Ядерне питання входить у гру. До чого веде Путін

9 жовтня, 19:50
Ексклюзив НВ
Лоуренс Фрідман: Путін загнав себе в кут (Фото:REUTERS)

Лоуренс Фрідман: Путін загнав себе в кут (Фото:REUTERS)

Виступ Володимира Путіна 30 вересня у Георгіївській залі Кремля навіть за його власними мірками був божевіллям

Коли він розмовляв про Захід, у зловісних висловлюваннях засуджуючи його за цілу низку пороків, від імперіалізму до сатанізму, здавалося, як зауважив британський політолог Марк Галеотті, що він намагався якнайбільше переконати зовнішній світ у цій грандіозній цивілізаційній боротьбі із Заходом.

Відео дня

Ця розмова мала на меті продемонструвати марність законності. Анексія Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей з метою приєднання Криму до Російської Федерації прямо суперечить Статуту ООН. Замість визнання його основним документом міжнародного права, на перший план виступили викриття заяв Заходу про «міжнародний порядок, заснований на правилах», які лише відображали його егоїстичні та зловмисні інтереси. Росія мусила дотримуватися цих правил. Якщо вона хотіла розширити свої кордони, мала на це повне право.

Після війни в Косові в 1999 році та використання НАТО принципу самовизначення та повідомлень про звірства для виправдання своєї підтримки косовських албанців він використав ту саму комбінацію тверджень для виправдання своїх порушень суверенітету сусідніх країн. Звідси надумані процеси бутафорських референдумів та фальшиві заяви про український терор.

Наслідки для дипломатії

Хоча слухати ці розмови завжди неприємно, висновок не став несподіванкою. Він пояснив, що це був необоротний крок.

Ось якою була його політична пропозиція:

Показати ще новини
Радіо НВ
X