євангелістів, націоналістів і расистів. Вони маршем пройшлися по місту з вогнепальною зброєю. При цьому вони ловили і били всіх тих, хто, як їм здавалося, виступає проти них.

А в дуже лівому Портленді – це практично все міське населення. Це була свідома провокація, акція залякування звичайних людей.
При цьому учасники маршу чесно зізнавалися, що в американському суспільстві почалася (як вони кажуть) "Холодна громадянська війна". І беруть участь в ній вони – (тобто прихильники Трампа) з одного боку і ліваки-ліберали з іншого боку.

Ці люди свідомо ділять свій же народ на дві частини – "правильних" і "неправильних". Причому говорять, що з "неправильними" готові воювати.
З Києва, звичайно, складно сказати, що це таке – найтупіша провокація чи навіть робота яких-небудь російських спецслужб. Вони, я впевнений, просто в захваті від таких розмов.

Але набагато важливіше зараз ось що: сам Дональд Трамп або його оточення, або його господарі з Росії, або всі вони разом –готують щось дуже нехороше. Всі ці розмови про "ворогів народу", про масові репресії – арешти і посадки і навіть про громадянську війну – це дуже нездорова фігня. Я б навіть сказав, "дуже хвора і божевільна фігня". Ця доріжка може дуже далеко завести.

І ось що ще цікаво. Досить скоро – вже в листопаді нинішнього року в США пройдуть парламентські вибори. Є дуже висока ймовірність того, що на них переможе опозиція – тобто Демократична партія США. Якщо так і станеться, то вона майже напевно почне процедуру імпічменту президента. Він в останні місяці стільки всього наговорив, що вже точно буде, за що його відставити.

Опинившись перед загрозою ганебного катапультування з Білого дому, Трамп і правда може почати щось дуже божевільне. Я майже не сумніваюся в цьому. Розумієте, він реально – дуже дивна людина.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.