Біла Варшава. Польща сповзає в неонацистське болото

0 коментувати
На цих вихідних у Варшаві відбулася хода неонацистів з усієї Європи

Протягом останніх кількох років мене все більше хвилює напрям руху Польщі. Не зрозумійте неправильно – це чудова країна, економіка швидко зростає, люди, в основному, прекрасні. У мене самого в Польщі є прекрасні друзі. Але місцевий ультраправий уряд і його прихильники іноді витворяють таке, що просто на голову не налазить.

На цих вихідних у Варшаві відбулася хода неонацистів з усієї Європи. Вони відзначали День незалежності Польщі, але в реальності свято перетворилося на якийсь нацистський шабаш. Десятки тисяч бритоголових і їхні прихильники йшли під гаслами на кшталт "Біла Європа!", "Чиста нація, чиста Польща!", "Біженці – геть!", "Молимося за ісламський холокост!" і так далі. В інтерв'ю ЗМІ учасники маршу вимагали "очистити" владу від інородців – насамперед євреїв.

Серед транспарантів, які несли учасники, був і такий: "Львів і Вільно, ми про вас пам'ятаємо!"

За оцінками фахівців, марш у Варшаві перетворився на магніт для неонацистів з усієї Європи, а Польща отримала сумнівне звання гостинної для цієї публіки країни.

Проте, чинний польський уряд не бачить в цьому нічого поганого. Державний телеканал TVP назвав цю сходку "прекрасним маршем патріотів". Міністр внутрішніх справ Маріуш Блащак не вжахнувся, а, навпаки, оголосив, що його надихнула і порадувала масова участь поляків у маніфестації.

Звичайно, можна сказати, що це польські справи, нам до них немає ніякого діла. Однак проблема в тому, що їм не байдуже до нас. Серед транспарантів, які несли учасники, був і такий: "Львів і Вільно, ми про вас пам'ятаємо!" Вільно – це, якщо хто не знає, Вільнюс. Польські націоналісти наполягають, що Волинь, Галичина і вся Литва – це історичні землі поляків, які треба б повернути. А нинішній уряд, як видно з його реакції, повністю схвалює ці гасла.

Останнім часом офіційна Варшава щось зовсім визвірилася на Україну і поводиться, м'яко кажучи, не дуже коректно. Так, зараз в уряді формально ніхто не кричить "Львів наш!", але й у Росії спочатку такого ніхто не казав. Просто вкрали Крим при слушній нагоді. І теж говорили – що це історично російська територія. Загалом, тут простежуються дуже нехороші паралелі.

До честі поляків треба сказати, що далеко не всі поділяють ідеї, висловлені учасниками маршу і урядом. Дуже багато хто виступає категорично проти зростання шовінізму. Ці люди розуміють, до чого призводять гасла про білу расу, захоплення сусідських земель і так далі.

Я щиро сподіваюся, що ці люди все ж переможуть і розмови про захоплення Львова там все-таки припиняться. Дуже не хотілося б сповзання Польщі в неонацистське болото і загибелі нормальних відносин з цією країною.

Більше світових новин у відеоблозі Івана Яковини:

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу    Мнения Нового Времени 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.