Що спільного між Путіним і Трампом

5 коментувати
Трамп буде використовувати непередбачуваність, щоб переробити геополітичний ландшафт

Трамп буде використовувати непередбачуваність, щоб переробити геополітичний ландшафт

Путін завжди був на три кроки попереду Білого дому, підкидаючи йому все нові й нові сюрпризи. Він непередбачуваний, як і Трамп

Коли кандидат у президенти США Дональд Трамп говорить про укладення угод, він акцентує на стратегії, виробленні переговорних позицій і непередбачуваності. Коли президент Барак Обама та його помічники кажуть про дипломатію, вони передбачають поступки і прогнозованість. Іншими словами, вони готові дати протилежній стороні все, що вона хоче, в надії, що їм натомість, можливо (тільки можливо) дадуть те, що хочуть вони. Іранська «угода» Обами є останнім прикладом цього помилкового підходу.

Гадаю, Володимир Путін читав книгу Трампа.

Якщо про російського президента можна сказати щось певне, так це те, що він непередбачуваний. Путін використовував такий підхід в Криму, Східній Україні, а тепер і на Близькому Сході. Він завжди був на три кроки попереду Білого дому, підкидаючи йому все нові й нові сюрпризи, одночасно порушуючи американський і західний вплив по всьому світу.

Путін – майстер ескалацій і деескалацій. Він відсуває Захід настільки далеко, наскільки можливо, і зупиняється лише тоді, коли відчуває серйозний опір. Потім відступає і перегруповується, щоб відправитися за новим, більшим шматком пирога – тоді, як США та їхні союзники вже займаються іншими питаннями.

Москва і далі повертатиме старі радянські території

Росія готується до гіршого і бере все, що тільки може взяти. Навіть американські військові все частіше висловлюють побоювання через швидке нарощування військового потенціалу РФ, їхніх постійних витрат на придбання озброєння і ставку на модернізацію армії.

Які реальні наміри Кремля ніхто не знає. Як росіяни використають набуті можливості? Припускаю, що події останніх років будуть повторюватися з більшою інтенсивністю – у несподіваних місцях і несподіваними методами. Москва продовжить повертати старі радянські території і відновлювати свій вплив всюди, де з'явиться можливість. Її наступи стануть більш стрімкими та непередбачуваними, як це було в Криму і Сирії. В розумінні Путіна дипломатія не означає, що потрібно телеграфувати про плани Росії Заходу, щоб він зміг зробити контрзаходи. Ні, дипломатія – це інструмент, який потрібно використовувати поряд з військовою силою для відстоювання інтересів і порядку денного Росії. Як сказав прусський офіцер Карл фон Клаузевіц, «війна є продовження політики іншими засобами».

Цього образу мислення і цієї стратегії Трамп планує дотримуватися щоразу, коли йтиметься про національну безпеку і зовнішню політику країни. Коли його запитали про тортури, які використовують терористи, Трамп пообіцяв у відповідь «зробити набагато гірше», не розкриваючи, втім, подробиць і залишаючи терористів у невіданні. Щодо НАТО, то Трамп заявив, що альянс застарів і має бути реформований. Європейські країни, що безкоштовно користуються захистом США, повинні зрозуміти, що їм доведеться більше дбати про свій захист.

Трамп також говорить про нарощування сил американської армії, щоб «нікому не заманулося зв'язуватися з нами». Це агресивний вступний залп республіканця щодо його планів з відновлення американської могутності і впливу, які були знищені при адміністрації Обами. Він каже, що буде використовувати силу, аби забезпечити безпеку американців і американських союзників, але захоплювати чужі території і втягуватися в далекі конфлікти він не збирається.

Військових, які нещодавно отримали офіцерське звання, вчать при підготовці нової команди позиціонувати себе як жорсткого і невблаганного начальника, якого солдати будуть поважати і боятися; жорсткого, але такого, що відстоює інтереси свого підрозділу. Після встановлення певної репутації можна ставати м'якшим.

Саме це, на мою скромну думку, робить Трамп, причому блискуче. Він формує жорстку початкову позицію, щоб почати процес відновлення довіри і поваги до Америки, шануючи слова Макіавеллі про те, що «нехай краще бояться, аніж люблять». Він не збирається знищувати НАТО, він хоче реорганізувати його таким чином, щоб альянс більше відповідав американським інтересам. Він не хоче, щоб у Південної Кореї і Японії з'явилася ядерна зброя, але хоче, щоб вони вкладали більше грошей у власну безпеку.

Трамп буде використовувати непередбачуваність і тверді переговорні позиції, щоб переробити геополітичний ландшафт. Він має намір скоротити фінансові зобов'язання Америки по всьому світу – ми просто не можемо собі це дозволити. У загальному підсумку, це підвищить безпеку Америки і безпеку наших союзників.

Що стосується Путіна, то він вже робить Росію знову великою (за аналогією з головним гаслом президентської кампанії Трампа «make great America again», «зробимо Америку великою знову» - НВ).

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Тодда Вуда на The Washington Times. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.