Кремль бажає війни

7 коментувати
Москва буде тиснути до того часу, поки не зіткнеться з цим опором

Сер Олександр Річард Шірефф, генерал і колишній заступник верховного головнокомандувача об'єднаних сил НАТО в Європі, у своїй новій книзі пише про те, що повільність та обмеженість Заходу у протистоянні Росії на сході Європи призведе до того, що Кремль захопить Балтику і продовжить здобувати нові перемоги в Україні. Якщо ж Захід ризикне відповісти військовими методами, російський президент Володимир Путін, на думку Шірреффа, пригрозить ядерною війною.

Перебільшує автор заради хороших продажів або його прогноз вірний, і він просто намагається попередити інших? Думаю, і те, і інше припущення – правда.

Тим часом Москва розповідає, що лише намагається відновити свою законну роль на світовій арені (роль великої держави) і затвердити свою повістку в тих сферах впливу, які їй належать по праву. За версією РФ, це НАТО веде себе агресивно і оточує російські кордони.

Кому ж вірити? Росії, яка запевняє, що її військ у Східній Україні немає, або Росії, яка заявляє про вихід з Сирії?

Кремль, безумовно, відчуває себе ураженим після падіння Радянського Союзу і жадає повернути контроль над втраченими територіями. Крім того, Росія, безсумнівно, вважає, що НАТО її оточує. Холодна війна закінчилася не так давно. Пам'ять у мешканців Кремля хороша. З їх точки зору, гра ще не закінчена і пісня не доспівана.

Поведінка Росії – це поведінка країни, яка бажає воювати

Західна Європа, яка пережила в минулому столітті дві світові війни, слабка. Причиною тому є десятиліття розкішного життя під парасолькою безпеки, що оплачується за рахунок американських платників податків. Дональд Трамп має рацію, коли говорить, що потрібно струснути Європу в її безпечності.

Впевнений, що Путін був здивований, наскільки старезною стала Європа у військовому відношенні і наскільки слабкою виявилася реакція Заходу на дії Росії в Україні. Швидше за все, він правильно зрозумів слова президента США Барака Обами про те, що після виборів він може стати більш гнучким, розцінивши їх як запрошення скористатися слабким американським керівництвом. І зіграв блискуче.

Росія агресивно модернізує армію. Агресивно поводиться в повітрі, зокрема, по відношенню до літаків і суден США та її союзників. Останнім часом РФ вторглася, як мінімум, у дві країни, щоб утримати завойовані території. Крім того, Москва активно використовує секретні служби з метою ослаблення західних демократій і НАТО - як внутрішньо, так і політично. По всій території РФ проводить масові військові навчання, причому в дуже загрозливій манері.

У НАТО не винні в тому, що в Кремлі почали брязкати зброєю. З кращих спонукань Обама вивів з Європи всю американську бронетехніку. Тепер вона потихеньку повертається назад.

Поведінка Росії не схожа на поведінку країни, яка намагається знизити градус напруги. Це поведінка країни, яка бажає воювати. Ніхто не відправить бомбардувальників до американського військового судна, щоб ті пролетіли 30 метрів від нього, з метою продемонструвати свої мирні наміри.

Обама ніби спеціально послабив міць Америки. Я завжди говорив, що його останній рік на посаді президента буде дуже небезпечним. Росія, Китай, Північна Корея та інші розуміють, що у них є всього кілька місяців, щоб звести старі рахунки, перш ніж буде обраний новий, сильний президент Америки.

Якщо президентом стане Трамп, він спробує відновити те, що зруйнувала адміністрація Обами. Однак це займе якийсь час. Для розвитку армії потрібні і час, і гроші. Тому перший рік нового президента теж буде небезпечним, Америка як і раніше залишиться поки в ослабленому стані.

Генерал Шіррефф має рацію, що дзвонить у всі дзвони. НАТО варто зробити більш жорсткі заходи, щоб підвищити Кремлю ціну його агресії. Оскільки Москва буде тиснути до того часу, поки не зіткнеться з цим опором. Як би там не було, через пару років ми дізнаємося, як далеко хоче зайти Путін.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Тодда Вуда на The Washington Times. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.