Кривава колотнеча Трампа

3 коментувати
Дональд Трамп збирається зміцнити свої позиції всередині країни за рахунок чергової кривавої колотнечі на Близькому Сході

За останній тиждень американські літаки як мінімум три рази атакували позиції шиїтських загонів, які воюють проти Ісламської держави. Більш того, американський винищувач збив сирійський літак, що бомбив позиції ісламістів в районі міста Ракка (так звану столицю самопроголошеної Ісламської держави). Все це вказує на початок нового етапу війни в Сирії й Іраку. Після близького вже знищення Ісламської держави в регіоні залишаться як мінімум три сили з суперечливі позиції.

Курди хочуть отримати свою автономію, уряд Сирії – створити наземний коридор з Ірану через Ірак в Сирію, а сунітські повстанці – скинути Асада і не дати курдам створити свою автономію. В цьому трикутнику курдів підтримують США і (частково) Росія. За уряд Сирії грає Іран і все та ж Росія, а за повстанців – Туреччина, США і арабські країни Перської затоки.

Ситуація вкрай заплутана, тому там зараз непоодинокі випадки, коли вчорашні союзники починають гамселити один одного, а потім знову об'єднуються в тактичних цілях проти якогось спільного ворога.

Уже в недалекому майбутньому може початися серйозна війна між Іраном і США

Але головна лінія протистояння зараз – це Іран проти США. Саме між цими країнами зараз швидко зростає напруження. Східна Сирія і Західний Ірак зараз прямо на очах перетворюються на поле битви між Вашингтоном і Тегераном, де кожна зі сторін використовує для своїх цілей місцевих бойовиків. На свідоме загострення зараз йде саме Дональд Трамп, якому дуже потрібно показати себе великим полководцем, щоб відвернути власне населення від розслідувань його адміністрації у Вашингтоні.

Іранці поки що на американські бомбардування ніяк не відповідають. Мабуть, вони вважають, що зараз поки ще зарано вступати в пряме зіткнення з проамериканськими силами. Однак відступати з регіону Іран абсолютно точно не буде – надто багато він вклав у цю війну.

Тому вже в недалекому майбутньому там може початися серйозна війна між Іраном і США, яка буде вестися руками місцевих жителів.

Про інші світові новини докладніше у відеоблозі Івана Яковини:


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.