Маятник хитнувся в бік Кремля

17 коментувати
Путін і його соратники хитро маніпулювали міжнародними ринками, тут і там розпускаючи чутки про зриви поставок нафти

У зв'язку з анексією Криму і війні на Донбасі проти Росії були введені санкції. Спершу Кремль планував «перечекати» реакцію Заходу. Стосовно ж європейських країн, Москва зробила ставку на принцип «розділяй і володарюй». І зараз очевидно, що такий підхід починає приносити плоди.

Якщо ви раптом не помітили, ціни на нафту зростають. Судячи з усього, поставки «чорного золота» на світові ринки таки почали знижуватися, а це ключовий фактор для підвищення цін. Всі розмови про обмеження виробництва і змову між Росією та ОПЕК були не марними, хоча далі розмов справа не зайшла.

Поки увага світової громадськості прикута до Сирії та американських президентських виборів, прогнозована ціна на нафту наблизилася до $50 за барель. Нафта – джерело життя російської економіки. За ціни в $50 Росія може прожити, як мінімум, кілька років, сподіваючись на те, що з часом вартість «чорного золота» підвищиться. Але за ціни в $30 за барель Росія довго не протягне.

Президент Володимир Путін і його соратники хитро маніпулювали міжнародними ринками на свою користь, розпускаючи чутки про обмеження виробництва і зриви поставок. Насправді ж Росія досі нарощує виробництво. На тлі підвищення вартості нафти вона поповнить свої валютні резерви і дасть Кремлю час на перепочинок.

Нафта – джерело життя російської економіки

Ціни на нафту зростають, а підтримка санкцій проти Росії з боку Європи падає. У четвер французька Національна асамблея (нижня палата парламенту - НВ) прийняла резолюцію, що закликає покінчити з санкціями, обґрунтовуючи це тим, що введені обмеження шкодять економічним інтересам Франції і не можуть змусити Росію припинити підтримувати промосковських сепаратистів в Україні. Франція також закликає до партнерства з Росією в боротьбі проти тероризму після терористичних актів Ісламської держави в Парижі. Французькі та російські сили співпрацювали на Близькому Сході для нанесення ударів по бойовиках ІДІЛ.

Впевнений, що Кремль не радий заявам кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа щодо відновлення американської військової могутності. Однак його слова про те, що Росія та Сполучені Штати не повинні обов'язково бути противниками, напевно, лише викликали посмішку в Москві.

Можливо, Трамп розмірковує над новою спробою «перезавантажити» відносини з Путіним і його оточенням, виходячи за межі політики адміністрації Обами, орієнтованої на санкції. Трамп виявляє повагу до Путіна, чого не скажеш про адміністрацію Обами, яка любить покепкувати над російською економікою, висміює звички Путіна і взагалі вважає Москву третьосортною регіональною силою, яка марно рветься відновити колишню славу.

Очевидно, що політика Обами не допоможе зміцненню відносин з Російської Федерацією. Протистояти російській агресії – це одне, а насміхатися над лідером ядерної держави без будь-якої причини – це недоречно, дрібно і що найгірше – непродуктивно. Нічого іншого від адміністрації Обами та його дилетантської зовнішньої політики вже не очікують.

Як би там не було, маятник, здається, хитнувся у бік Кремля. Якщо не буде чергового обвалу цін на нафту, Кремль, судячи з усього, зможе зберегти свою владу в найближчому майбутньому, незважаючи на те, що прості росіяни як і раніше будуть стикатися з економічними труднощами.

Адміністрація Обами хоче зберегти санкції проти Росії до того часу, поки угоду про врегулювання конфлікту в Україні не виконано повною мірою, а Кремль, очевидно, буде і далі сіяти розбіжності всередині Європи, очікуючи на нового президента США.

Деякі російські олігархи заробили на санкціях великі гроші, оскільки замінили імпортовані з Європи товари російськими. Як і Кремль, вони, можливо, не проти пожити якийсь час у таких умовах.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Тодда Вуда на The Washington Times. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.