Гаражний розпродаж. Як Росія планує платити за рахунками

1 коментувати
Як студент, який намагається заплатити за оренду, Росія готує екстрену приватизацію, покликану заткнути дірки в бюджеті

Раніше прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що список компаній, які підлягають продажу, поки не завершений, але в нього, можливо, увійдуть такі привабливі активи РФ як Аерофлот та Роснафта. Розпродаж, швидше за все, відбудеться в другій половині року.

Зіткнувшись із серйозним економічним стресом, викликаним західними санкціями та падінням світових цін на нафту, Росія скоротила видатки на соціальні виплати, в тому числі на пенсії, охорону здоров'я та освіту. Згідно з даними ВВС, від майбутньої приватизації планують виручити $6,5 млрд. Кремль запевнив, що іноземців не стануть відстороняти від участі в аукціоні.

Головний ринковий аналітик London Capital group Бренда Келлі зазначила, що вигода від подібних приватизацій незначна: «Все це виглядає трохи відчайдушно та ризиковано».

Очевидно, Москва шукає будь-які способи, щоб покрити зниження доходів, викликане 70-відсотковим падінням вартості нафти: домовитися з ОПЕК про скорочення видобутку нафти, наростити напругу на Близькому Сході, де як і раніше знаходиться 40% світових запасів чорного золота. Розширення сирійського конфлікту може бути одним з варіантів Москви по підняттю нафтових цін на більш високий рівень, чому посприяє невизначеність ринку перед обличчям військового конфлікту.

Наталія Акіндінова, директор Інституту «Центр розвитку» при московській Вищій школі економіки, в коментарі ВВС додала, що «з точки зору доходів для держави, зараз не найкращий час для [приватизації], тому що всі ціни тримаються на мінімальному рівні. Є ризик, що знову відбудеться приватизація між своїми».

Історія приватизацій в Росії сумнівна. Нинішня олігархічна система сформувалася в умовах аврального розпродажу активів Радянського Союзу в ранні 90-ті, що спровокувало матеріальну нерівність. Прості росіяни не дуже вірять у те, що новий раунд державних розпродажів допоможе фінансовому оздоровленню країни в довгостроковій перспективі.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад та публікацію колонок Тодда Вуда на The Washington Times. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.