Слідами Кремля. Клінтон та її армія тролів

0 коментувати
Я багато пишу про Росію та пострадянський регіон, тому мені довелося особисто зіткнутися з російською армією тролів

Рік тому завдяки несанкціонованому витоку інформації стало відомо, що Кремль використовує власну армію тролів для протидії несприятливій інформації та поширенню російської пропаганди по всьому світу через соціальні мережі. Ці зусилля спрямовані, передусім, на Захід і його рішення щодо запровадження санкцій проти РФ у відповідь на анексію Криму та вторгнення у Східну Україну. Друга мета: прагнення колишніх сателітів Радянського Союзу зблизитися з ЄС. Кремлю потрібно було припинити політичний тиск на Росію, а також поширити свої версії подій в Україні або де-небудь ще.

Я багато пишу про Росію та пострадянський регіон, тому мені довелося особисто зіткнутися з російською армією тролів. Ще до того, як стало відомо, що російське керівництво використовує соціальні медіа, я дивувався, наскільки швидко проросійські акаунти в мережах накидалися на мене, коли в моїх текстах були присутні негативні висловлювання на адресу Кремля. Такі сплески критики були сповнені погроз, образ і лайки, а часом і залякувань. Стара радянська тактика вчить маргіналізувати того, хто говорить неугодні речі. З часом я зрозумів, що ці нападки кимось координуються, тому наступні викриття, які стали відомими завдяки одкровенням співробітників армії тролів, лише підтвердили мої здогади.

З огляду на мій досвід спілкування з кремлівськими тролями, можу сказати, що кампанія проти обрання Дональда Трампа президентом США, що розгорнулася під хештегом #NeverTrump, насправді, є завуальованим меседжем на користь іншого кандидата, Гіларі Клінтон, ніби натяку: #язанеї.

Я очікував такого від Росії, але не від американців

Окрім геополітичних питань, я багато пишу про американську політику, причому з консервативної точки зору. Я не ганьбив нинішніх кандидатів у президенти США. Викладав як позитивні, так і негативні сторони кампанії Трампа. Крім того, відзначив схожість між реакцією республіканського істеблішменту на нинішню президентську кампанію Трампа і кампанію Рональда Рейгана в кінці 1970-х років. Наприклад, сенатор Чак Персі, ще один тодішній кандидат від Республіканської партії, сказав про кампанію Рейгана таке: «Номінація Рейгана від Республіканської партії і програш на виборах, який, найпевніше, послідує після цього, може стати сигналом початку кінця нашої партії».

Побоюючись за майбутнє своїх дітей, я закликав партію об'єднатися і не поглиблювати чвари навколо номінування єдиного кандидата, оскільки вважаю, що обрання президентом Гіларі Клінтон стане кінцем тієї Америки, яку я колись знав.

Реакція на ці публікації була не менш страшною, аніж мій попередній досвід спілкування з російськими тролями. Відповідь була негайна і злісна: «Тільки не Трамп!». Навіть якщо він стане другим Рейганом, тільки не Трамп. Ніякої дискусії, ніяких дебатів. Думаю, з їхньої точки зору, все вже давно зрозуміло. Подібні меседжі приходять від різних акаунтів і через різні канали в соціальних мережах. Багато з них створені нещодавно. Здається, Гіларі вирішила використати частину кремлівської допомоги. Зважаючи на схильність лівих до контролю, це не дивно. Однак, це викликає занепокоєння. Це Оруелл. Це страшно. Я очікував такого від Росії, але не від американців.

Гіларі зробить що завгодно, скаже що завгодно і продасть що завгодно заради грошей і влади. Третій і четвертий термін Обами знищить свободу в нашій країні. Консерватори не зможуть практикувати консерватизм. Медіа будуть під контролем. Ось що стоїть на кону. Голосувати намарне за Теда Круза (іншого кандидата від Республіканської партії - НВ) або не голосувати взагалі – все одно, що проголосувати за кінець американської мрії про свободу. Вибачте, але така реальність.

Дивно, але республіканський істеблішмент так сильно бореться проти Трампа, хоча й пальцем не поворухнув, щоб протистояти порядку денному президента Обами. Чому так відбувається? Може у них один і той самий порядок денний? І полягає він у тому, щоб слідувати за грошима? За рухом #NeverTrump стоять гроші і влада. Вони намагаються обдурити багатьох консерваторів, які нічого не розуміють, схилити їх приєднатися до цього руху і тим самим віддати Гіларі Білий дім.

Так, можливо, консерватизм став чимось на кталт проамериканізму. Але хіба цей консерватизм зі співчуттям якось працює проти вас, якщо у вас $21 трлн боргу, а з Близького Сходу приходять тисячі тіл без жодних просувань натомість?

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Тодда Вуда на The Washington Times. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.