Що відбувається в голові у Трампа

6 коментувати
Різкі заяви про Росію або Європу одного з фаворитів президентських перегонів у США часто заскочують зненацька. Але українцям час звернути на них увагу

Мільярдер Дональд Трамп поки є лідером серед кандидатів на номінацію від Республіканської партії на президентських виборах у США. Він зробив чимало гострих заяв, і багато що з його слів може вплинути на Україну, а дещо — виявитися поворотним для майбутнього країни.

До інавгурації нового президента в січні 2017‑го ще нескоро. Трампу все ще потрібно отримати номінацію від республіканців, після чого на нього чекає боротьба не на життя, а на смерть із кандидатом від демократів. Тому з упевненістю говорити, що президентом стане саме він, не можна. Проте ймовірність цього висока, й Україні варто звернути увагу на його слова про те, якими можуть бути політика США з питань Східної Європи, НАТО і підтримка України Штатами і Міжнародним валютним фондом.

Якщо орієнтуватися на висловлювання Трампа про Росію і Володимира Путіна, то він планує шукати спосіб поліпшення відносин з Москвою. Вважаю, деякі радикальні коментарі мільярдера згодом згладить його команда, щоб відображати реалії конфлікту в Донбасі й анексії Росією Криму. Але його початкові думки з приводу Росії і Путіна можуть підказати українцям, до чого Трампа ведуть його інстинкти.

Трамп однозначно вважає, що проблеми Європи має розв'язувати першою чергою сама Європа. Йому здається, що Америка взяла на себе завелику відповідальність за безпеку в усьому світі та що це занадто довго висотувало її фінанси. А економічна слабкість США також робить їх слабкішими у військовій сфері та питаннях національної безпеки. На думку Трампа, необхідний період відсторонення від утручання в глобальні справи, щоб США отримали можливість відновитися фінансово та зміцнити армію. Він користується уроками Рональда Рейгана — мир через силу. Це може справити вкрай негативний ефект на підтримку Сполученими Штатами війни з проросійськими силами в Східній Україні. І такий наслідок обрання Трампа може стати ще серйознішим, якщо Україна не почне розв'язувати свої проблеми з корупцією. Малоймовірно, що він підтримає надання МВФ додаткової допомоги Україні, якщо країна не поліпшить ситуацію у питанні верховенства права.

Трамп може піти на поступки за багатьма з порушених ним питань, якщо опиниться в Білому домі

Коментарі з приводу НАТО разом з іншими думками Трампа говорять про його бажання звільнити Америку від тягаря відповідальності за мир у всьому світі. Проте люди мають розуміти, що Трамп написав Мистецтво угоди — посібник щодо того, як вичавити максимум вигоди під час укладання договору. Цілком імовірно, що чимало з його коментарів — не більше ніж перший хід на переговорах, націлений на те, щоб переконати Європу активніше брати участь у фінансуванні світової безпеки. Він може піти на поступки за багатьма зі згаданих питань, коли опиниться в Білому домі та матиме справу з геополітичної шаховою дошкою.

Що ж до питання РФ, то її бізнесмени вже стікають слиною, думаючи про можливе ослаблення західних санкцій проти Росії. Багато росіян вірять, що Трамп прийде до влади і захоче "почати все спочатку" у відносинах з Москвою. Трамп довіряє своїм інстинктам, але досвіду у зовнішній політиці у нього небагато. Це зовсім інша гра, правила якої йому доведеться вивчити, причому дуже швидко. До речі, в цьому плані він завжди оточував себе розумними людьми, здатними допомогти. І можливий термін у Білому домі не стане винятком. Звісно, за багатьма моментами, які Трамп озвучив не подумавши, він може змінити свою позицію. Вважаю, це стосуватиметься і питання підтримки України.

Текст опубліковано в журналі «Новое Время» від 8 квітня. Републікування повній версії заборонене


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.