Як Росія рятується від санкцій

5 коментувати
Кремль переживе цю кризу. Я кажу не про політику Росії чи її моральність, а про реалії ринку

За анексію Кримського півострова і підтримку сепаратистів у Східній Україні Адміністрація Барака Обами запровадила економічні санкції проти Росії, що діють досі. Мета санкцій – покарати Росію за її дії і, як казав президент Обама, «загнати їхню економіку в могилу».

Однак, санкції не настільки дієві, як їх розрекламували.

Головна ідея санкцій полягала в тому, щоб змусити РФ і російські компанії голодувати від нестачі капіталу, відрізавши їм доступ до західних ринків. Однак, цього тижня Росія запропонувала ринкам боргового капіталу перший транш десятирічних суверенних облігацій загальним обсягом $3 млрд. Так, західні компанії та інвестори не беруть участь у цьому, оскільки бояться порушити санкції. Так, Москва зібрала лише 1,75 необхідних для закриття дірки в федеральному бюджеті $3 млрд. Так, Росія, найпевніше, завищила дані про участь іноземців у розміщенні облігацій. І так, міжнародні клірингові установи, можливо, не зможуть розмістити російські облігації.

Проте, продаж став знаковою подією.

Інвестори, які купили російські боргові облігації, хочуть заробити гроші. Поки Федеральна резервна система США утримує американські процентні ставки здебільшого на нульовому рівні (так що ми можемо обслуговувати свій борг і не вбити економіку Обами повністю), на ринках капіталу розвинених країн багато грошей не заробиш. Російські облігації були розміщені на рівні 4,75%, що для скарбниці Кремля не є неприйнятною ставкою.

Про що це говорить? Це говорить про те, що на російські папери є попит. Хіба хтось сумнівається, що без санкцій у Росії не виникло б жодних проблем з розміщенням нещасних $3 млрд?

Для зміцнення грошових резервів Москва планує розмістити $3 млрд боргових зобов'язань

Гарантом облігацій став російський державний банк ВТБ, оскільки жоден з західних банків не погодився б на це. Проспект російських облігацій обіцяє, що кошти будуть використовуватися виключно для зміцнення грошових резервів Кремля і не будуть кинуті на фінансування безгрошових російських компаній, що зіткнулися з санкціями. Крім того, в проспекті попереджається, що будь-які гарантії можуть бути дані тільки через клірингову систему НРД, центральний депозитарій Росії.

Чого більшість американців не розуміють, так це того, що в Росії дуже невеликий суверенний борг, в той час як американський доходить до $20 трильйонів. У хороші часи Росія створила валютні резерви обсягом близько півтора трильйонів доларів, які після спроб захистити рубль і підтримати російські банки і компанії скоротилися приблизно до $300 млрд.

Не все так добре в російській економіці. Санкції спровокували серйозну кризу фінансування, в той час як світові ціни на нафту впали. Але якщо ви не помітили, то в четвер барель нафти марки Brent ненадовго перескочив позначку $50, хоча лише кілька місяців тому наближався до $30.

Завдяки розміщенню нових облігацій Росія знову може використовувати боргові ринки, щоб подолати проблеми у фінансуванні, поки ціни на нафту не піднімуться ще вище. Упевнений, що заяви Москви про те, що в покупці їхніх облігацій активно брали участь іноземні інвестори, не відповідають дійсності, проте це не так вже важливо. Важливо те, що вони розмістили облігації, та знайшлися інвестори, готові ризикнути і купити їх. Далі буде більше.

Подумайте, куди б ви вклали свої гроші? В казначейські облігації США, на яких ви нічого не заробляєте, взяті у країни, борг якої перевищує 100% ВВП та постійно збільшується? Країни, де не видно кінця-краю безвідповідальним витратам?

Або ж воліли б вкласти гроші в країну, яка виживає, попри накинутий на неї глобальний «зашморг», і чиї головні засоби формування торгового доходу - нафта - впали в ціні? Сьогодні «чорне золото» повертає свої позиції, а борг країни надто невеликий, щоб про нього говорити. О, і ви будете отримувати гарантований річний дохід обсягом 4,75% протягом наступного десятиліття.

На російські боргові папери є попит. Кремль переживе цю кризу. Я кажу не про політику Росії чи її моральність, а про реалії ринку.

Що ж до Обами, то він скоро піде. І що стосується ще одного пророцтва американського президента стосовно Росії – що сирійський пригода Москви обернеться провалом, – то й воно може не збутися.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Тодда Вуда на The Washington Times. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.