Українські політики роблять роботу за Путіна

6 коментувати
Українські політики роблять роботу за Путіна
Російський президент може сидіти склавши руки і дивитися, як Україна розвалюється самостійно

Всі знають історію про те, як Росія намагалася втримати Україну у своїй зоні впливу й не допустити її зближення з Європейським Союзом. Зрештою, з цієї причини в Донбасі досі триває війна. Москва доклала всіх зусиль до того, щоб після Революції на Майдані в Україні зберігалася нестабільність і, отже, у країни не було можливості рости в економічному і політичному плані.

Москва активізувала провокаторів всередині України, щоб тиснути на українську владу. Російські медіа роздмухували з будь-якого конфлікту в країні видимість протистояння між нацистами і корумпованими чиновниками, що не турбувалися про такі потреби українського народу, як, наприклад, відносини з Москвою.

Захід, включно з Міжнародним валютним фондом, з усіх сил намагався відкрити Україні шлях до вільних ринків і демократії, надаючи мільярдні кредити і нелетальну військову підтримку. Україна, у свою чергу, найняла вітчизняних технократів, а також фахівців з ближнього зарубіжжя, які дотримуються західних цінностей і ділових практик, щоб спробувати викорінити системну корупцію, що збереглася ще з часів радянської влади – практично недосяжне завдання.

Прогрес України занадто повільний і занадто слабкий

Якщо не враховувати втрати Кримського півострова, Україна, здебільшого, стоїть на своєму і дає відсіч російському ведмедеві. Країна продемонструвала прогрес у реформуванні поліції і створення нових антикорупційних інститутів і механізмів. Тим не менш, цей прогрес занадто повільний і дуже слабкий.

Українська політична система розвалюється. Корупційні сили дуже добре контролюють важелі політичної влади. Націлені на реформи політики йдуть у відставку, оскільки старі традиції захищають старі зв'язки і тіньові схеми заробітку. Впевненість у тому, що уряд здатний втілити в життя волю Майдану, слабшає. Серед людей наростає невдоволення і злість, оскільки самопожертвування сотні протестувальників в ім'я свободи в Україні було марним. Люди бачать, що за два роки нічого не змінилося.

Навіть на Заході і в МВФ зростає занепокоєння. Глава Фонду Крістін Лагард нещодавно сказала, що не бачить можливості для подальшого просування українського антикризового плану без істотного прогресу в боротьбі проти корупції.

Український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, якому вдалося залишитися на своій посаді після голосування за вотум недовіри її уряду і пропозиції президента Петра Порошенка піти у відставку добровільно, хоче привести в коаліцію нові фракції і, таким чином, уникнути дострокових виборів. Між тим, курс національної валюти продовжує падати, що призводить до зростання інфляції і ставить під загрозу відновлення економіки після дворазового скорочення в 2015 році.

Іронія всієї цієї невизначеності і нестабільності в тому, що російський президент Володимир Путін може сидіти склавши руки і дивитися, як Україна розвалюється самостійно. Путіну більше не потрібно підігрівати конфлікт в Донбасі і мати справу з наслідками, такими як втрата поваги в світі і санкції Заходу. Тим не менш, він буде тримати Донбас у стані війни ще якийсь час.

Політики в Києві самі роблять роботу за пана Путіна. Можливо, настав час знову дзвонити в монастирські дзвони і кликати українську молодь назад на Майдан.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Тодда Вуда на The Washington Times. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше думок тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.