Як створюється людина майбутнього

2 коментувати
Вчені прибрали з генома ділянки, що відповідають за появу у людини певного спадкового захворювання

Група американських генетиків з університету штату Орегон під керівництвом Шухрата Міталіпова, домоглася великого успіху в створенні людини майбутнього. Вони вперше зуміли успішно змінити генну структуру живого людського ембріона в початковій, клітинній стадії його існування.

За допомогою неймовірно складної технології вчені прибрали з генома ділянки, що відповідають за появу у людини певного спадкового захворювання. Якого саме – поки що не повідомляється.

Раніше подібні експерименти небезуспішно проводилися і в Китаї, але з однією великою відмінністю. Китайці прибирали шкідливі гени, але одночасно пошкоджували і нормальні, викликаючи непотрібні мутації. У американця Міталіпова вийшло зробити все так, щоб здорові гени не постраждали.

Інші подробиці операції поки що не повідомляються. Результати роботи вчених спочатку повинні бути оформлені в наукову статтю. Цю статтю повинні перевірити рецензенти серйозного біологічного журналу і опублікувати її. Тільки після цього можна буде з упевненістю і в подробицях говорити про успіх.

Батьки зможуть "конструювати" дітей ще на стадії ембріона

Але і зараз вже ясно, що біологи зробили великий крок у напрямі генної модифікації людських ембріонів. Якщо все дійсно пройшло добре, то вже років через 15 або 20 з ембріона людини можна буде заздалегідь прибрати всі небажані гени, посилюючи корисні. Це дозволить жінкам виношувати і народжувати абсолютно здорових дітей, позбавлених будь-якої схильності до спадкових хвороб та інших недоліків.

По суті, батьки зможуть "конструювати" дітей ще на стадії ембріона. Аж до того, що можна буде вибирати зріст, стать, колір очей і волосся, розумові та фізичні здібності майбутньої дитини. Однак до цього технологія повинна пройти численні випробування і перевірки.

Необхідно повністю переконатися в її безпеці і користі. Захід не порожній: ніхто не хоче замість симпатичних діток отримати орду мутантів з якогось фантастичного фільму. Але в цілому дослідження в цій сфері необхідно продовжувати. Завдяки їм можна буде позбутися спадкових онкологічних захворювань, аутизму, старечого недоумства і багато чого ще.

Поки ж всі людські ембріони, задіяні в цьому експерименті, були знищені. Як пояснили вчені, "з етичних міркувань".

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.